Klaverblad-directeur Ad van de Kreeke staat pal achter zorgbundeling Veranderingen vanaf 28 februari 2011 Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis ADMIRAAL DE RUYTER ZIEKENHUIS Wat verandert? pe avubulaiAsce rijdt vrywel vCitt \M,ttr iA*aar vlissli/vgeiA,, maar rijdt door v^aar c\ots>. Wat verandert niet? "Half januari verleende zorgverzekeraar Menzis het predikaat Topzorg aan het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis, op zes zorgonderwerpen: - borstkankerzorg en de behandeling van liesbreuken, meniscusproble men, slaapapneu, spataderen en staar. Het predikaat geeft aan dat de betreffende zorg voldoet aan de eisen en wensen die patiënten daar aan stellen. Dat is een geweldige opsteker voor alle medewerkers van het ADRZ. Zij zetten alles op alles om er voorte zorgen dat ziekenhuis zorg van de bovenste plank in de regio Noord- en Midden-Zeeland beschikbaar is en in de toekomst ook blijft. Daarvoor was bundeling van zorg nodig, een principe dat Klaverblad Zeeland volmondig onderschrijft. Wij willen gewoon kwaliteitszorg, niet meer en niet minder. Een aantal functies, zoals de specialistische zorg voor pasgeborenen, hart- en vaatpatiënten en kankerpatiënten, kon men voorheen onvoldoende in Zeeland uitoefenen. Dat dit nu wel mogelijk is, betekent een grote stap voorwaarts. De komst van de Acute Opname Afdeling past naadloos in deze vooruitgang. De drastische hervorming van de ziekenhuisfaciliteiten maakte de nodige emoties los onder de bevolking; de bundeling van zorg in Goes heeft als consequentie dat mensen soms wat langer onderweg zijn naar het ziekenhuis. Daar staat tegenover dat ambulances veel min der vaak de provincie uit hoeven racen naar elders, dankzij het feit dat het ADRZ nu een aanmerkelijk breder en diepgaander zorgaanbod heeft. Dat is prettig voor de patiënt, maar ook voor diens familieleden; binnen Zeeland op zieken- of artsenbezoek kost nu eenmaal minder tijd en energie dan daarvoor afreizen naar, bijvoorbeeld, Rotterdam. Bijkomend voordeel is dat er voortaan aanzienlijk meer ambulances beschikbaar zullen zijn in de provincie. En uiteraard is het vervoeren van patiënten met ernstige aandoeningen over lange afstanden nu eenmaal niet aan te bevelen, ondanks de grote expertise van het ambulancepersoneel." Ad van de Kreeke geeft invulling aan de raad van bestuur van stichting Klaverblad Zeeland. Ook is hij directeur van deze organisatie, die een g-tal uiteenlopende belangen-, patiënten- en cliëntenverenigingen omvat. Van de Kreeke: 'Wij hebben niet vier, maar negen blaadjes.' Fotografie: Anda van Riet V»v*e- Locatie Goes 's-Gravenpolderseweg 114,4462 RA Goes, 0113-234000 - Poliklinieken voor alle specialismen - Spoedeisende Hulpafdeling - Intensive Care afdeling - Verpleegafdelingen, waaronder de Acute Opname Afdeling - Dagopnames - Functieonderzoeken - Poliklinische verrichtingen - Operatiekamers, voor operaties met hoger medisch risico en acute operaties Locatie Middelburg Noordbolwerk 35,4331 SH Middelburg, 0118-672700 - Poliklinieken - Priklaboratorium - Rontgenafdeling Locatie Vlissingen Koudekerkseweg 88,4382 EE Vlissingen, 0118-425000 - Poliklinieken voor alle specialismen 1 - Spoedeisende Hulpafdeling - Intensive Care faciliteit - Verpleegafdelingen voor kortdurende opnames - Dagopnames - Functieonderzoeken - Poliklinische verrichtingen - Operatiekamers, voor operaties met laag medisch risico Locatie Zierikzee Koning Gustaafweg 2, 4301 NP Zierikzee, 0111-430000 - Poliklinieken - Dagbehandelingen poliklinische verrichtingen - Priklaboratorium - Rontgenafdeling Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) Correspondentieadres voor alle locaties: Postbus 3200,4380 DD Vlissingen. Raadpleeg voor meer informatie onze website: www.a'drz.nl De grootste veranderingen zijn de nieuwe functies van de zieken huizen in Goes en Vlissingen. Dit heeft onder andere te maken met de herverdeling van de ziekenhuisbedden. Het ziekenhuis in Goes wordt helemaal geschikt gemaakt voor acute en complexe klinische zorg. Wie plotseling medisch specialistische zorg nodig heeft, wordt opgenomen in Goes. Complexe zorg is de niet-alledaagse zorg met een hoger risico. Op een Intensive Care afdeling bijvoorbeeld, wordt hoog complexe zorg ge boden. Maar complexe zorg kan ook zorg zijn, waarbij de aard van de ingreep risico's met zich mee brengt (bijvoorbeeld bij hart- en vaat ziekten). Vlissingen wordt ingericht op planbare klinische zorg. Planbare zorg, is zorg, die voorspelbaar is. De patiënt krijgt planbare zorg, op het moment dat dit voor de patiënt het beste uitkomt. Er wordt dus zoveel mogelijk rekening gehouden met de wensen van de patiënt. Een goed voorbeeld hiervan is een knieoperatie. Dat is een operatie die goed planbaar is en het medisch risico is niet hoog. In de locatie Vlissingen is de kans dat de operatie wordt afgezegd nihil. Spoedgevallen zijn op deze locatie immers niet. Daarnaast is het makkelijker meerdere afspraken achter elkaar te plannen en kunnen patiënten in één bezoek aan het ziekenhuis meerdere onderzoeken ondergaan voor dezelfde aandoening. De herverdeling heeft voor de Zeeuwse bevolking geen directe gevol gen ten aanzien van spreekuren of afspraken op een polikliniek, het laboratorium of röntgen. Spreekuren blijven dus gewoon in Goes en Vlissingen en poliklinische behandelingen of controle-afspraken zoveel mogelijk op alle locaties in Goes,.Middelburg, Vlissingen en Zierikzee. Colofon Samengestelde teksten en interviews: Jacqueline van de Kreeke, afdeling Communicatie ADRZ Paula Koster,Tekst- Vertaalbureau (www.paulakoster.nl) Bijdragen: Provincie Zeeland, Connexxion, Patiëntenvereniging Klaverblad, Vereniging Medische Staf ADRZ. Fotografie: Peter Wijkhuys Opmaak: De Wilde Zeeuw,Terneuzen Druk: Wegener Eindredactie: Afdeling Communicatie Admiraal De Ruyter Ziekenhuis Vragen of reacties naar aanleiding van deze ADRZ-bijlage kunt u sturen naar Afdeling Communicatie, Postbus 3200,4380 DD Vlissingen, email info@adrz.nl.

de Faam | 2011 | | pagina 50