Staandehoudactie met basisschool 't Vierschip in Arnemuiden Het woord aan raadslid Krijn Hamelink Agenda raadsvergadering februari Maquette Molenwaterpark Wijktafels gaan van start yy Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 16 februari 201V De Faam pagina 8 De gemeenteraad komt op maandag 21 februari bij elkaar voor haar maandelijkse raadsvergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte uitgenodigd om de verga dering bij te wonen vanaf de publieke tribune. De agenda is onder voorbehoud 1. Opening, mededelingen en vaststelling agenda 2. Vaststellen notulen raadsvergadering van 24 januari 2011 3. Ingekomen stukken 4. Liquidatie Centrale Post Ambulancevervoer 5. Exploitatieopzet Ramsburg - deellocatie Stadsambachtsweg 6. Vaststelling bestemmingsplan Noordweg 7. Voortgang onteigening van vijf bedrijven aan de Oostperkweg 7a. Ramsburg-Punt Arnestein 8. Vaststellen verordening Stimuleringslening Duurzame Particuliere Woningverbetering 9. Voorstel tot het wijzigen van de gemeentebegroting 2011 De agenda's, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de raad en commissies zijn te lezen via www.middelburg.nl Gemeenteraad Raadsinformatie. Ook liggen de stukken ter inzage in de informatiehoek in het stadskantoor. Raad op de radio Radiozender CoolFM is iedere raadsvergadering aanwezig om verslag te doen. In het programma Politiek Lokaal kunt u luisteren naar het verloop van de raadsvergadering van 21 februari en reacties van bestuurders en bezoe kers. De uitzending staat op voor vrijdag 25 februari vanaf 20.00 uur. Herhaling op maandag 28 februari ook vanaf 20.00 uur. De radiozender is via de kabel te beluisteren op frequentie 94.4. De etherfrequentie is 105.3 FM. Op maandag 28 februari kunt u in de Stadsschouwburg Middel burg tussen 19.30 en 22.00 uur de maquette zien van wat mo gelijk het nieuwe park met theater in het Molenwater gaat worden. U bent van harte uitgenodigd de maquette te komen be kijken en vragen te stellen. De maquette is de uitkomst van het advies van de architectencombina tie VenhoevenCS architecten/OKRA landschapsarchitecten. Verschil lende inzichtspunten en criteria, waaronder die van de Klankbordgroep, zijn tegen elkaar afgewogen om tot dit ontwerp te komen. De architec ten geven op deze avond een presentatie om deze beslispunten toe te lichten. Ook Wytze Patijn, de voorzitter van het Kwaliteitsteam dat de ge meente Middelburg bij gezichtsbepalende projecten adviseert over archi tectuur, stedebouwkundige aspecten en landschapsarchitectuur, is aanwezig om een toelichting te geven. Binnenkort beginnen weer de eerste wijktafels van het jaar. De wijktafels vormen het overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwethouder en diverse maatschappelijke instellingen, zoals politie, Woongoed en wijkverenigingen. Onderwerp van gesprek op een wijktafel is de algemene gang van zaken in uw wijk en de leefbaarheid in het bijzonder. Dit is de kans om mee te praten over ontwikkelingen binnen de wijk. Deze ronde wijktafels worden ook gebruikt om de wensen van bewoners te inventariseren. Wanneer en waar? Dinsdag 15 maart 't Zand Stromenwijk De Vergulde Baars Donderdag 17 maart Griffioen Wijkverenigingsgebouw (OPDC) Donderdag 17 maart Mortiere Biens (Espressobar ROC) Dinsdag 29 maart Nieuw Middelburg Grandcafé Willem Donderdag 31 maart Zuid Palet Donderdag 31 maart Klarenbeek Veersepoort Grandcafé Willem Maandag 4 april Binnenstad Stadsschouwburg Dinsdag 5 april Dauwendaele Ontmoetingscentrum Dinsdag 19 april Nieuw- en Sint Joosland 't Durps uus op d'n oek Woensdag 20 april Sint Laurens Van Cittershoff Donderdag 21 april Arnemuiden Arne De wijktafels zijn voor iedereen vrij toegankelijk. De wijktafels begin nen om 20.00 uur. De zalen zijn geopend vanaf 19.30 uur. Behalve wijktafel Stromenwijk/t Zand, die begint om 19.30 uur en de zaal is open vanaf 19.00 uur. w Als Christenunie voeren we oppo sitie in de gemeenteraad van Mid delburg. Dat wil echter niet zeggen dat we overal tegen zijn. Integendeel, de