Zeeuwse aanval op ouders bang voor passend onderwijs Nieuws dichtbij ver weg Het laatste nieuws uit Vlissingen Waar staat het verkeer vast? Gun een asieldier een nieuw thuis! Grieks feestje bij Saloniki omleiding Op de hoogte Nieuws Verkeersinformatie Dier van de week Onderwijstoekomst wordt on: zeker als de aangekondigde bezuinigingen doorgevoerd worden. "De zorg die we aan de kinderen bieden, moet blijven." Extra voorstelling 1953 De Musical in Zeeland Een lezing over de natuur RestoRank 1 Kinderkleding en speelgoed Bijenlezing Kidsplace Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 16 februari 2011 De Faam pagina 47 www.de-faam.nl www.de-faam.nl www.de-faam.nl www.de-faam.nl De bezuinigingsplannen voor het Passend Onderwijs zijn hard aangekomen. Op Walcheren maken ruim 520 leerlingen gebruik van het speciaal onderwijs en onge veer 300 leerlingen krijgen extra ambulante begeleiding op school. Hun toekomst en die van leerkrachten en begeleiders is. onzeker als de aangekondigde bezuiniging van 300 miljoen daadwerke lijk doorgevoerd wordt. Carien Midauaine Middelburg Stichting Respont in Middel burg ondersteunt zes scholen voor speciaal onderwijs op Wal cheren. Algemeen directeur Sjaak de Reu wist van nieuwe bezuinigingsplannen, maar dat deze zo drastisch zouden zijn was een volslagen verrassing. "Een eerdere bezuinigingsronde in 2010 heeft veel kinderen met een rugzak (persoonlijk budget voor extra begeleiding) geraakt op Het Springtij, een basisschool voor speciaal onderwijs in Mid delburg en Vlissingen. Het effect van de nieuwe plannen zal merk baar zijn. Er gaat gekort worden. Samen met de scholen bekijken we hoe we dit gaan opvangen. De zorg die we in onze regio aan de kinderen bieden, moet blijven. Dat is ons hoofddoel. Voor een groot aantal collega's in het speciaal onderwijs en de dienst ambulante begeleiding is de toekomst eveneens erg onze ker." Op de protestmanifestatie in Nieuwegein, afgelopen week, waren medewerkers van Het Springtij en Stichting Respont aanwezig. Niet alleen de scholen voor het speciaal onderwijs worden de dupe. In het reguliere onderwijs wordt het effect ook merkbaar. Kinderen die door een rugzak op een gewone school kunnen blijven, worden door de plannen gekort op deze extra hulp die ze nodig hebben. Een voorbeeld hiervan is Michel Walhout (8) uit Gapinge. Hij heeft het prima naar zijn zin in groep 3 van ba sisschool Herman Faukelius in Middelburg. Michel heeft het syndroom van Down. "Naast de begeleiding vanuit school, heeft hij in zijn rugzak extra ambu lante begeleiding van buitenaf. Dankzij deze extra hulp kan hij naar de gewone basisschool." Zijn moeder Wilma ziet de plan nen als een donkere wolk boven zijn schooldag hangen. "Wat blijft er in zijn rugzak en wat wordt eruit gehaald?" Marieke de Wit uit Middelburg bevestigt deze gevoelens. Haar zoon Beer (8) gaat sinds dit schooljaar naar het speciaal on derwijs in Goes. "Hij is gewoon gelukkig op zijn nieuwe school. Ik moet er niet aan denken dat hij mijn zoon als gevolg van de bezuinigingsplannen weer te rug moet naar de gewone basis school." Op www.petities.nl is een petitie geplaatst tegen de plannen van het Ministerie van Onderwijs. Zo'n 133.000 mensen hadden deze eind vorige week onder tekend. Eén van Hen is een be zorgde moeder uit Walcheren, ze blijft graag anoniem. "Onlangs is de aanvraag voor een rugzak voor mijn zoon (11) ingediend. Door alle aangekondigde be zuinigingen ben ik bang dat onze aanvraag niet gehonoreerd wordt. Als dat zo is, krijgt hij niet de extra hulp die hij nodig heeft om op de reguliere school te blijven, Hij valt straks tussen wal en schip." Oproep In de volgende editie van De Faam willen we meer aandacht besteden aan de aangekondigde bezuinigingsplannen. Gaat uw kind naar het speciaal onderwijs of heeft het een rugzak? Bent u leerkracht op een school voor speciaal onderwijs of ambulant begeleider? Wat zijn de gevolgen voor uw situatie? Stuur uw ver haal naar red.faam@whm.we- gener.nl onder vermelding van 'bezuinigingen'. Vermeldt als u anoniem wilt blijven. Op elke school