Restauratie van kademuur gestart ZATERDAG VRIJDAG ty Hoga www.hogazon.nl Waarschuwing bij spoor Lees alle columns van Henk Spaan Voor het spreekuur van de dierenarts Win iedere week de mooiste prijzen Spraakmakende verkiezing Zestig mooiste liedjes in k0^n5!l Tijdens de open dagen een spetterende VOORDEUREN ACTIE met zeer scherpe prijzen Op onze site Geiten, schapen Intrededienst Predikante Speciale dienst De muur van de Rouaansekaai wordt grondig opgeknapt De kademuur van de Rouaansekaai ss aan de beurt Lezersacties Vertederend KOZIJNEN 09.00 T/M 17.00 UUR 09.00 T/M 21.00 UUR Schouwersweg 100 4451 HT Heinkenszand T 0113 - 56 40 04 F 0113 - 56 30 09 info@hogazon.nl www.hogazon.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 16 februari 2011 De Faam pagina 6 '.deweekkrant.nl/spaan www.de-faam.nl Middelburg Leuny de Kam doet op zondag 27 februari in een speciale dienst haar intrede als nieuwe predikant van de Doopsgezinde gemeente Walcheren. Ds. De kam heeft in Brussel theologie ge studeerd en is in 2008 offici eel aangesteld als predikant binnen de Doopsgezinde Broederschap. De intrededienst begint om 15.00 uur in het kerkgebouw aan de Lange Noordstraat in Middelburg. Middelburg In de Morgenster kerk aan de Adr. Lauwereyszstraat 6 in Middelburg is er op zondag 13 februari een kerkdienst voor en met mensen met een verstandelijke handicap of een functie beperking. Voorganger is Jo Bimmel en muzikale medewerking wordt verleend door het Lammerenburcht koor uit Vlissingen. Het begint om 14.30 uur. De muren van alle Middel burgse kaaien hebben van tijd tot tijd groot onderhoud nodig. Het kan niemand ont gaan zijn dat op dit moment de kademuur van de Rou aansekaai aan de beurt is. Gisteren, dinsdag 15 februari heeft wethouder Frank Streng het officiële startsein tot de restauratiè van deze muur. Door onze redactie Middelburg Al weer een paar weken ligt er aan de muur van de Rouaanse kaai een grote, deels overdekte steiger afgemeerd. De wethou der gaf dit startsein in het club gebouw van watersportvereni ging 'Arne' aan de Kinderdijk. Hij deed dat door het onthullen van een informatiebord naast.de Spijkerbrug. Samenwerking De restauratie van de ongeveer 270 lange kademuur wordt uit gevoerd samen"met architect Hans Sinke en aannemer Bouw- groep Peters. Maar ook met wa tersportvereniging Arne. Uniek Zo'n unieke plek geeft ook unieke kansen. Daarom is dit project aangewezen als leerling bouwplaats voor het Regionaal Opleidings Project van Fun- deon zodat vakmanschap niet verloren gaat. Daarnaast stelt de gemeente Middelburg burgers van Middelburg in de gelegen heid om werkervaring op te doen door samen met LetE hier te werken aan re-integratie. Bij het onderhoud aan de kaaie heeft de gemeente Middelburg ook oog voor de bijzondere muurvegetatie zoals muurvaren en muurleeuwenbek. Zeker in de zomermaanden maakt deze begroeiing de kaaimuren tot een lust voor het oog. Samen met specialisten op dit gebied zoals Wim van Wijngaar den en Nanning-Jan Honing van de stichting Landschapbeheer Zeeland, probeert de gemeente deze vegetatie te ontzien. Fasering Het werk van het eerste gedeelte van de Rouaansekaai, het deel tot aan de Bellinkbrug duurt tot en met april. Met het deel van de Bellinkbrug tot aan de Spijkerbrug, wordt in oktober begonnen. www.de-faam.nl Middelburg De werkgroep Cultuur historie van het Koninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschappen houdt op 21 februari een lezing met pa- nelgesprek over 1,5 eeuw spraak makende Zeeuwse verkiezingen. Het begint om 20.00 uur in de filmzaal in de Abdij 9 in Middel burg. Entree gratis. Aanmelden: wchzeeland@gmail.com. Bij de drie spoorwegovergangen in de gemeente Vlissingen zijn nieuwe borden geplaatst. De boodschap die er op staat, komt door de duidelijkheid wel over. FOTO: JASPER KARMAN www.deweekkrant.nl/webwinkel Voor renovatie en herstel van een woning die minimaal 2 jaar oud is, geldt tussen 1 oktober 2010 en 1 juli 2011 een verlaagd BTW tarief van 6% BTW (in plaats van 19% BTW). Dit lage BTW tarief is van toepassing op arbeidsloon niet op de materialen. Dit kan al snel honderden euro's schelen per woning! Hogazon is onderdeel van Rogeko Groep BV Vraag naar de voorwaarden.

de Faam | 2011 | | pagina 6