Kleinste laserbeamer is zijn Nieuwe stad Mario versus Donkey Kong blijft boeien SIIITERIIVOORDEEI Talent delen Van toen www.woneninbestevaer.nl Woensdag 23 februari: de 23e en voorlopig laatste column van Mariet Schoenmakers in uw Weekkrant De Faam. Donderdag 24 februari: een uniek moment voor Vlissingen want het slaan/boren van de eerste paal in het plan Bestevaêr is een feit. Puzzelgame Swarovski headphone Chatten op televisie Slijterij Paauwenburg de whisky wijn slijterij van Vlissingen www.deweekkrant.nl/gadgets Door Idols, Popstars, X-factor en The Voice of Holland zijn steeds meer mensen op zoek naar hun eigen stem. Dat is niet altijd een aanwinst, maar soms blijkt er meer talent aanwe zig dan gedacht. En als je dat talent wilt delen met publiek, is het Centre Stage PA System een handige binnenkomer. Met een ingebouwde mixer, een microfoon en ruimte voor de iPod, kun je zo het schnabbel circuit in! LULUiu.ion-audio.nl Ze zijn handig, onze he dendaags mobieltjes. Maar wie terugverlangt naar de meer traditionele telefoon, kan het hart ophalen met de Moshi Moshi Office Phone. Toch is alleen het uiterlijk 'van toen', de techniek is van nü. www.deweekkrant.nl/ gadgets Valentijnsdag ligt weer achter ons, maar liefdevol bezig zijn beperkt zich niet tot die ene dag. Als jij op je eigen manier de wereld een beetje liefdevol ler wilt maken, leef je dan uit met de Heart Hole Punch. De perforator maakt geen ronde gaatjes, maar hart jes! En waar het ook om gaat..het hartje geeft er een bijzondere twist aan. Er groeit een nieuwe stad midden in de oude stad Vlissingen. Wat ze gemeen heb ben is vooral de heerlijke zeewind en het geluid van de zee, zeker bij een flinke storm. Of de misthoorn, zacht loeiend getoeter van schepen hoor je van ver. Die nieuwe stad versterkt wat die oude stad al in zich had. Schoonheid die verborgen leek wordt ineens opgemerkt. Door een kleine veran dering zie je het hele beeld anders. Daarin- zit ook het geheim van elke ingreep die je doet: het geeft meerwaarde aan de hele omgeving. Als zo dadelijk het Bellamypark is heringericht, ervaar je ook de gevels en de terrassen anders, je ziet méér, de zee lijkt dichterbij, alles komt meer tot zijn recht. Zoals je nu bij de St.Jacobsstraat ziet vanaf de Kleine Markt. De overkapping is weg, en nu valt het je pas goed op dat de gevels zo mooi worden opgeknapt. Dat straalt zelfver trouwen uit. Aan die nieuwe stad wordt volop gewerkt, die bouwvakkers zijn de eer sten die haar bewonen. Daarna komen nieuwe bewoners en meer bezoekers. Om er te wonen, om er te verblijven, om er te genieten. En dan komt er ook een nieuw stadsleven en een nieuwe stadseconomie. In deze tijd is het stadsleven niet iets van één plek, maar van een netwerkje van plaatsen waar elke plek zijn eigen kracht en karakter heeft, zijn 'DNA' zoals we dat chique noe men. Afhankelijk van je bui en je doel ga je naar de eèn of de ander. Dan moet hij na tuurlijk wel aantrekkelijk zijn, er moet wel 'iets' zijn waardoor je wordt aangetrokken en verrast, waardoor je nieuwsgierig bent om erheen te gaan. Het oudste droogdok van Europa? In Vlissingen! Zo heeft Zeeland zoveel te bieden! En dan België er nog bij. Wat kan ik allemaal binnen een uurtje rijden (Antwerpen, Gent) met cultuur en al, en wat is er binnen een halfuurtje fietsen? Zo be zien is Zeeland één grote groene stad met heel veel water tegen de hittestress in deze tijd van klimaatverandering. Dat brengt ons naar het thema van de toekomst: de nieuwe Zeeuwse economie. Deze tijd vraagt hier voor twee dingen: kwaliteit, in hét gewone en het bijzondere, en een duurzame eco nomie. De binnenstad is de ziel van elke stad, dus daar speelt de kwaliteit als eerste. Dat moet een heerlijke plek zijn, die huis kamer van de stad, die moet mensen aan