Walcheren Eerste paal Residence Wijngaerde is geslagen Passie voor eerlijk eten in Mondriaans winkel Uit het Zakenhart van... Maximaal ontspannen Nieuwe stek voor Koozie Bedrijven kunnen zich aanmelden voor de Beursvloer Zeeland Project bestaat uit 28 appartementen en nieuwe winkels Wethouder Wisse vindt bouwput een compleet drama Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 16 februari 2011 De Faam pagina 18 De floatcabine in gebruik. FOTO PR Vrouwenpolder Float Centrum Zeeland is ver huisd. Per 1 februari van ver kaste het bedrijf van Dorpsdijk 11a naar Dorpsdijk 32d in Vrou wenpolder. Landelijk zijn er elf van deze centra waarvan een, best bij zonder, in Vrouwenpolder. Ei genaar Londa Becks: "Het werd steeds drukker en ik moest wel eens 'neen' verkopen. Mensen kunnen nu tegelijk, ieder in een cabine, of in groepjes van vier of meer. Meer mogelijkheden met twee massageruimtes voor ontspanning, hot stones of krui- denstempelmassage. Ook de nieuwste kokosmassage, Thaise massage en binnenkort ayuerve- dische massage. Float Centrum geeft cursussen in diverse mas sages. Daar is in Zeeland verder geen opleiding voor." Floaten is drijven op zeer zout water in een cabine die prikkels van buitenaf afsluit. Hierdoor komt men bin nen enkele minuten in een diepe ontspanning en beleeft de unie ke ervaring van gewichtloos heid. Zweven tussen waken en slapen. Samen met mas sage heeft men een complete ontspanningsmethode. Een uur floaten staat gelijk aan vi^r tot zes uur rust. Het is ook ideaal voor sporters met sportblessures. "Met pijnklachten of huid klachten heb je er baat bij. Het geneest er niet mee, maar je voelt je een stuk prettiger. Wij bieden een gastvrije en persoonlijke service, de privé sfeer blijft gewaarborgd." Er zijn arrangementen met ho tels. Ook voor bedrijfsuitjes, bedrijfsmassages of stoel massages. Binnenkort- houdt Float Centrum Zeeland meerdere open dagen. Float Centrum Zeeland, Dorpsdijk 32d, Vrouwen polder, 0118-310121. www.floatentrumzee- land.nl Middelburg In de Nieuwe Kerk aan het Abdijplein in Middel burg is er op woensdag 23 maart voor de vierde keer de Beursvloer Zeeland. Het bedrijfsleven ontmoet hier maatschappelijke- en vrijwil ligersorganisaties die onder steuning vragen bij concrete projecten. Projecten die de samenleving ten goede ko men. De organisaties vragen voor hun projecten steun in de vorm van menskracht, inzet van expertise, materiaal, facili teiten, advies, creativiteit en toe gang tot netwerken en zij zullen een passende tegenprestatie le veren. Er wordt dus nadrukkelijk niet gehandeld in geld. Bedrij ven kijken waar zij vanuit hun bedrijf of medewerkers kunnen bijdragen aan de realisatie van projecten. Een bedrijf kan een actieve bijdrage leveren door als aanbieder deel te nemen aan de Beursvloer Zeeland. Onderzoek De maatschappelijke betrokken heid van ondernemers is groot. Dat blijkt uit een recent onder zoek van De Zaak, ING Eco nomisch Bureau, in samenwer king met Metro. Ruim tachtig procent van de ondervraagden draagt een steentje bij aan het verenigingsleven, biedt stagemo gelijkheden of gratis inzet van de eigen business. Meerwaarde Uit het onderzoek en uit enquêtes van de Beursvloer blijkt dat veel ondernemers het als een meer waarde zien om deel te nemen aan de Beursvloer. Naast het gegeven dat het leuk is, levert het hen positieve teamspirit, ontplooiing van medewerkers en nieuwe zakelijke contacten op, waaruit business volgt. Aanmelden Deelname aan Beursvloer Zeeland is gratis. Bedrijven kunnen zich via de web site aanmelden tot vrijdag 4 maart. beursuloerzeeland.nl Kinderen spelen veilig in Koozie. FOTO LEON JANSSENS Middelburg In bijzijn van de wethouders Albert de Vries en Ed de Graaf werd Kinderopvang Koozie ge opend, in de trant van de mili taire geschiedenis van het pand door een soldaat met een confet- tikanon. Kinderopvang Koozie verhuisde van de Burggang naar het voormalig gebouw van SDOA (School voor dienstplich tige officieren administratie). In vijf groepen vangt Koozie kinderen op, van tien weken tot dertien jaar: een baby- en dreu- mesgroep, peutergroep, bso 8- en bso 8+ Margreet Versluis, met Marjolein Tieleman directie Koozie: "Door een grote interne verbouwing kunnen de verschil lende groepen elkaar zien. De ruimtes zijn verdubbeld naar 50 m2. Het is wél de bedoeling dat we er minimaal tien jaar mee vooruit kunnen." Kinderopvang Koozie heeft naast kinderopvang van 0-4 jaar, buitenschoolse op vang en een tussen-de-middag opvang. Alle medewerkers hebben een pedagogische opleiding. Voor kinderen een gezellige plaats om in een vei lige omgeving te spelen, ken nis te maken en om te gaan met leeftijdgenootjes. Hier worden speelgoed