Drumkorps Johan Friso 40 jaar Recyclen doen we samen Feest met Nijntje Alle medische diensten op een rijtje Gaat 't vriezen of dooien? De leukste banen staan op onze site Samen in de hoofdrol Serviceberichten Piet Paulusma Vacatures Het 40-jarig jubileumfeest en de reünie is op 19 februari Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 16 februari 2011 De Faam pagina 7 www.deweekkrant.nl/webwinkel www.de-faam.nl www.de-faam.nl C T !\ioo i Tf p? i www.de-faam.nl Jeugdkorps Johan Friso viert binnenkort haar 40-jarig bestaan. Hoogtepunt is de muzikale theatershow die op 19 februari wordt gehouden in de Schouwburg in Mid delburg. Johan Friso heeft op nationaal en Europees niveau veel successen behaald. Het jeugdkorps is onderdeel van het drumkorps Juliana. Carien Midavaine Middelburg Eén van de organisatoren voor de show is Mariëlle de Werk. Ze vertelt enthousiast over het jeugdkorps waar ze zelf in 1986 is begonnen. "Met acht man zijn we nu ongeveer twee jaar bezig met de voorbereidingen voor het feest op 19 februari. Het wordt een terugblik van de muziek, die in de afgelopen 40 jaar is gespeeld." Het jubileumfeest begint om 13.00 uur. Vorig jaar heeft het jubilerende drumkorps Johan Friso op nati onaal en Europees nivo diverse prijzen gehaald. Mariëlle praat vol vuur over deze en andere mijlpalen in de geschiedenis van het jeugdkorps. "Afgelopen jaar was de eerste prijs op het Na tionaal Jeugdfestival voor ons. Verder werden we in 2010 eerste tijdens het Nederlands Kampi oenschap voor showkorpsen. En op één van de grootste evene menten in Kerkrade hebben we de titel Europees Kampioen van Drumcorps Europe Champion ships gehaald. Koninginnedag 2010 was eveneens een prach tige dag, het jeugdkorps ging op de Markt in Middelburg op de foto met naamgenoot prins Jo han Friso." Twee andere bijzondere momen ten in haar 40-jarig bestaan, zijn het meelopen in het traditionale défilé op paleis Soestdijk tijdens Koninginnedag 1978 en het meespelen op het Wereldmuziek Concours in 1993 in Kerkrade. Bij de oprichting in 1971 had Johan Friso 40 leden, nu bestaat het jeugdkorps uit 45 leden in de leeftijd van zeven tot en met 15 jaar. Het jeugdkorps maakt onderdeel uit van de Juliana korpsen, een vereniging die in 1933 is opgericht en vanaf 1974 is gehuisvest in de karakteris tieke Molen de Hoop aan het bolwerk. Aan de muzikale show op 19 fe bruari werken niet alleen de hui dige leden van het jeugdkorps mee. Diverse oud-leden hebben hun muziekinstrument of slag werk weer uit de kast gehaald. Verder wordt er gespeeld door de leden van het Julianakorps, het amusementsorkest Humoreske en enkele gastmuzikanten. Mariëlle doet een oproep aan oud-leden, oud-instructeurs, oud-bestuursleden en oud-vrij willigers van het jeugdkorps. Zij zijn welkom op de grote reünie die op 19 februari vanaf 17.00 uur in de Schouwburg is. Tij dens de reünie is er een speciale voorstelling. Kaaren kosten 10 euro. Verkoop en aanmelden voor de show of reünie via: jo- hanfriso40jaar@juliana.org. Nederland telt maar 25 drumkorpsen In de jaren 80 waait het fe nomeen drumkorps óver vanuit Amerika naar Europa. In Nederland bestaan circa vijfentwintig drumkorpsen, Europa telt er in totaal zo'n honderdvijftig. Kenmerkend voor een optreden van het drumkorps zijn de snelle fi guren, het effect en de speel- richting naar slechts een kant van het veld. Een deel van de brass, ofwel koperblaasinstrumenten. FOTO: JASPER KARMAN BBS miljoenste keer Veel kleine apparaten en spaarlampen verdwijnen helaas nog in de vuilnisbak. Wecycie blijft zich inzetten voor inzameling en recycling samen met consu menten, winkels, clubs Et verenigingen, gemeenten en scholen. Weten waar u terecht kunt met groot en klein e-waste? Kijk op wecyde.nl. In 2010 hebben we meer dan 100 miljoen kilo elektrische apparaten en energie zuinige verlichting (e-waste) van u ontvangen. Een fantastische mijlpaal waar we iedereen voor willen bedanken! Samen zijn we goed op weg naar een beter milieu en hoeven minder grondstoffen uit de natuur te worden gehaald. Wecycie garandeert dat al het e-waste verantwoord wordt gerecycled.

de Faam | 2011 | | pagina 7