zitten wel een aantal kinderen met een 'rugzakje', waaruit hulp betaald kan worden. FOTO: JASPER KARMAN Na het grote succes van de afgelopen voorstel lingen heeft Van Hoome Theaterproducties beslo ten een extra matineevoor stelling in te lassen voor '1953 De Musical'. Die is in theater De Mythe in Goes op zondag 15 mei om 15.00 uur. Door onze redactie Zeeland De voorstelling die op 1 fe bruari in première ging in de Stadsschouwburg van Mid delburg blijkt bijzonder po pulair onder het publiek in Zeeland. De lovende kritie ken en de enthousiaste reacties van het publiek zorgden voor een ware run op de kaartjes voor de voorstelling die op integere wijze de nacht van 1 februari 1953 be schrijft. Lang werd er gespeculeerd of deze voorstelling wel recht zou doen aan dat wat er met grote delen van Zuid West Neder land gebeurde in deze bewuste rampnacht. Maar na een pre mière waarbij ook vele Zeeuwen te gast waren, bleek dat die in dit opzicht geen enkel commentaar hadden op de voorstelling. "Hulde aan de makers, heel bijzonder hoe ze dit hebben neergezet, waardig en oprecht", aldus oud-ministerpresident Balkenende, zelf afkomstig uit Kapelle. Ook minder be kende Zeeuwen gaven hun reactie na de vijf voorstellin gen die plaatsvonden in Mid delburg en waren vol lof over de makers en de sterrencast op het toneel. De hoofdrol len in deze productie worden gespeeld door Ben Cramer, Marcel Smid, Filip Bolluyt, Marleen van der Loo en Joke de Kruijf. Naast deze doorge winterde musicalacteurs staat er nog een zestal getalenteer de acteurs op het toneel. Voor meer informatie over de mu sical: www. 1953DeMusical; nl Voor het reserveren van kaarten: www.theaterver- koopzeeland.nl of 09Ö0- 3300033. Bij Grieks specialiteiten restaurant Saloniki werden twee klanten blij gemaakt met een reis naar Griekenland. Op een feestavond met live muziek van Les Grecs reikte Martha Rizou de reis uit aan de blij verraste Trudy en Martijn Bon- de (rechts) en aan Eric en Jowanda Moens(links). Vrijdag 25 februari Griekse avond met live music van Les Grecs. Middelburg Natuurfilosoof en hoogleraar aan de Universiteit van Wa- geningen Matthijs Schouten geeft op dinsdag 22 februari éen Staatsbosbeheer lezing. Hij heeft diverse boeken op', zijn naam, onder andere over de betekenis van Natuur in de wereldreligies, en heeft niet lang geleden samen met prinses Iréne een boek Leven in verbinding uitgebracht, dat gaat over de eenheid van mens en ecologie. Het begint om 19.30 uur in het Spiegel- theater aan de van Sprenger- laan 6 in Middelburg. Entree is gratis. Oost-Souburg In Oost-Souburg is er de mo gelijkheid voor mensen die het moeilijk vinden de eind jes aan elkaar te knopen, en voor mensen die alleen zijn, om samen met anderen van een warme maaltijd te genie ten. RestoRank wordt elke derde vrijdag van de maand gehouden in De Rank, de zaal achter De Wijngaard- kerk in de Kanaalstraat. De eerstvolgende keer is op vrij dag 18 februari. Het begint om 18.00 uur. Opgeven kan via 0118-629928. Deelnam? kost 2,50 euro per persoon en 7,50 euro voor een gezin. Domburg Peuterspeelzaal Hummel- honk aan de Singel 8 in Domburg houdt een kinder kleding- en speelgoedbeurs! op vrijdag 18 en zaterdag 19 maart. Vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur en z'aterdag van 10.00 tot 13.00 uur. Meer in formatie via 0118 - 581814. Middelburg F. Pruyn uit Gouda geeft op zaterdag 19 februari de lezing Symboliek van de bij in mythe en folklore. De bij is een nijver beestje dat niet alleen geneeskrachtige ho ning maakt, maar ook een rol speelt in vele mythen en verhalen. Na afloop is er gelegenheid voor discussie. Het begint om 10.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk 7 in Mid delburg. Entree is gratis. Middelburg Bij Baptistengemeente De Fontein aan de Kruitmolen- laan 70 in Middelburg is het op vrijdag 25 februari weer Kidsplace. Het is voor kin deren van vier tot acht jaar. Er wordt een verhaal verteldj samen gezongen, geknutseld, gedanst en gegeten. Het is van 17.00 tot 19.00 uur. Deelname is gratis.

de Faam | 2011 | | pagina 47