f r r f Stempassen zijn bezorgd Politiek is voor iedereen Herinventarisatie waardevolle bomen Bijeenkomst over park Toorenvliedt Jongeren als vrijwilliger Gratis workshops en informatie over welzijn, zorg, opvoeden en opgroeien porthos 16 APRIL: OPEN DAG BIJ PORTHOS Afgelopen week zijn de stempassen bezorgd in de gemeente Middelburg. Bewaar deze pas goed, want zonder stempas kunt u geen stem uitbren gen. U heeft een stempas waarmee u in heel Middelburg elk willekeurig stembureau kunt binnenlopen om te stemmen. Mocht u geen stempas hebben ontvangen, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Pu- bliekszaken van de gemeente Middelburg, telefoon 67 54 41 of 67 55 00. U krijgt, als u kiesgerechtigd bent, alsnog een vervangende stempas. Let op dat u ook bij het stemmen een identiteitsbewijs meeneemt dat op de dag van de stemming maximaal vijfjaar verlopen mag zijn. Kandidatenlijst volgende week bezorgd Volgende week wordt de kandidatenlijst huis aan huis bezorgd. Daarin staan onder andere alle stemlokalen van Middelburg vermeld en op deze lijst staan tevens alle partijen en kandidiaten die meedoen. Nieuw stembureau De Olmenhof aan de Olmenhof 2 is op 2 maart ingericht als nieuw stem bureau. De Cederhof aan de Henry Dunantlaan 4/6 zal bij aanstaande verkiezingen niet meer als stembureau fungeren. Verhinderd op woensdag 2 maart? Als u op woensdag 2 maart, de dag van de verkiezingen, zelf niet kunt stemmen, dan kunt u op de achterkant van de stempas iemand machti gen. U kunt u elke kiesgerechtigde inwoner van Middelburg machtigen. U en de gemachtigde moeten ieder een handtekening plaatsen op de achterkant van de stempas. Wanneer deze persoon zelf gaat stemmen, levert hij/zij tegelijk met de eigen stempas de uwe in. Let op dat u ook een (kopie) identiteitsbewijs van de volmachtgever moet overleggen op het stembureau. De gemachtigde overlegt dan twee stempassen en twee geldige identiteitsbewijzen. Zo wordt uw stem toch uitgebracht, ook al bent u zelf verhinderd. Het college van Middelburg heeft afgelopen week ingestemd met het herinventariseren van alle waardevolle bomen in de ge meente Middelburg in samenwer king met de stichting Tuin van Zeeland. De bomen zijn voor het laatst in 2003 en 2004 geïnventa riseerd. Het betrof toen ongeveer 2000 bomen. Met de Stichting Tuin van Zeeland zijn afspraken gemaakt over het inventariseren van de waardevolle bomen in Middelburg. Zij gaan, vanaf half februari, de nu circa 3600 gemeentelijke en 400 parti culiere bomen herinventariseren. Het gaat hier vooral om te bepa len waar waardevolle bomen aan wezig zijn. De toename van het aantal waardevolle bomen is vooral te danken aan de aanplant van park Toorenvliedt en de bol werken tussen 1950 en 1960. De gemeente Middelburg is blij met de samenwerking met de stichting Tuin van Zeeland. Haar lokale betrokkenheid met bomen kan ten goede komen voor het herwaarderen van de lijst waarde volle bomen. Na de inventarisatie zal de ge meente Middelburg via regelge ving bescherming aan een aantal van deze bomen geven. Met de bescherming is te bereiken dat Middelburg op termijn in ver- Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 gaande mate rijk is aan "natuur lijke monumenten". De opname en controle van alle waardevolle bomen zal medio juli door de Stichting Tuin van Zeeland wor den afgerond. Het is de bedoe ling een lijst waardevolle bomen in oktober aan het college van burgemeester en wethouders aan te bieden. Voor vragen of opmerkingen kunt u terecht bij de heer Dick Sakko van de ge meente Middelburg. Zijn telefoonnummer is 67 53 13. De tafelboom op de 'diek van Scheele' in Arnemuiden. Foto: Aart van Belzen Maandagavond 28 februari organiseert de gemeente Middelburg in sa menwerking met stichting Arduin de thema-avond 'Stem!'