Geld voor de CliniClowns Videofilms voor altijd bewaard Volg dagelijks de tweets van De Faam Bekijk video van de dag B "B Intratuin helpt KiKa Los de puzzel op en win een mooie prijs! B "B Van band naar pc Back to the sixties avond Lekkere tapas leren maken Twitter In het nieuws Ingebruikname Edskes orgel Chimène heeft erg van de clowns genoten tijdens haar ziekenhuisopname Chimène wordt niet meer beter en gaat steeds meer achteruit Grootste modelbouwshow van de hele Benelux Prijspuzzels Leerhuis met een thema Bijeenkomst over epilepsie Kennismaken met mediteren Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 16 februari 2011 De Faam pagina 22 www.deweekkrant.nl/webwinkel Middelburg Wijkvereniging 't Zand houdt op vrijdag 18 februari de dansavond Back to the sixties. Het begint om 20.00 uur in de Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat 42 in Mid delburg. Middelburg De Zeeuwse Volksuniver siteit in Middelburg houdt op maandag 28 februari een workshop tapas maken. Het begint met een introductie over de Spaanse keuken en uitleg over de verschillende tapas en recepten. Deze workshop is inclusief alle in grediënten en materialen die nodig zijn voor de workshop en de verpakkingsmaterialen om de zelf gemaakte lek kernijen mee naar huis te nemen. De workshop wordt gegeven in Het Springtij aan de Grevelingenstraat 8 in Middelburg. Meer informa tie via 0118-634800. www.de-faam.nl www.volksuniversi- teitzeeland.nl Aagtekerke De Gereformeerde Gemeen te van Aagtekerke heeft een nieuw orgel laten bouwen. Op zaterdag 19 februari om 14.00 uur wordt dit nieuwe instrument aan het publiek gepresenteerd. Het nieuwe orgel heeft 29 stemmen ver deeld over Hoofdwerk, Bo venwerk en Pedaal. Tijdens de presentatie zal orgelma ker Bernhardt Edskes een toelichting geven op de bouw en verschillende registers de monstreren. Jan Wisse, orga nist van de Gereformeerde Gemeente van Aagtekerke, zal deze middag het orgel bespelen. www.orgelaagtekerke.nl Eigenlijk is Vlissingse Chimène van Gemert op 24 april jarig. Het meisje heeft botkanker en daardoor is het onduidelijk of ze dan een feest kan vieren. Daarom is de tiende verjaardag afge lopen vrijdag en zaterdag groots gevierd. Marcel van der Voort Vlissingen Met twee witte limousines zijn Chimène en alle meisjes uit groep zes van de Vlissing se Schoolvereniging (VSV) vrijdagmiddag via de boule vard naar Studio Kis aan de Badhuisstraat gebracht. Daar wachtte nog meer glitter en glamour. "Wij zijn met make up, nagellak en ons haar bezig geweest. Wij konden knutse len en er zijn foto's gemaakt", meldt Chimène. Zaterdags is het feest verder gegaan met een junglemenu en de film 'Mijn opa de bankrover' in bioscoop CineCity voor de hele klas. Het bioscoopmanagement zorgde voor clowns. Na afloop heeft Chimène een cheque van vijf honderd euro aan CliniClowns overhandigd. Haar moeder Es ther legt uit: "Wij hebben voor dit feest geld van de spaarreke- ning van Chimène gebruikt. Dit bedrag bleef over en dat wilde ze aan een goed doel schenken. Er is voor CliniClowns geko zen omdat Chimène tijdens het verblijf in het Leids Universitair Medisch Centrum van ze geno ten heeft." Chimène begint te schateren en zegt: "Een clown verstopte zich achter de deur en er gebeurde allerlei leuke din gen." Haar moeder vertelt dat ze in het dagelijks leven de din gen zoveel mogelijk door laten gaan zoals het altijd was. "Chi mène heeft pijn en krijgt medi catie. Ze wordt niet meer beter en gaat steeds meer achteruit. Als het redelijk gaat kan ze naar school. Anders kijkt Chimène thuis naar een film en eet lek kere dingen", klinkt het. Directeur Sjacco Joziasse van Intratuin Koudekerke overhandigt een cheque van 1000 euro aan de Stichting KiKa. Er zijn beren verkocht, kinderen konden meedoen aan een speurtocht en bovendien was