Peijs mengt zich niet in de strijd Zet uw eigen evenement op onze site Vrijkaarten voor de film of een concert? Beleef avonturen met Bambi Volg ons en win een prijs delburg nieuwe "Meer stemmen zorgen voor een betere afspiegeling" Agenda Lezersacties klik en win KHk&Win Twitter mee Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 23 februari 2011 De Faam pagina 5 "Zeeuwen staan dichter bij hun provincie dan bijvoor beeld de Zuid-Hollanders. Tijdens de vorige verkiezingen voor de Provinciale Staten was er, op Friesland na, bij ons de hoogste opkomst. Ik hoop dat wij bij de komende verkiezingen op woensdag 2 maart de Friezen gaan ver slaan", zegt commissaris van de Koningin Karla Peijs. Marcel van der Voort Middelburg "Door te stemmen bepaal je hoe je eigen omgeving eruit gaat zien. In de verkiezingsprogram ma's is te lezen wat de politieke partijen in de provincie willen doen. Als er weinig mensen gaan stemmen is er geen goede afspie geling van de Zeeuwen in Pro vinciale "Staten. Dan springen er één of twee partijen uit. Meer stemmen zorgen voor een betere afspiegeling", vertelt Peijs. Tot nu toe is de opkomst bij de Provinciale Staten verkiezingen achtergebleven bij die van de Tweede Kamer. Peijs: "Omdat de provincie minder zichtbaar is. En de deelnemende partijen besteden minder geld aan de verkiezingscampagne voor Pro vinciale Staten." Provincie Zeeland houdt zich bezig met allerlei zaken betref fende openbaar vervoer, water, wegen, woningbouw, natuur, landbouw en visserij en ecologi sche hoofdstructuur. "Er is een omgevingsplan waarin staat hoe we omgaan met werken, wonen, sporten, recreëren en natuur. Dat is belangrijk, want het be paalt hoe de provincie Zeeland er over tien jaar uit zal zien. Ik snap dat er mensen zijn die niet weten dat dit van de provincie komt", verduidelijkt Peijs. De commissaris van de Konin gin gaat regelmatig op pad om het belang van de verkiezingen te onderstrepen. "Ik doe alge mene dingen en stort mij niet in de verkiezingscampagnes van de partijen, omdat ik boven de partijen sta. Aan het begin van de campagne was ik er bij en ik doe mee aan de open dag van provincie Zeeland op zaterdag 26 februari op het Middelburgse Abdijplein." Van 10.00 tot 16.00 uur komen er de thema's wonen, werken, water en wegen aan bod. Daarbij hoort onder andere het proeven van de Zeeuwse zilte zaligheden of een non-alcoholisch drankje drinken in de Denktankbar. Er zijn presentaties van startende ondernemers en van vlas- of bamboeproducten en er is te zien en te beleven hoe het Zeeuwse DNA eruit ziet. Ook is er een minifilmfestival. Kinderen mo Karla Peijs vindt het belangrijk dat de Zeeuwen gaan stemmen. FOTO: JASPER KARMAN gen op een sneeuwschuiver zit ten en meedoen met het Euro pese rad van avontuur. Ook mogen de Zeeuwen met Karla Peijs op de foto. Er is een Meet Greet in een tent op het Abdijplein en in haar werkka mer. "De mensen willen, waar ik ook kom, vaak met mij op de foto. Dat vind ik prima", besluit Peijs. Gratis met bus en boot naar Provincie Zeeland biedt alle inwoners de mogelijkheid om op zaterdag 26 februari gratis met de bus en de Fast Ferries naar de ópen dag op het Middelburgse Abdijplein het Abdijplein te reizen. Een bon voor de te rugreis is op de dag verkrijg baar bij de ov-ambassadeurs in de Abdij. Meer informatie staat op de www.zeeland.nl/ komnaar/opendag. www.de-faam.nl www.de-faam.nl www.deweekkrant.nl/actie http://twitter.com/Klik_en_Win

de Faam | 2011 | | pagina 5