Ook verjaardag voor arme kinderen Het. oesi rceu Informatieavond Tweetalig VWO (Engels) Leuke baan in de buurt Op zoek naar een krant van vorig jaar? Ongevallen, overvallen en ander leed woensdag 23 februari Van leer en met teddybont De wereld binnen handbereik... met TVWO! Vacatures Digitaal archief 'Een kind heeft recht op zeker één speciale dag per jaar' Politieberichten locatieVan Dusseldorpstraat europees platform Vandaag Vandaag Vandaag Vandaag Vandaag Vandaag Burkely tassen www.pontes.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 16 februari 2011 De Faam pagina 63+ www.deweekkrant.nl/banen www.de-faam.nl John de Kok Zeeland De klasgenootjes trakteren op iets lekkers, maar zelf kun je dat niet, dus ben je op je verjaardag maar 'ziek'. Vriendjes nodigen je uit op hun verjaardag, maar je hebt geen cadeautje, dus ga je maar niet. Op een gegeven mo ment valt het nog op ook en raak je de laatste vriendjes kwijt. Een sociaal isolement geheel buitéh de schuld van het kind om is nu wel heel dichtbij gekomen. De net opgerichte Stichting De Ballonnenboom gaat er, met een verjaardagspakket ter waarde van een kleine 35 euro, voor zor gen dat kinderen tot en met 12 jaar die onder de armoedegrens leven toch een leuke verjaardag kunnen vieren. "Iedereen heeft recht op minimaal één speciale dag per jaar, zeker een kind. De verjaardag is voor een kind heel belangrijk, niet alleen om het ca deautje, maar ook omdat het een dag speciaal voor jou is. Slingers hangen op alleen voor jou, ie dereen komt speciaal op bezoek voor jou en jij mag kiezen wat we eten. Ik vind het heel erg dat er kinderen zijn die dat niet mee kunnen maken." Zo erg zelfs dat de oprichtster van de stichting, José Piaré, ook het eigen spaargeld heeft aan gesproken om ervoor te zorgen dat de verjaardagspakketten er kwamen. Gelukkig blijkt ze er niet alleen voor te staan. Vrien den doneerden de site www.de- ballonnenboom.nl en fotografe Esther Schog zorgde ervoor dat de stichting professionele foto's voor pr-doeleinden kreeg. José schat dat er in Zeeland zo'n 300 kinderen zijn die onder de armoedegrens leven. "Vrijwil liger elders worden, was ook een optie. Maar dit doet mij zo'n pijn en er was nog zo weinig aandacht voor." Om zeker te weten dat haar pakketten goed terecht komen, heeft José samen werking met de voedselbanken gezocht. De Bevelanden, Wal cheren en Schouwen Duiveland doen mee. Er is goed nagedacht over de pakketten. "We leveren de voedselbanken tot drie maan den vooruit, dus moet je op de houdbaarheid letten." José zorgt ervoor dat de ouders www.deweekkrant.nl/webwinkel www.de-faam.nl De Ballonnenboom zorgt voor verjaardagspakketten voor arme gezinnen. FOTO: ESTHER SCHOG niet verplicht worden aanvullen de ingrediënten te kopen, alles is compleet. Dat haar pakketten goed aankomen, blijkt wel uit de reacties op haar site. "Helemaal geweldig! Zonder pakket hadden we geen feestje gehad. Het is ook heel fijn dat er een cadeaubon in de doos zat. Nu kan mijn zoon een boek kopen in plaat van een Donald Duck!" Pakket voor de jarige De Ballonnenboom krijgt van de voedselbanken een anoniem overzicht hoeveel kinderen tot en met 12 jaar er per kwartaal jarig zijn, zódat er voldoende pakket ten zijn. Ze bevatten onder meer decoratie als slingers en ballonnen, traktaties, een ca deaubon van 15 euro voor de jarige zelf en meer praktische zaken om een feestje te vieren zoals bordjes en bekers. Op het Tweetalig VWO volg je de helft van alle vakken in het Engels. Er is een internationale focus, veel aandacht voor cultuur, wetenschap en reizen. Aan het eind van het derde leerjaar doe je een internationaal erkend Cambridge Exam. Je kunt TVWO ook combineren met Gymnasium of Technasium! AlsTVWO-leerling voig je in de bovenbouw vakken in het Engels en neem je deel aan het IB-English A2. Je ontvangt behalve een Nederlands VWO-diploma ook een IB-certificaat, wat voordelen biedt bij de toelating op een internationale universiteit of bijvoorbeeld de Roosevelt Academy. voor leerlingen uit groep 8 en hun ouders, aanvang 19.30 uur vooraf aanmelden via de administratie internationaliseren in onderwijs VMBO, HAVO, VWO en Gymnasium, inclusief Tweetalig VWO (Engels), Technasium en Kunst- en Cultuurklassen Van Dusseldorpstraat 78 4461 LV Goes tel. 0113 - 21 69 71 info@pontes.nl 18uur 18uur 18uur 18uur 18tiur 18uur 18uur Easy de week Cooking 18:13u 18:13u 18:13u 18:13u 18:13u 18:13u Hart Schooiflits Easy Topspeed Wonen in Overleven voor Muziek Cooking Zeeland met Kanker (Herhaling) 18:23t* 18:23u 18:35u Wonen in Hart Topspeed Zeeland voor Muziek Kabelkrant Kabelkrant Kabelkrant Kabelkrant Kabelkrant Kabelkrant Kabelkrant Voor kïïffMMWflMHpwKM dag zo ongeveer de belang rijkste dag van het jaar. Het doet daarom pijn en het kan dramatische gevolgen hebben als je ouders in zo'n finaneieèl penibele situatie zitten dat er geer? geld is om je verjaardag

de Faam | 2011 | | pagina 63