. Op de thema avond zal voorlichting worden gegeven over de Provinciale Statenverkiezingen aan mensen met een verstandelijke beperking. Er zal iets worden verteld over de verkiezingen door de gedeputeerde Kees van Beveren en over verschillende thema's en partijen. En er kan wor den geoefend in een echt stemhokje, met een echte stembus. De thema-avond vindt plaats in de raadzaal van het stadskantoor van Mid delburg en begint om 19.30 uur. Aanmelden voor deze thema-avond tot en met donderdag 24 februari per mail: academie@arduin.nl. Het complex aan bunkers in park Toorenvliedt is het enige overgebleven divi siehoofdkwartier uit de Tweede Wereldoorlog in Nederland. Er staan wel elf bunkers dicht bij elkaar. Al langere tijd bestaan er plannen om het bijzondere park aan te pakken maar was er geen budget. Nu zich de mogelijkheid voor doet om deel te nemen aan een Europees project over Tweede Wereldoorlog erfgoed kan daar verandering in komen. De gemeente heeft een aanvraag ingediend en in juni 2011 wordt duidelijk worden of de subsidie wordt toegekend. Op 1 maart is er een informatiebijeenkomst in de Vergulde Baars, vanaf 19.30 uur. U bent van harte welkom om mee te denken over het project. Na de startbijeenkomst is het de bedoeling om verder te praten met een klankbordgroep bestaand uit een vertegenwoordiging van bewoners uit de Stromenwijk en belanghebbende organisaties. Voor de bijeenkomst van 1 maart kunt u zich tot 24 februari aanmelden bij projectleider Annet Hanne- wijk: a.hannewijk@middelburg.nl of 67 52 82. Op zoek naar een leuke maatschappelijke stage, leuk vrijwilligerswerk in Walcheren? Neem een kijkje op www.vrijwilligerswerkvoorjou.nl. De web site vrijwilligerswerkvoorjou.nl van Stichting Welzijn Middelburg wordt uitgebreid. Op uitnodiging van SWM hebben Stichting Welzijn Veere en gemeente Vlissingen zich aangesloten. Deze Walcherse samenwerking wordt op woensdag 16 februari officieel ingeluid, in aanwezigheid van betrokken partijen en wethouders. Alle jongeren en vrijwilligersorganisa ties in Walcheren kunnen nu op één site terecht voor informatie, vacatu res en ervaringen. Jongeren kunnen zich via de site direct aanmelden voor vacatures. HSi Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijn, zorg en opgroeien in Middelburg. In het loket werken Maatschappelijk Werk Walcheren, Stichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugdzorg,de GGD en de gemeente Middelburg samen. In het kantoor van Porthos aan de Sint Sebastiaanstraat 12, vindt u ook de Huurdersvereniging Middelburg en Manteling. Meer informatie over Porthos vindt u op www.porthos.nl. U kunt ons ook bellen (0118)75 14 00. Een informatiemarkt en allerlei workshops over bijvoorbeeld mantelzorg, weerbaarheid tegen agressie en opvoeden: Porthos haalt alles uit de kast tijdens de Open Dag op 16 april 2011. Van 10.00 tot 16.00 uur kunt u kennis maken met alle facetten van Porthos. En het is een prachtige kans om gratis workshops bij te wonen! De organisaties die bij Porthos horen, presenteren gezamenlijk informatie over allerlei onderwerpen. Precies zoals Porthos is, bundelen ze hun krachten om er een sterker geheel van te maken. Zo komt er een vacaturemarkt voor vrijwilligers en leert u de gevaren van drugs kennen op de drugs- homeparty. Of u kunt deelnemen aan workshops over zaken als burenoverlast, opvoedingsproblemen, mantel zorg en een cursus waarin u zelf leert te ontdekken voor welke vergoedingen u in aanmerking kunt komen. Poppenspreekuur Aan de kleintjes wordt natuurlijk ook gedacht. Zij kunnen met hun pop naar het poppenspreekuur op het consultatiebureau, sieraden maken, voetballen in een pannakooi of ballonnen vouwen bij de ballonnenclown. En voor papa en mama staat een gratis kopje koffie klaar! Meer informatie Porthos is het gecombineerde loket van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) en het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) in Middelburg. Meer informatie over Porthos kunt u vinden op www.porthos.nl. Over een tijdje vindt u daar ook alle informatie over het programma van de Open Dag. GRAND CAFÉ HET GETIJ, Oosterscheldestraat 18a Lunchen, dineren of gewoon een gezellig praatje maken onder het genot van een lekker bakkie? Dan bent u als bewoner van de Stromenwijk in HET GETIJ aan het juiste adres! Een 3 gangen dagmenu kost bij ons slechts 6 euro. Onze voortreffelijke keuken en vakkundige en vriendelijke bediening wordt verzorgd door medewerkers van stichting Arduin. Dagmenu van woensdag 2 maart Koninginnesoep Spaghetti bolognese Rauwkost Yoghurt met honing en noten Graag tot ziens in GRAND CAFÉ HET GETIJ!

de Faam | 2011 | | pagina 9