werker 1 Zeeuwse weg ÖM1 tn y sf Autove? etme Showroom Van grote patsers tot kleine mini's pHpfe O Cl 1 Nieuwe Lancia's op salon Genève Derde dimensie BMW concept Ford Fiesta WRC: de eerste klap Nieuw concept: Renault Captur Grote SUV's komen in ons land wat minder in de publiciteit, terwijl de algemene interesse in dit type voertuig juist enorm is toegenomen. Opel doet in dit segment 'groot, ruim en universeel' sinds jaar en dag mee met de Antara. woensdag 23 februari 2011 fi Vier Chrysler-modellen worden op de Autosalon van Genève met een Lan- cia-logo gepresenteerd. De meest bekende is de vernieuwde Chrysler 300, welke als Lancia Thema door het leven zal gaan in Europa. Het interieur heeft typische Lancia-de- tails. De opvolger van de ruimtelijke Pliedra is de Lancia Grand Voyager die ook op diverse details is opgewaardeerd en past binnen het merk Lancia. De Flavia wordt nog een concept genoemd, het is de nieuwe Chrysler 200 die als sedan en converti ble mogelijk zelfs in Italië gebouwd gaat worden. De start over een halfjaar. De nieuwste concept van BMW is de Vision Connected Drive. De tweezits speedster die wordt voorzien van vergaande elektro nische voorzieningen, blijft een showmodel. Zowel het dash board als de Head Up display op de voorruit zijn driedimensi onaal. De pijlen van het naviga tiesysteem worden zo geprojec teerd dat ze op het wegdek lijken te staan. De auto maakt contact met de smartphone en program meert automatisch je afspraken in het navigatiesysteem. Meteen raak, tijdens zijn debuut in de WK-rally van Zweden heeft de splinternieuwe Ford Fiesta WRC meteen de overwin ning voor zich opgeëist. Sterker nog, de drie podiumplaatsen werden allemaal door dit nieuwe rallykanon en hun equipes in genomen. Mikko Hirvonen en Jarmo Lehtinen stonden op de hoogste plek van het ereschavot. Ook was er een goed resultaat voor Nederlander Dennis Kui pers, die dertiende werd met zijn Fiesta RS WRC. Na de Dezir komt bij Renault de Captur, een nieuwe concept die een meer dan duidelijke linkt legt naar de komende generatie Renau lt-modellen De driedeurs komt krachtig over en heeft de kenmerkende grille die voor het eerst op de Dezir werd getoond. Dat spraakma kende onderdeel zullen we in de toekomst zeker in de showroom gaan zien. Ter voortstuwing dient een compleet nieuwe 1.6 twinturbodiesel goed voor 160 pk en 380 Nm aan koppel. Een overzicht van de belangrijkste wegwerkzaamheden op Walcheren en in Noord- en Zuid-Beveland tot 9 maart. Vlissingen Tot eind maart wordt gewerkt aan de Verlengde Bonedijkes- traat. Hierbij wordt de riolering vervangen. Hierna wordt de rijbaan van nieuw asfalt voorzien. Ook wordt de straat 30 km-zone. Waarde De Julianastraat is vanwege de aanleg van een nieuw riool tot ongeveer het paasweekeinde afgesloten. Ter plekke wordt met borden een omleidingsroute aangegeven. Noord Beveland Er wordt een fietstunnel gebouwd onder de Oost Westweg (N255) tussen de aansluiting Kortgcne/Colijnsplaat en het kruispunt Hovijn. Het verkeer wordt steeds over één rijstrook geleid. Dit wordt geregeld met een verkeersregelinstallatie. Tijdens de weekenden en tijdens de bouwvakvakantie, 16-07 tot 15-08, zijn beide rijstroken beschikbaar. De werkzaamhe den zijn naar verwachting in november 2011 gereed. Koudekerke De reconstructie van de Middelburgsestraat en de Duin straat is in volle gang. Door verkeersborden ter plekke worden de omleidingsroutes voor het verkeer aangegeven. Reimerswaal De reconstructie van de provinciale weg N289 Luchtenburg - Kruiningen heeft vertraging opgelopen. Het verkeer wordt tot medio maart over de noordelijke rijbaan geleid. Afrit 32 (Kruiningen) van de A58 blijft gedurende deze periode af gesloten. Verkeer op de A58 vanuit richting Rilland met bestemming Kruiningen wordt omgeleid-via afrit 33 (Yerseke). Serooskerke De rechtstreekse verbinding vanuit Serooskerke naar de Vrouwenpolderseweg langs molen De Hoop is nog tot juni van dit jaar afgesloten voor autoverkeer. Er is een omleidingsroute ingesteld die loopt langs de zuidzijde van het dorp. Goes Door sloop van bestaande bebouwing en door aan sluitende nieuwbouwwerkzaamheden is de Koren bloemstraat in Goes tot het einde van dit jaar afgeslo ten of is hij slecht begaanbaar. Vlissingen Aan de Vrijdomweg vanaf Wielingenlaan tot de Juli- analaan worden tot half maart de riolering en wegver harding vervangen. De toegangspaden tot de woningen blijven bereikbaar via het trottoir. Kia Picanto 5 deurs (p.dag incl. 100 km, excl. BTW) gaPéarvweti 6 j 4462 GT GOES J 0413-5618 www.vermeul^autoverhuur.nl Deze is nu op veel punten is aangepast, maar heeft nadrukkelijk zijn vertrouw de uitstraling behouden. De uiterlijke wijzigingen betreffen vooral de nieuwe grille, andere mist lampen, gewijzigde achterlichten en niet eerder toegepaste wielen. In het interieur worden fraaiere materialen toegepast en zorgt de elektrische par- keerrem voor meer opbergruimte tus sen de voorstoelen. Maar wat de Opel vooral naar een hoger niveau tilt, zijn gende versie aan voorwielaandrijving, terwijl de 184 pk altijd AWD heeft. Een sterke motor die grote diesel, die ook door inwendige verbeteringen stiller is geworden. Een eveneens krachtige motor is de bestaande 2.4 liter benzine die 167 pk voortbrengt en een koppel van 230 Nm. Qua vering en demping houdt de An tara de goede naam van Opel op dit gebied hoog. Het prijzenverhaal begint vanaf 35.495 euro. de talloze verbeteringen om het ge luidsniveau in het interieur terug te dringen. Een operatie met veel effect. De vernieuwde Antara is fluisterstil ongeacht met welke motorvariant. De eerste variant is de 2.2 liter diesel. De bestaande motor heeft een grotere cilinderinhoud gekregen, kan naar wens met 163 of 184 pk worden geleverd en is qua brandstofverbruik minder dorstig. Opel koppelt de minst vermo

de Faam | 2011 | | pagina 31