m. Groot compliment u voor Lanciadealer Nieuwjaarsreceptie Zeeland op Niveau Golf 24 onderstreept verjaardag GTI Lage C02- uitstoot leaseauto's Meer garages Nissan GT-R nog rapper woensdag 23 februari 2011 - pagina 43 Ruim 700 mensen hebben op 14 januari jl. in de showrooms van Zwartepoorte. genoten, ge- netwerkt en elkaar een gezond 2011 gewenst. En dat ook nog voor een geweldig goed doel! De Nieuwjaarsreceptie van Zeeland op Niveau is, ik schreef het al eerder, een instituut geworden. Dit jaar ging de netto opbrengst van de entree- kaarten naar weer een goed doel: de gezamenlijke Zeeuwse voedselbanken. Zoals gebruikelijk was de organisatie in de goede handen van de partici panten en Vrienden van Zeeland op Niveau. De gasten werden gastvrij onthaald en voorzien van heerlijke hapjes, drankjes en livemuziek. Ik sprak met Ilona Hos van Zeeland op Niveau: "We zijn er zó trots op dat we elk jaar een goed doel kunnen steunen dankzij onze nieuwjaarsre ceptie. Was het vorig jaar de Stichting Sawasdee, dit hele jaar staat in het teken van de Zeeuwse voedselbanken, die zich in Goes, Middelburg en Terneuzen bevinden. Ze opereren allemaal zelfstandig met ieder een eigen team van vrijwil ligers. We geven geen geld, maar prefereren de voedselbaken te voorzien van goederen, meubilair en andere faciliteiten: op dit moment hebben we dé voedselbanken van een nieuwe printer, nieuwe ladders, stellingen, een afwasmachine en kleding voorzien. Onze partner Slabbekoorn Interieur- bouw heeft Bulthaup keukens geënthousias meerd om kasten op maat te maken, geheel naar de wens van de voedselbanken. In de werkplaats van Zwartepoorte is de bestelauto gerepareerd. Er zijn tafels en stoelen geschonken, noem maar op en het is nog maar februari!" Halverwege de avond nam voorzitter Henri de Jager het woord. Op dat moment was de op brengst nog niet bekend, maar hij beloofde het bovenstaande aan de voorzitter van de Zeeuwse voedselbanken, mevrouw Emmy de Kraker. Ver volgens was het woord aan Hector Loontjens van Sawasdee. Deze keer wilde hij iets schenken: 500 kerstpakketten die hij via Albert Heijn had gekre gen. Emmy de Kraker: "Het lijkt wel of sinter klaas niet is vertrokken. Sinds de eerste contacten met Zeeland op Niveau worden we telkens weer verrast. Dat is écht fantastisch!" Foto: Limitfo- tografie Geheel onve/wacht kreeg Jan Hop Goes vorige week een award toegezonden: "Best fast start Lanciadealer van 2010!" Vestigingsdi recteur Bob van der Laan was er een beetje verlegen van... RobStrating Goes Mede door de complete reorganisatie van het Fiat concern in Italië en de Chryslergroep in de USA, is er veel veranderd. U heeft al kunnen lezen dat Jan Hop Goes Lan ciadealer is geworden. Dit ten koste van Auto Mondo die nog twee Italiaanse merken, Fiat en Alfa Romeo overhield. Daar kon niemand wat aan doen: beslissing van hogerhand. Het heeft direct te maken met het feit, dat het merk Chrysler op het vasteland verdwijnt. Alle auto's met dat Amerikaanse merk, gaan voort Vestigingsdirecteur Bob van der Laan was van... aan Lancia heten, maar daarover straks meer. Sinds de zomer van 2010 is dus Jan Hop officieel Lanciadealer. Bob van der Laan en zijn ploeg heb ben dat het laatste halfjaar van het vorig jaar zó voortvarend aangepakt, dat het bij de importeur is gaan opvallen. Bob van der Laan: "We hebben alle nieuwe en gebruikte Lancia's van Auto Mondo overgenomen plus de demo's. Een maal bij onze in de showroom en op het parkeerterrein, bleken veel van onze klanten (Chrysler, Dodge, Jeep en Ssang Yongrijders) ge ïnteresseerd in types als de Ypsilon en de Muso, voornamelijk als tweede auto. De Delta bleek onmiddellijk een succes. We waren zodoende al snel door onze voorraad heen en konden tevens nieuwe klanten noteren. Dat ging allemaal erg voortvarend, mede ook door de publiciteit rond om Zeeland Business, het Zeeuws Autojournaal en Vivace." Nieuws in Genève Al met al heeft Jan Hop Goes vooruitgelopen op de officiële introductie van het nieuwe merk Lan cia op de 81e Autosalon van Genève, welke van 3 tot en met 13 maart wordt gehóuden. Daar worden de nieuwe Ypsilon, de verrassende Thema en de Grand Voyager gepre senteerd. De laatste twee heetten in het verleden Chrysler, maar zijn spectaculair Italiaanser geworden. Mijn hart gaat open als ik weer