Zeeland aan zet Toe aan andere baas ■we Zeeuwen kijken verder dan de dijken Muziek om op te hossen Recepten van ver weg en dichtbij U wilt stemmen. Wat heeft u nodig? Nieuwe baan Provinciaals Aile hits op 3 cd's ...EEN PAMP IHDfJ Mosselen én halal Verkiezingen voor provincie Partij voor de Dieren Zeeland 2 maart Provinciale Staten SüERKIEZINGENl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 23 februari 2011 De Faam pagina 53 wwww.deweekkrant.nl/banen www.de-faam.nl 5 MIwbl* I www.deweekkrant.nl/webwinkel www.de-faam.nl Middelburg De verkiezing voor de leden van de Provinciale Staten is woensdag 2 maart. Deze ver kiezingen zijn elke vier jaar en de stemgerechtigde Zeeuwen kiezen dan de nieuwe Staten leden. Alle inwoners van Zeeland kunnen zich via een deel nemende partij verkiesbaar stellen. De stemgerechtigde s Zeeuwen ontvangen thuis naast een stempas ook een lijst met de deelnemers. De inwoners mogen tegenwoor dig zelf beslissen naar welk stembureau ze in hun woon plaats gaan. Daar wacht hen een stembiljet waarop ze met het rode potlood hun keus kenbaar maken. De provin cie Zeeland in Middelburg is minder bekend dan de ge meenten of de regering. Toch hebben de Zeeuwen er in het dagelijks leven mee te maken. De provincie Zeeland regelt bijvoorbeeld het openbaar vervoer en moet ervoor zor gen dat de lucht schoon is. Hoe het Zeeuwse landschap eruit ziet is eveneens een taak van de provincie. PVV-voorman Geert Wilders komt woensdag 23 februari om 13.45 uur naar het Bevrij dingsmuseum in Nieuwdorp om de Zeeuwse campagne van zijn partij opvallender te maken. Van de redactie Vlissingen Op vrijdag 25 februari om 19.30 uur is er de themabijeenkom st 'Zeeland aan zet' in het Vlis- singse restaurant De Beurs. Lijsttrekker Peter van Dijk wil met zijn kandidaat statenleden laten zien dat politici geen 'su permensen' zijn, maar burgers die met hart en ziel voor hun provincie willen opkomen. Eerste keer Het is de eerste keer dat de PVV meedoet aan de verkiezingen voor de Provinciale Staten. Met 'Zeeland aan zet' wil de PVV benadrukken dat het gaat om politiek van, voor en door gewone Zeeuwen die een hart voor de eigen provincie hebben en dat graag verwoord zien in de Lijsttrekker Peter van Dijk van de PVV Zeeland. FOTO: P.R. provinciale staten. Op zaterdag 26 februari is de PVV overigens ook aanwezig tijdens de open dag van de provincie op de Mid delburgse Abdij. Die begint om 10.00 uur. Moskee en hoofddoek De PVV wil geen bouw van nieuwe moskeeën in de provin cie Zeeland en geen boerka's en hoofddoekjes voor provinci ale ambtenaren, statenleden en gedeputeerden. De volgers van Wilders zijn tegen halalvoedsel in het Middelburgse Provinciehuis. Ze zien daar liever mosselen op tafel. Verder maakt de partij zich sterk voor een kleinere provinci ale overheid met minder staten leden, gedeputeerden en ambte naren. De PVV is voorstander van een tweede kerncentrale in Borssele. En wil de kleine kernen leefbaar houden met multifunc tionele wijkcentra en stimulering van initiatieven die leiden tot het behoud van winkels. Middelburg De Partij voor de Dieren doet op 2 maart in Zeeland voor het eerst mee aan de Provin ciale Staten Verkiezingen. De nieuwe lijsttrekker Trees Janssens is zeer gemotiveerd om zitting te nemen als Sta tenlid: "De Partij voor de Dieren kan een zeer waarde volle bijdrage leveren aan het behoud en de ontwikkeling van een groenblauwe provin cie Zeeland met ruimte voor dieren, natuur en milieu." De Partij voor de Dieren vindt de provinciale politiek erg belangrijk. Ten eerste van wege de directe bestuurlijke