Wie krijgt uw stem? PvdA gaat de straat op Welke partij verdient uw stem? Wat deed uw partij de afgelopen jaren? Wat zijn de speerpunten van de partijen? Wie houdt de politici aan hun beloftes Groen Links: grote kans voor windenergie D66 vindt dat Zeeland moet groeien CDA ziet Zeeland een 2 maart Verkiezingen Toekomstpolitiek Verkiezingen Verkiezingstijd Kies Provinciale Staten www.zGelandstemt.nl leefbaarheid Nieuwkomer 50PLUS Verkiezingen Altijd actueel: de-faam.nl www.de-faam.ni www.de-faam.nl www.de-faam.nl www.de-faam.nl FOTO: P.R. Windenergie biedt kansen voor Zeeland. Middelburg GroenLinks lijsttrekker Leen Harpe uit Middelburg heeft tijdens de verkiezingscampag ne een troef die hij regelmatig kan uitspelen. Dat is het Zeeuwse Tweede Kamerlid Niels van den Berge. Samen met de andere leden bena drukken ze hun campagne motto Kies voor de toekomst. De partij maakt zich vooral sterk voor groen en voorzie ningen. Maar wil ook dat er verloskundige zorg is in dunbevolkte gebieden. GL vindt dat de omslag naar duurzame energie zo snel mogelijk moet gebeuren. En is van mening dat alle Zeeuwse huishoudens zijn te voorzien van elektriciteit uit de huidige windmolens. Windenergie biedt grote kansen voor Zeeland en zonne-energie, getijdenen- ergie en energie uit golven zijn volgens GL kansrijk. Middelburg De politieke partij D66 wil Zeeland meer profileren door in te zetten op vier grote the ma's. Namelijk: water, wonen, werken en natuur en land schap. D66 Zeeland laat zich bij haar visie leiden door de aanwezigheid van water en die specifieke identiteit. Doelstel ling van de oplossingen waar D66 Zeeland voor staat is een zelfbewust, duurzaam en wel varend Zeeland waarin water het verbindende element wordt. De overkant bestaat niet langer meer voor D66 Zeeland. Enkele hoofdpun ten uit het programma zijn: het karakter van Zeeland duidelijk profileren, sprei den van voorzieningen, windmolenparken in zee en een integrale gebieds- benadering voor Zeeuws Vlaanderen. D66 vindt dat Zeeland niet kleiner moet worden maar moet groeien. Middelburg CDA minister Maxime Verha gen is woensdag samen met de Zeeuwse lijsttrekker Patricia de Milliano met de zonne- trein via Zuid-Beveland naar de kerncentrale in Borssele gereisd. Het CDA wilde daarmee on derstrepen dat het gaat investe ren in duurzame energie en tegelijk voorstander is van de tweede kerncentrale. Ruimte voor mensen Het thema van de campagne van het CDA is 'Ruimte voor mensen.' De partij vindt dat er in elke regio een gevarieerd cultuuraanbod moet zijn. Het provinciale subsidiebeleid bedoeld voor optredens moet zich vooral richten o p cultu rele activiteiten met uitstraling buiten Zeeland. Omroep Zeeland Met Omroep Zeeland wil het CDA prestatieafspraken maken, zodat het echt een Zeeuwse omroep wordt met meerwaarde voor Zeeland. Het CDA wil dat er ook ingezet wordt op Zeeland als 'thuiswerkprovincie'. Zeeuwen werden gewezen op het belang van de verkiezingen. Vlissingen De PvdA stelt dat de leden lie ver campagne voeren op straat dan in muffe zaaltjes voor de eigen parochie. Daarom vra gen ze de Zeeuwen tijdens de verkiezingscampagne naar hun ervaringen in de eigen wijk en wat er beter kan. Eén van de speerpunten van de Zeeuwse PvdA-afdeling is de ziekenhuiszorg. Lijsttrek ker Annebeth Evertz"De patiënt staat voor ons centraal in Zeeland en niet de manager van een ziekenhuis." Ook heeft de partij aandacht voor het onderwijs en de arbeidsmarkt. Verder willen de politici een gezond en veilig milieu met een rijke flora en fauna. De Zeeuwse PvdA vindt bovendien dat door ef ficiënt omgaan met energie in Het ziekenhuis op Walcheren is belangrijk voor veel bewo ners. FOTO: JASPER KARMAN woning, instelling en bedrijf nog heel veel winst in het gebruik is te bereiken. De partij stelt dat de provincie nieuwe en duurzame impulsen nodig heeft om een goede toekomst veilig te stellen voor onder andere de land bouw, visserij, de havens, industrie en cultuur. Middelburg De ChristenUnie zet in op de leefbaarheid in de wijken. Enkele leden van de partij in Middelburg helpen op maandag 28 februari bij Resto VanHarte. Een aantal kandidaat-Staten leden steken dan ook d'e handen uit de mouwen. Resto VanHarte is een onafhankelijke organisatie die bewoners met elkaar in contact wil brengen. En samen eten verbindt! Resto VanHarte houdt elke maan dag en dinsdag, vanaf 17.30 uur, een diner in één van de Grand Cafés in Middel burg. Op 28 februari is het diner in Het Palet aan de J. van Reigersbergstraat 2. Aanmelden kan via 0800- 0151 (9.00-12.30 uur). Middelburg De politieke partij 50PLUS heeft zich als nieuwkomer in de Zeeuwse politiek ingeschreven voor de Provinciale Staten verkie zingen. Deze jongste partij van Nederland heeft een tienpuntenprogramma waarmee zij verschillende problemen de baas willen blijven. De problemen gaan over het openbaar vervoer, medische zorg, vergrijzing en sociale voorzienin gen. Deze onderwerpen zijn volgens 50PLUS de komende vier jaar het meest van belang voor Zeeland. Enkele hoofdpunten uit het verkiezingsprogramma zijn: geen concentratie van zie kenhuizen naar één locatie, stimuleren van werkgele genheid, geen ontpoldering, behoud van cultuurniveau, aandacht voor zwakkeren en gratis busvervoer voor senioren na 9.00 uur. De SP komt in actie voor het behoud van de bibliotheken. Vlissingen Omdat de bibliotheken in Vlissingen en Oost-Souburg mogelijk moeten sluiten heeft de SP een actie gehouden. Mensen konden in een oud boek hun naam en handteke ning zetten als protest tegen de sluiting. De SP biedt de boeken op de raadsvergadering van 24 februari aan wethouder Rob van Dooren aan. Op de website www.zeelandstemt.nl is een stemwijzer in te vullen, die u kan helpen om te kiezen welke politieke partij het beste bij uw mening past. Inwoners van Zeeland kunnen ook terecht op www.stemwijzer.nl/zeeland. Naast de dertig stellingen biedt de stemwijzer ook toelichting op de standpunten door alle partijen. Foto: Nationale Associ atie voor Beeldend Kunstenaars

de Faam | 2011 | | pagina 52