Extreme make-over voor Goese Spoed Eisende Hulp IfSIS ADMIRAAL DE RUYTER ZIEKENHUIS De totstandkoming van de Acute Opname Afdeling ging hand in hand met een indrukwekkende modernisering van de afdeling Spoedeisen de Hulp. Daarmee voldoet deze afdeling in Goes aan de hoogste natio nale en internationale normen. De mogelijkheid tot het bieden van eersteklas spoedeisende hulp in Noord- en Midden-Zeeland blijft er door behouden. Sjors van Lieshout, medisch hoofd van de SEH, neemt u mee op een rondje SEH. Meer patiëntenkamers, veertien in totaal "Vrijwel alle ambulances met patiënten die spoedeisende hulp nodig hebben, komen voortaan naar het ziekenhuis in Goes. Dat geldt ook voor patiënten bij wie de kans bestaat dat ze acuut moeten worden opgenomen. We zullen dus meer patiënten op de Spoedeisende Hulp in Goes zien en dat vraagt om meer patiëntenkamers." Nieuwe traumakamer "Er is een nieuwe traumakamer ingericht voor traumapatiënten, daar naast enkele kamers voor ernstig zieke patiënten. Er is röntgenappa ratuur aanwezig en dankzij speciale'pendels' kunnen we behandel- en bewakingsapparatuur goed rondom de patiënt plaatsen. De tempe ratuur in de kamer kan in heel korte tijd met 5 graden worden ver laagd of verhoogd, als snelle koeling of juist verwarming van de patiënt nodig is. De operatielampen zijn in het plafond geïntegreerd, voor meer ruimte." Kamer voor slachtoffers van bijvoorbeeld een chemisch ongeluk "Deze kamer voldoet aan de nieuwste richtlijnen voor de opvang van patiënten die betrokken zijn geweest bij een chemisch, biologisch, Wim Goudswaard, afdelingsmanager spoedeisende hulp op de 'zijn' nieuwe afdeling. Voor optimale gastvrijheid: computerschermen op beugels "In de nieuwe SEH-behandelkamers zijn de computerschermen op. beugels geplaatst die alle kanten op kunnen draaien. Dit heeft alles te maken met ons streven naar optimale gastvrijheid; de arts en de SEH- verpleegkundige hoeven, als zij met elkaar in gesprek zijn of gegevens invoeren, hun patiënt nooit de rug toe te keren." radiologisch of nucleair incident. Voor de provincie Zeeland, waar risico bestaat op zulke incidenten, is deze voorziening van groot belang. De kamer is vanuit de ambulancehal direct toegankelijk via een sluis, met daarin een grote doucheruimte. Hierin kunnen we bijvoorbeeld patiënten met brandwonden koelen. Patiënten kunnen direct vanuit de ambulancesluis worden ontkleed en afgespoeld, door hulpverle ners in speciale beschermende kleding. Daarna gaan zij ontsmet naar de behandelkamer. De kamer is ook geschikt voor de opvang van vermoedelijk met een ziekenhuisbacterie besmette patiënten." Nummering in huiskleuren van het ADRZ "De kamers op de vernieuwde SEH zijn genummerd in de huiskleuren van het ADRZ. Zowel voor onze patiënten als de hulpverlening is dat duidelijk en praktisch." Kamers met specifieke functies "Een aantal kamers is ingericht voor specifieke functies. Zo is er een kamer voor patiënten met acute gedragsstoornissen of psychiatrische aandoeningen, en twee speciaal voor kinderen." Patiëntenoproepsysteem op alle kamers "We hebben gekozen voor het installeren van een patiëntenoproep systeem. Alle patiënten hebben via een directe lijn contact met het verpleegkundig personeel. En hebben verpleegkundigen assistentie nodig van een of meerdere collega's, dan kunnen zij die snel en ge makkelijk oproepen." Spoedeisende Hulp in Vlissingen blijft! "Voor niet-complexe eerste hulp blijven patiënten op Walcheren net als voorheen welkom op de SEH in Vlissingen. Daarin verandert dus niets. Is er acuut complexe zorg nodig, dan gaan patiënten naar de SEH in Goes en daarvandaan als dat nodig is naar de Acute Opname Afdeling."

de Faam | 2011 | | pagina 47