een naam lees als Flavia. Hij staat er samen met zijn cabrioletzusje in concept. Rekent u er maar op dat ik er met mijn neus bovenop sta over twee weken in de Geneefse salonstad! Ik houd u op de hoogte! er een beetje verlegen FOTO ROB STRATING Nieuwe auto's zijn steeds zui niger en hebben een lagere C02-uitstoot. De vernieuwing van het wagenpark gaat het snelst bij leasemaatschappijen en daarom is het niet vreemd dat ING Car lease op dit vlak een flinke vooruitgang weet te melden. De C02-doelstel- ling vastgelegd in de Cleaner Car Contracts van 2009 is dat in 2012 een gemiddelde uitstoot van nieuwe leaseau to's op maximaal 120 g/km moet liggen. Met een afname van 147 g/kni in 2009 naar 136 g/km in 2010 lijkt de doelstelling royaal te worden gehaald. Het aantal garagebedrijven in Nederland is het afgelo pen jaar toegenomen met maar liefst 650 stuks en dat komt neer op een groei met 3,1 procent. De grootste toe name werd genoteerd in Rot terdam en Den Haag, terwijl juist Amsterdam achterblijft bij deze trend. Naar verwach ting zullen er ook dit jaar weer garagebedrijven bij ko men. Inmiddels is het Neder landse wagenpark boven de 8 miljoen voertuigen uit ge komen en alle autobedrijven samen verkochten in 2010 ruim 1 miljoen gebruikte auto's. Ook dat is flink meer dan in 2009 en wordt deels veroorzaakt door de fiscale stimulering van extra schone nieuwe auto's. Er zijn maar weinig auto's waar van de acceleratietijd naar 100 km/u in drie getallen achter de komma wordt weergegeven. De vernieuwde Nissan GT-R doet er slechts 3,046 tellen over en gaat daarna natuurlijk nog lekker door tot een top van 315 km/u. Nissan merkt daarbij op dat de acceleratie werd gemeten onder minder gunstige temperaturen. Men wil immers de barrière van 3 seconden doorbreken. Ver antwoordelijk voor dit geweld is onder meer een opgewaardeerde 3.8 liter V6 twinturbomotor die van 487 naar 530 pk gaat. Het koppel gaat mee van 588 naar 612 Nm en dat terwijl de makers het voor elkaar gekregen hebben het verbruik te verlagen en de uitstootcijfers met 3,5 procent te verminderen. Daarvoor verantwoordelijk zijn nieuwe software, een aangepast uitlaatsysteem en nieuwe kataly satoren. Het onderstel heeft beslist de aandacht gekregen, want een bijna perfecte auto is nog beter geworden. Een aantal aanpassingen zorgt voor een verder verbeterd weg gedrag. Daaraan helpt ook de verbeterde aërodynamica mee die voor meer downforce zorgt. De nieuwe bumpers geven ook uiterlijk het verschil aan. Verder beschikt de Nissan GT- R over nieuwe SP Sport Maxx banden en grotere remschijven. Er zijn twee uitvoeringen, de zeer royaal uitgeruste Premium Edition en de van Recaro race- stoelen voorziene Black Edi tion vanaf 126.900 en 128.900 euro. De Volkswagen Golf GTI viert dit jaar zijn vijfendertigste ver jaardag. Om dat te onderstrepen zet het merk tijdens de 24-uursrace op de Nordschleife van de Nürbur- gring de 440 pk sterke, vicrwiel- aangedreven Golf 24 in. Deze is speciaal ontwikkeld voor de race op 25 en 26 juni. Hij heeft een 2.5 liter vijfcilinder turbomotor en een maximaal koppel van 540 Nm, 4Motion- vierwielaandrijving en een se quentiële zesbak. De Golf 24 is al aan een intensief testprogramma onderworpen in Portugal en Italië. De Golf 24 wordt deze maand reeds ingezet bij races. Een compacte 1.4 liter motor levert in de Audi Al 185 pk. De snelste Audi Al van dit moment is de 1.4 TSI die met directe ingang leverbaar is vanaf 29.400 euro. De com pacte krachtbron levert met turbo en een compressor een vermogen van 185 pk en is standaard gekoppeld aan de snel schakelende zeventraps S-tronic versnellingsbak. Probleemloos accelereert de meest compacte Audi in 6,9 seconden naar de 100 km/u en haalt een top van 227 km/u. En dat terwijl de C02-uitstoot van 139 g/km altijd nog garant staat voor 20 procent bijtelling. Zaken als een sportonderstel, LED- lichtpakket, halfautomatische airco en een S line exterieur- pakket zijn standaard. De auto is te herkennen aan de specifieke bumpers, een dif fuser achter, mistlampen, hoogglans grille, dakspoiler en verchroomd uitlaatsier- stuk. De Pro-line Business uitvoering kost 1.995 euro extra en omvat onder meer een navigatiesysteem, me taal- of parelmoerlak en een middenarmsteun voor. ^5-y— I'M kV*

de Faam | 2011 | | pagina 43