en activi teiten aangeboden die aan sluiten bij de ontwikkeling van het kind. Koozie biedt een uitdagende omgeving die kinderen stimuleert en prik kelt. Hierdoor leert het kind op zichzelf en op zijn omge ving te vertrouwen. Margreet Versluis: "De opvang bij Koozie is constant. Wij heb ben geen verticale groepen op leeftijd, maar groepen van gelijke leeftijd." Geopend maandag t/m vrij dag van 07.30-18.00 uur. Kinderopvang Koozie, Mo lenwater 4a, Middelburg, telefoon 0118-623652. www.koozie.nl Na een periode van tekenin gen maken, bouwoverleg en vergunningen aanvragen, is nu de eerste fase van 'zichtbare' bouw begonnen van het prestigieuze project Residence Wijngaerde. Wet houder Meise sloeg afgelopen donderdag, in Domburg, offi cieel een symbolische eerste hejpaal. Zo werd de aanvang feestelijk gevierd met cham pagne en vuurwerk. Claudia Janssen Domburg Residence Wijngaerde wordt een rijk gedetailleerd gebouw. Met respect voor het verleden en met het comfort van de toe komst. De architectuur van het gebouw wordt een mix van een Engels landhuis en een Frans chateau. Klassiek en traditioneel met een gedurfde eigentijdse tint. Verfijnd sier- en metselwerk in verschillende kleurstellingen vormen de finishing touch. Er komen 28 luxe appartementen. Op de begane grond komt aan de Wijngaardstraat een winkel voor Bliek Meesterbakkers en Brasserie Domburg. En aan de Badstraat een nog onbekende detailhandelwinkel en de ver nieuwde dames lifestyle bou tique Feminine. Projectontwik kelaar Arcus heeft het project overgenomen van Adri Meijers, hij is nog in een adviserende rol betrokken bij project Residence Betrokkenen van Böuwgroep Peters Arcus Resorts en wethouder Wisse. Wijngaerde. Medio 2007 is Me ijers begonnen met de ideeën te ontwikkelen. Hiermee was hij de stuwende kracht achter het pro ject. Na oplevering zal Meijers de commerciële ruimtes gaan beheren. Het pand van Motel 't Groentje, wat afstamt uit 1965, was in die mate verouderd dat na de renovatie van de binnenkant ook de buitenkant gerenoveerd moest worden. Arcus Resorts is gespecialiseerd in de ontwikke ling en realisatie van kwalitatief hoogwaardige en grootscha lige recreatieve projecten. An- nemarie Janse, hoofd verkoop en marketing vertelt: "Het 3e kwartaal van 2012 kunnen de eerste huurders er in. Room pot vakanties zal de recreatieve bestemmingen gaan verhuren en ook zijn er appartementen voor recreatief eigen gebruik." De spectaculaire vondsten van FOTO: J. KARMAN het archeologische onderzoek zullen te zijner tijd tentoon gesteld worden in een vitrine kast in de hal van Wijngaerde. Wethouder Wisse vertelt in zijn speech: "Een residence met een uitstraling die past bij Dom burg in de 21e eeuw." Hij wil niet bagatelliseren dat de bouw put een compleet drama is. De goede verstandhouding met omwonenden, gemeente Veere en Bouwgroep Peters, getuigt ervan dat iedereen bewogen is met wat er komt. Men ziet met ons uit naar voltooiing. "Passie voor food en op zoek naar producten met oorspron kelijke smaken uit heel Europa. Authentieke producten die het liefst kleinschalig en eerlijk tot stand komen". Aldus Jacqueline Leenheer eigenaar van Mondri aans winkel. Vorig jaar december opende zij op Weststraat 9 een delicatessenwinkel met lunch- gelegenheid. Het assortiment bestaat ondermeer uit buiten en binnenlandse kazen. Oliën en azijn uit Frankrijk en Italië. Verder veel charcuterie, zout- soorten, land- en desembrood, confituren, chutneys, een breed assortiment biologische pro ducten en een ruime keuze aan bonbons. Culinaire cadeaus, re latiegeschenken en een breed as sortiment wijnen. Veel produc ten komen uit de keuken van het Jacqueline Leenheer in haar winkel FOTO LEON JANSSENS restaurant Mondriaan dat een Bib Gourmand 2011 toegekend kreeg. "Verse producten in eigen keuken door de koks gemaakt", zegt Jacqueline, "Zuurdesem brood van biologische bakker Menno. Traiteurproducten, we kelijks een wisselend aanbod en kant en klare gerechten. Regio nale heerlijkheden en cadeauar tikelen zoals het Zeeuws bakblik voor taarten in de vorm van het Zeeuws knopje. Of in de lunch ruimte boerenontbijt met verse hoeve-eitjes, lunches, en, lekker, afternoon teas." Mondriaans winkel verzorgt workshops su shi, tapas, bakken met Zeeuwse knopje bakblik of wijnproeve rijen, kaasproeverijen, fruits de mer proeverij en bubbels en oesterproeverijen. Jacquline Leenheer, vinologe en restau rateur, is bestuurslid van Slow- food Zeeland, dat streeft naar duurzaamheid en authenticiteit. Openingstijden dagelijks van 13.00-17.00 uur en van 1 april om 09.00 open. Mondriaans Winkel, Weststraat 9, Domburg, telefoon 0118-584460 www.mondriaanswinkel.nl

de Faam | 2011 | | pagina 18