Christenunie is een positieve partij die liever er gens voor is dan tegen. Waar zijn wij dan allemaal- voor? Ik begin bij het begin. De Christen- Unie is voor kinderen. Wij gunnen elk kind een gelukkige jeugd, een fijn gezin en een goede school waar het leuk is om te leren. En als het niet zo goed gaat zijn wij voor een goede jeugd gezond heidszorg, inzetten van vroege hulp, niet wachten tot het te laat is. Zijn wij ook voor samenwerking met ouders en alle hulpverleners. Wij zijn voor speciaal onderwijs als dat nodig is. Wij zijn er voor dat kinderen beschermd worden tegen misbruik. Wij zijn voor creativiteit. In denken en doen. Wij geloven in de kracht van mensen om veel zelf op te los sen. Wij zijn erg voor alle activitei ten die mensen met elkaar doen. In kerken, verenigingen, clubs en verbanden. Wij zijn er voor dat de overheid die zaken stimuleert. Een staandehoudactie is bedoeld om automobilisten te confron teren met hun rijgedrag in een woonwijk waar de maximum snel heid 30 km/uur is. Kinderen spelen de hoofdrol in deze actie. Dinsdag 8 februari stonden Jacky, Lysanne, Dennis en Kevin van Archipelschool 't Vierschip aan de Spoorstraat om groene en gele kaarten uit te delen. Een groene kaart, inclusief een pre sentje in de vorm van een oranje sjaal, werd uitgereikt op het mo ment dat automobilisten beneden of precies 30km/uur reden. Een gele kaart, een soort waarschu wing, werd door de basisschoolkin deren uitgedeeld op het moment dat de automobilist harder dan J30km/uur reed, maar onder de be- keuringgrens bleef. Ook werden er door de politie bekeuringen uitge deeld op het moment dat automo bilisten veel te hard reden. Dit waren er vijf, een hoge score ten opzichte van het gemiddelde. Staandehoudacties komen tot stand in samenwerking met Ver keerspolitie Zeeland, zeven basis scholen uit Middelburg, Arnemuiden en Nieuw en St. Joosland. De resultaten van de staande houdactie gehouden op dinsdag 8 februari: - Groene kaarten 15 stuks - Gele kaarten 9 stuks - Bekeuringen 5 stuks Waarom 30? Het antwoord is 30km/uur is veel veiliger! Veel letselongevallen wor den veroorzaakt door te hard rij den. De snelheid is bepalend voor de ernst van het ongeval. Een aan rijding met een auto die 30 km/uur rijdt, kost één op de tien voetgan gers het leven. Bij 50 km/uur is het fataal voor vijf op de tien. Bij een snelheid van 30 km/uur heb je gemiddeld (ook afhankelijk van weersomstandigheden en wegdek) een remweg 13,3 meter nodig om tot stilstand te komen. Wanneer je 50 km/uur rijdt is de remweg ge middeld 27,7 meter. Dertig rijden scheelt letterlijk levens. Een paar kilometer harder dan 30 km/uur maakt dus al een groot verschil. Wilt u meer weten over staande houdactie, neem dan contact op met Anja Jonkman-Kuijl, gemeente Middelburg, telefoonnummer (0118)67 54 23. Foto: Aart van Belzen den. ledereen is nodig en nuttig. Wij zijn voor natuur en landschap. Samen met de boeren en natuur organisaties goed zorgen voor deze aarde. Wij zijn voor het ge bruik van FSC hout. Na onze motie van twee jaar geleden heeft nu de gemeente Middelburg het convenant daarvoor ondertekend. Wij zijn voor een mooi Molenwater park waar kinderen kunnen spelen en ouderen rust kunnen vinden. Wij zijn voor alle initiatieven die Middelburg tot nog een mooiere, schone, gezellige stad maken. Wij zijn voor het respecteren en stimuleren van de eigenheid van de kernen die bij Middelburg horen. De Christenunie is er voor dat er aandacht is voor geschiedenis, voor het Zeeuws Archief, voor de Zeeuwse bibliotheek. En zo kan-ik nog lang door gaan. Er is heel veel om voor te zijn. Leuk hè? Doet u mee? Krijn Hamelink Fractievoorzitter Christenunie hamelinkj@zeelandnet.nl De Christenunie is er voor dat zorg die mensen nodig hebben met aandacht en tijd gegeven kan worden. De ChristenUnie is er voor dat er in Middelburg voldoende werk is voor iedereen. Voor alle niveaus. We waarderen de mensen van het groenonderhoud evenzeer als rechters en andere hoog opgelei- Foto: Jan Koole

de Faam | 2011 | | pagina 8