'ADRZ moet regio leefbaar houden' Bssü r/4." SO la Sola zet het mes in de prijs! Fabriekswinkel! Samen op de foto Van huisarts tot en tandarts Klein brandje blussen Op zoek naar een krant van vorig jaar? SOUVPWjS Baas en beest Medische diensten Bij de hand Digitaal archief 'Dat ziekenhuis van Walcheren verdwijnt is een misvatting' 130-delige bestekset Beter bakken en braden: Magdalenastraat 2-4 Goes Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 23 februari 2011 De Faam pagina 19 www.deweekkrant.nl/baasenbeest www.de-faam.nl www.de-faam.nl "Het is belangrijk dat er in Zeeland goede ziekenhuis zorg is. Dat heeft te maken met de leefbaarheid in de regio. Mensen moeten in hun eigen omgeving voor een goede behandeling terecht kunnen", aldus woordvoerder Jaap Nelemans van het Admi raal de Ruyter Ziekenhuis. Marcel van der Voort Vlissirtgen "Regelmatig vragen wij de pa tiënten naar hun ervaringen. Zodat wij ervan kunnen leren", voegt hij eraan toe! "Het Admi raal de Ruyter Ziekenhuis is be zig met het verdelen van de zorg op de locaties in Goes en Vlis- singen. Voor steeds meer behan delingen nemen de kwaliteitsei sen toe. Ook wordt er gekeken naar het aantal behandelingen dat er in een ziekenhuis plaats hebben. Dat maakt het voor sommige behandelingen nodig dat die op één locatie worden samengevoegd. Bijvoorbeeld de borstoperaties. Als dat verdeeld is over meerdere locaties vol doet het ziekenhuis niet aan de kwaliteitsnormen. Dan zouden we deze zorg niet kunnen aan bieden en moeten de patiënten naar een ander ziekenhuis.*' Waar het kan verspreiden het ADRZ de andere behande lingen zoveel mogelijk over de regio. "Zo dicht mogelijk bij de patiënt." Nelemans vindt com municatie belangrijk bij het ADRZ. "Het is belangrijk dat de patiënt een goede communi catie heeft met de specialist, de verpleegkundige en de balieme dewerker. Dan gaat het over alle praktische informatie over het ziektebeeld." Die communicatie gaat verder: "In de breedte is het voor het ziekenhuis belangrijk om het publiek en de politiek te informeren over de achtergron den van waar wij mee bezig zijn. Om bij hen vertrouwen te wek ken voor goede zorg in de regio. Nu en in de toekomst." Er komen er bij het ADRZ veel vragen binnen. "Een deel komt tijdens het contact met de arts en verpleging. Die geven uitleg. Ook benaderen de mensen ons via de website. Verder zijn er servicepunten in de ziekenhui zen van Goes en Vlissingen. Die gaan over de ontwikkelingen van het ziekenhuis, maar uiteraard ook over zaken, zoals het ziekte beeld en verzekeringen." De fusie en de mogelijke zie- kenhuisnieuwbouw op de grens van Vlissingen en Middelburg houdt de Zeeuwen bezig. Nele mans bespeurt daardoor ook misverstanden. "Het bericht dat ik nogal eens verneem is dat het ziekenhuis in Vlissingen verdwijnt. Dat is een misvatting. Er blijft een ziekenhuis op Wal cheren. Zolang de nieuwbouw op De Mortiere niet is gereali seerd, blijft het ziekenhuis met verpleegafdelingen aan de Vlis- singse Koudekerkseweg." En niet alles verdwijnt naar Goes. "Inwoners van die gemeente moeten bijvoorbeeld voor een knieoperatie naar Vlissingen." Inspannen Niet alleen de burgers kun nen rekenen op informatie van het ziekenhuis. "Het ADRZ wil zich blijven in spannen om ook de andere partners zo góed-mógelijk op de hoogte te houden", zegt woordvoerder Jaap Nele mans. "Het gaat om gemeen ten, huisartsen en andere organisaties waarmee wij de zorg organiseren." Het ziekenhuis in Vlissingen blijft nog voorlopig. FOTO: IZAAK VERKESTE MODEL PROFILINE S01.APM vergelijkbaar I merk vergelijk baar merk MODEL CAPRI vergelijkbaar «r j merk 63 '6.- vergelijk- baar merk 29 12-persoons zilverwit edelstaal 18-10 in fraaie gratis giftbox (sola m- ^0 vergelijkbaar merk j 10 36,- aluminium pannen met keramische anti-aanbaklaag vergelijk baar merk 29 tussen Beestenmarkt en de Opril Grote Markt telefoon 0113 - 21 11 11 ma 13.00 - 17.30 uur di 09.30 - 17.30 uur wo 09.30 - 17.30 uur do 09.30 - 21.00 uur vrij 09.30- 17.30 uur za 09.30- 17.00 uur

de Faam | 2011 | | pagina 19