trekken, door mooie pleinen en straten, leuke winkels, en ze moet ondernemer schap aanwakkeren waardoor er vanzelf ge beurt wat daar past. In die binnenstad moet je willen dwalen, een ontdekkingstocht! In Vlissingen zie je nu dat rondzwerven steeds mooier, van boulevard naar dokje naar cen trum - vertrouwd en nieuw. Gewone dingen goed doen wil zeggen: prima parkeren, be wegwijzering, en schoon en gastvrij. De bij zondere dingen zijn je zogenaamde. Unique Selling Points: je heel eigen sfeer die verrast de zee, typische winkels, etcetera vult u maar aan. In deze tijd van de 'beleveniseco nomie' is dat de basis voor economische ac tiviteiten. Daarom wordt een vestigingsplaats gekozen, en vanwege voor zieningen - en dat is ook goed onderwijs, kennis, goed ontsloten - en vanwege karak ter, om iets bijzonders te doen - de Delta Academy, Cruiseterminal, Marina, moderne kunst museum, zeehotel of visrestaurant bij de vismijn, jonge uitvinders.... Bij die nieuwe economie gaat het vaak om combinaties tus sen al die dingen, en om nieuwe diensten die bedacht worden. En dan is nabijheid van groot belang, en dan komen we weer bij die stad met dat centrum waar alles samen komt en dichtbij elkaar is, in die synergie ontstaan heel nieuwe fenomenen. We zien de kans van die nieuwe stad die midden in Vlissingen aan het ontstaan is, het Schelde- kwartier biedt alle ruimte om te experimen teren, te ondernemen. De oude stad omarmt haar, geeft haar een eigen identiteit, je woont in oud en nieuw, je kijkt naar zee én ommeland, de stad vindt zichzelf op nieuw uit, een nieuwe toekomst dient zich aan! Mariet Schoenmakers Dit unieke moment vindt dan vanaf 15.45 uur plaats in de Zware Plaatwerkerij op het voormalige terein van de scheepswerf De Schelde. Wethouder Piet Polderman van de Ge meente Vlissingen zal bij deze gelegenheid de eerste paal voor Bestevaêr boren. ledereen is trots deze historische plek in Vlis singen een nieuwe toekomst te kunnen geven. Het voormalige Scheldeterrein maakt straks, na meer dan 100 jaar, weer deel uit van de stad. Het Scheldekwartier is het nieuwe stadsdeel van Vlissingen met een uniek waterfront en een ongeëvenaarde uitsraling voor de stad. Het eerste deelplan Bestevaêr omvat drie bouwblokken langs het Dok en rond het sinds kort uitgegraven Dok van Perry. In totaal gaat AM Zeeland hier 112 stadwoningen met tuin en appartemen ten en commerciële ruimte realiseren. Er zal een boekje verschijnen met daarin alle 23 columns van Mariet Schoenmakers. Deze ingebonden ode aan Vlissingen is er in een oplage van ongeveer 150 stuks welke donderdag aan de aanwezigen wordt meegeven. "3 www.suck.uk.com G&G www.deweekkrant.nl/gadgets De tijd dat we op detele- visiev alleen televisiezen ders konden bekijken is al voorbij. De nieuwe tv's hebben internetfuncties en -content, vele aansluitmo gelijkheden en betere 2D- en 3D-weergave. Door een optionele Skype-camera en microfoon toe te voegen, zijn via internet gratis spraak- en video-oproepen uit te voeren met behulp van Skype. Chat met vrien den en familie op een groot scherm met een scherp beeld, zonder tussenkomst van een pc. iuiuiu.sony.nl De Showwx is de kleinste laserbeamer ter wereld en hij is ook nog eens een allemans vriend. Niet alleen kan iedere gebruiker met hem overweg, maar ook werkt de minila- serbeamer samen met alle systemen. Van alle mobiele telefoons tot pc's, iPhone, iPod, iPad, Mac en zelfs spelcomputers. Showwx is klein, maar scherp in beeld en makkelijk in gebruik. www.deweekkrant.nl/ gadgets PAAUWENBURG: VAN HOGENDORPWEG 93 VLISSINGEN TEL. 0118-465781 'T HOEKJE: BADHUISSTRAAT 6 KOUDEKERKE TEL. 0118-552547 Geldig t/m zaterdag 26 februari M Legner Boomsma Fine Vielle i i Jonge ,iter - I Jenever liter 1 Bailey's Irish Cream 0.7 liter

de Faam | 2011 | | pagina 21