verantwoordelijkheid die bij de Provinciale Staten ligt. Van de beleidsterreinen waar de Partij voor de Dieren zich wil laten gelden zijn onder andere de toepassing van de Flora- en faunawet (de jacht) en de ecologische hoofdstruc tuur van belang, maar ook de (m i lieu) vergu n n ing verlen i ng aan (bio-industrie)bedrijven komt in de provincie aan de orde. Zeer belangrijke on derwerpen waar de Partij voor de Dieren haar stem over wil en moet laten horen. Via vertegenwoordiging in Pro vinciale Staten wil de partij ook haar invloed in de Eerste Kamer versterken bij de verkiezingen op 23 mei. Trees Janssens (1960) is naast haar dagelijks werk als zelf standig interim manager, actief betrokken bij de Partij voor de Dieren. Janssens is geboren en getogen Zeeuwse en was voorheen bestuurslid van de Dierenbescherming Zeeland en Dierenasiel Middelburg en vrijwilliger bij de Zeeuwse Dierenambulance. Ze woont in Middelburg. Lunch met Marianne De Partij voor de Dieren houdt op zondag 27 februari een lunch met Marianne Thieme in het kader van de Provinciale Sta tenverkiezingen. Leden van de partij en andere geïnteresseerden horen onder het genot van een vegetarische biologisch dynami sche lunch alles over biologisch dynamisch boeren. Dat is wat de Partij voor de Dieren bepleit: geen schaalvergrotingen en me- gastallen, maar regionalisering van dier- en milieuvriendelijke veehouderij- en akkerbouwpro ducten. De lunch is in De Panhoeve in 's-Heer Arendskerke en begint om 12.30 uur. Postbus 51 Rijksoverheid WMW& Op 2 maart 2011 zijn er Provinciale Statenverkiezingen. Om te kunnen stemmen, moet u uw stempas èn een geldig identiteitsbewijs (ID-bewijs) meenemen. Dat is een paspoort, identiteitskaart of rijbewijs. Is uw ID-bewijs verlopen? U mag ook stemmen met een ID-bewijs dat maximaal vijfjaar verlopen is. Dat betekent dat achter de tekst 'geldig tot' de datum 3 maart 2006 mag staan of een latere datum. Ook als u uw I D-bewijs niet tijdig heeft verlengd, kunt u dus uw stem uitbrengen. Is uw ID-bewijs meer dan vijf jaar verlopen? Of heeft u geen ID-bewijs meer? Vraag dan tijdig een nieuw ID-bewijs aan. Dat duurt ongeveer een week, dus vraag het al half februari aan. U vraagt een nieuw I D-bewijs aan bij de gemeente waar u ingeschreven staat in de bevolkingsadministratie. Kunt u de gemeente niet zelf bezoeken omdat u daar fysiek niet toe in staat bent? Bel dan op en vraag naar de afdeling Burgerzaken of Publiekszaken. In veel gemeenten komt er dan iemand bij u langs. Wilt u geen ID-bewijs aanvragen en toch stemmen? Dan kunt u iemand anders voor u laten stemmen. Dat gaat via een schriftelijke volmacht. Die vraagt u aan bij uw gemeente. Als u uw gemeente belt, kunnen zij het aanvraagformulier aan u opsturen. Uw aanvraag moet uiterlijk op 16 februari binnen zijn. U kunt een schriftelijke volmacht zowel geven aan iemand uit uw eigen gemeente als daarbuiten. Heeft u wel een ID-bewijs maar wilt u toch iemand anders voor u laten stemmen? Vul het formulier op de achterkant van uw stempas volledig in. Geef de ingevulde stempas en (een kopie van) uw I D-bewijs mee aan de persoon die voor u gaat stemmen. Heeft u geen stempas ontvangen of bent u uw stempas kwijtgeraakt? Tot en met 28 februari kunt u een vervangende stempas bij uw gemeente aanvragen. Bij sommige gemeenten kan dat nog later. Wilt u hierover meer weten of heeft u vragen, dan kunt u die stellen aan uw gemeente. Ook kunt u kijken op de website www.uheefthetvoorhetzeggen.nl. Provinciale Staten nemen voor u belangrijke besluiten en kiezen de Eerste Kamer. i^Mer

de Faam | 2011 | | pagina 53