er een schitterende wensput met ijsberen in het tuincentrum. FOTO: P.R. Goes Bouw je eigen wereld. Hoe? Dat is komend weekend te zien op de grootste model- bouwshow van de Benelux, die komend weekend in de Zeelandhallen gehouden wordt. Vorig jaar trok de model bouwshow ruim 12.000 be zoekers en ook bij editie 2011 kunnen liefhebbers van mo delbouw en LEGO hun hart weer ophalen. Organisator Jan van 'Veen (58) is de drij vende kracht achter de mo delbouwshow: "Deze beurs wordt voor de negentiende keer gehouden en het is de zesde keer in 'nieuwe stijl'. Er is een grote verscheidenheid en alle modelbouwtakken die indoor kunnen zijn hier aanwe zig. Radiografisch bestuurbare trucks, auto's en racewagens, een bassin met modelboten, vliegtuigen, modelspoorbanen, meccano, modelstoom- en mili taire voertuigen zijn ondermeer te bewonderen. Dit jaar een pre sentatie van alle marineboten. De modelspoorbanen hebben een afmeting van 1 tot 200 vier kante meter. Een van de model banen bevat twintig bewegende items zoals een van de kleinste modelbaantjes ter wereld van 2 bij 2 centimeter. Speciale aandacht is er voor LEGO met zijn vele mogelijk heden, zoals een LEGO bouw- wedstrijd. Het LEGO-festijn wordt georganiseerd door De Bouwsteen in de Oosterschel- dehal. De andere activiteiten zijn in de Noordzeehal en de Westerscfieldehal. Tijdens de vakbeurs is er volop materi aal en gereedschap verkrijg baar voor de modelbouw- en LEGO-fanaten. "Wij hebben deelnemers en bezoekers uit heel Nederland maar ook uit België en Duitsland", weet Van 't Veen. Zowel zaterdag 19 als zondag 20 februari is de show open van 10.00 tot 18.00 uur. En treeprijs voor volwassenen 10 euro; kinderen tot 12 jaar 4,50 euro. www.de-faam.nl Vlissingen Wat is de hoop en de ver wachting die de Joodse ge meenschap door de eeuwen heen gaande gehouden heeft? Is dat het verlangen naar een betere wereld? Dit is een van de vele vragen die wordt be handeld op woensdag 23 fe bruari. Dan houdt werkgroep Vorming en Toerusting van de Protestantse Gemeente Vlissingen een leerhuis over het thema Hoop en ver wachting voor de toekomst. Luuk Smit, voorzanger van de Joodse Synagoge, ver zorgt een inleiding over het Joodse denken over hoop en toekomst. Het leerhuis begint om 19.30 uur in De Schaaps kooi aan de Papegaaienburg 1 in Vlissingen. Toegang is gratis. Vlissingen De Nervus Vagus Stimulatie, een pacemaker voor de her senen, is het onderwerp van de informatiebijeenkomst op woensdag 2 maart. De Epilepsie Vereniging Ne derland houdt deze bijeen komst voor mensen met een moeilijk behandelbare epi lepsie. Nervus Vagus Stimu latie kan een optie zijn voor mensen met epilepsie die onvoldoende baat hebben bij medicatie of veel last hebben van de bijwerkingen van de medicijnen. Er zijn verschil lende sprekers en er is genoeg ruimte om vragen te stellen. De informatieavond is van 19.30 tot 21.30 uur in het Admiraal de Ruyter Zieken huis in Vlissingen. Toegang is gratis. Voor 23 februari aanmelden via 078-6166060 of via N VS@epilepsievereni- ging.nl. Kloetinge Indigo preventie houdt op donderdag 7 en 21 april de training kennismaken met mindfulness. Het is bedoeld voor volwasse nen die willen leren omgaan met gedachten, emoties, spanningen en lichamelijke ongemakken. De training bestaat uit twee bijeenkom sten van tweeënhalf uur. Mindfulness is een westerse meditatievorm waarbij men zich richt op het hier en nu. Tijdens de training oefe nen de deelnemers met het aannemen van een andere houding tegenover spon taan opkomende gedachten, gevoelens en gewaarwordin gen. Ze leren deze te obser veren als gebeurtenissen en ze weer los te laten. Het is in het Geerteshuis in Kloetinge en deelname kost 10,00 euro. Aanmelden kan via 0118- 625113. lutuu/. modelbouwshow. nl www.indigozeeland.nl

de Faam | 2011 | | pagina 22