Resultaten RAAK Broccoli Tomaten OverLeven met Kanker 't Grmtesckwrt °oS*t 't Groentesckmttf Lezers kiezen «winnaars De nieuwste auto's en accessoires Kijk of het wel doorrijdt - Op zoek naar een nieuwe huisarts? Leven met Jezus Blauwe Druiven Leuke tas, goed gevuld met vleespakket voor C 12,95 Onafscheidelijk duo Autojoumaal Werken aan de weg Serviceberichten Winnaars True Grit lezersaktie Themamiddag Merklappen gezocht Aanvulling commissie Bingomiddag 24 februari-20:00-21:30 (gratis toegang) Magyar Travel voor een vitaminekuurtje... vers gezond "Dan ben Hanna" de lekkerste tafeldruif 500 gram elke week een pakket vol BIOLOGISCH lekkers vraag naar de mogelijkheden of kijk eens op www.proef.nu Echte rookworst haal je bij Topslagerij Verboom Elke donderdag biefstuk 4x 100 gram 5,50 Chinese stoofschotel 500 gram 6,75 FIJNE VLEESWAREN UIT EIGEN KEUKEN Cornedbeef 1,35 100. gram Rundersalami 1,35 100 gram Fricando 100 gram 1,89 Vleessalade 1,49 150 gram Maximaal In deze serie gaat schrijfster Marjan Berk in gesprek met medisch specialisten over de vormen van kanker, de huidige behandelmethoden en de toekomstige ontwikkelingen. Daarnaast zijn er openhartige gesprekken met (ex)patiënten en er is aandacht voor de activiteiten van Palazzoli, het Zeeuwse inloophuis voor mensen met kanker en hun naasten. onbetwist uw saladespecialist Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 23 februari 2011 De Faam pagina 4 www.deweekkrant.nl/baasenbeest www.de-faam.nl www.de-faam.nl www.de-faam.nl Vlissingen Op de Lezersaktie in De Faam van de westernfilm True Grit zijn honderden reacties binnengekomen. De 4x twee bioscoopkaarten zijn gewonnen door: Ruud van der Weele in Middelburg; L. Hekkebus in Vlissingen; samantha de Haan in Zou- telande en Connie Colet in Vlissingen. De vier boeken van de film zijn gewonnen door Johanna Holleman in Arnemuiden; Robine Roos in Vlissingen; K. Visser in Middelburg en J.Boone in Vlissingen. Vlissingen De ANBO afdeling Vlis singen en de Zonnebloem afdeling Vlissingen houden een themamiddag op 28 fe bruari. Van beide verenigin gen vertelt iemand iets over de organisatie. Na deze uit eenzetting is er een gezellige bingo. Het begint om 14.00 uur in 't Speelhuus in Ter Reede aan de Vredehoflaan 370 in Vlissingen. Hier ben ik veilig! Met deze zin, uit het nummer Hier van Bl0f, presenteerde Zeeland haar Regionale Aanpak tegen Kindermishandeling op 14 februari tijdens het landelijke slotcongres in Nieuwegein. In 2008 werd in Zeeland gehoor gegeven aan de landelijke oproep een regionaal plan te maken tegen kindermishan deling. Tara de Vriend Vlissingén Nu twee jaar later, werken alle Zeeuwse instanties onder de naam RAAK-Zeeland samen om één methode om een veilige woonomgeving te creëren voor elk kind. De Zeeuwse aanpak te gen kindermishandeling is erop gericht het kind zolang mogelijk thuis te laten wonen. De voor waarde is dat de veiligheid van het kind thuis is gegarandeerd. Inmiddels zijn, met subsidie van de Provincie Zeeland, Zeeuwse hulpverleners getraind in het toepassen van de methode Signs of Safety. Deze methode helpt Een veilige woonomgeving voor elk kind staat voorop. ouders zelf een vèilige woon omgeving te creëren voor hun kind, ondanks de problemen in het gezin. Ouders geven aan dat de aanpak streng is, maar een goede kans biedt hun gezinsi tuatie te verbeteren. Ze voelen zich serieus genomen in hun rol als ouder. Met de kinderen wordt, vaak met behulp van te keningen, in beeld gebracht wat zij belangrijk vinden en hoe zij het ervaren. Het maken van een veiligheidsplan voor het kind FOTO: P.R. staat centraal in de methode. Samen met het gezin maakt de hulpverlener een plan om een veilige woonomgeving voor het kind te garanderen. Soms kan dit betekenen dat de pleger van kindermishandeling een tijd be handeling krijgt of dat de pleger nooit meer met het kind alleen is. Ook familieleden en bekenden van het gezin zijn betrokken bij het opstellen van het veiligheids plan. Zij dienen als vangnet bij moeilijke situaties in het gezin. Goes Historisch Museum de Beve- landen (HMdB) houdt van 9 juli tot en met 17 augustus de tentoonstelling Merklappen uit de kast in de Grote Kerk in Goes. Voor deze zomerex- positie doet de HMdb een op roep aan alle Zeeuwse merk- lapbezitters. Bij het museum is bekend dat er veel mensen zijn die een merklap bezitten van vorige generaties, maar ook dat er veel hedendaagse borduursters zijn die ook nu nog hun eigen merklap ont werpen en borduren. Naar deze mensen is het museum op zoek. De merklappen die gebruikt worden tijdens de tentoonstelling worden door het museum verzekerd en tijdens openingstijden zijn er altijd toezichthouders. Aanmelden kan via 0113- 228883. Vlissingen" De eigen producties van mu- ziekpodium Sint Jacobskerk in Vlissingen worden voorbe reid doof een muziekcommissie. Deze commissie van vier per sonen stellen jaarlijks een pro gramma op, dat als aanvulling dient op de concerten die op ba sis van verhuur van het gebouw- zijn aan zowel professionele als amateurgezelschappen. Het werk van de muziekcommissie bestaat uit het onderhouden van contacten met de muziekwereld, het maken van afspraken daar mee en diverse voorbereidingen van concerten die daarmee ge paard gaan. De commissie is op zoek naar een jeugdigere aanvul ling. Bijvoorbeeld door recente pensionado's, die belangstelling hebben voor de klassieke muziek en bereid zijn. op dit terrein vrij willigerswerk te doen en zo een bescheiden netwerk van musici en muziekgezelschappen op te bouwen. Aanmelden kan via 0118-415908. Vlissingen Stichting Majoraat aan de van Hogendorpweg 58a in Vlissin gen houdt op zondag 27 febru ari een gezellige bingomiddag voor senioren. Het is van 13.30 tot 16.00 uur en entree is gra tis. Meer informatie via 0118- 471103. Hoe doe je dat? spreker: Ds. Maarten Ezinga Theaterzaal, Zeeuwse Bibliotheek Kousteensedijk 7, Middelburg www.BaptistenGemeenteMiddelburg.nl Voor een avontuurlijk Hongarije Zoekt u een actieve vakantie die niet standaard is' maar wel met avontuur en een portie cultuur? Reis dan met ons naar het land van de 'Magyaren voor een actieve beleving. Voor meer informatie verwijzen wij u graag naar onze site: www.Magyartravel.nl mooie stevige 500 gram w £-» voor Scheldestraat 71Vlissingen Telefoon 0118-412282 tel: 0118591459 www.groenteschuurtje.nl tussen Serooskerke en Oostkapelle

de Faam | 2011 | | pagina 4