V* BLAUW GERUITE KIEL STEMMEN BIJ VOLMACHT VLISSINGEN PVDA WEL DEGELIJK ACTIEF MELD JE NU AAN VOOR HET WEEKEND VAN DE AMATEURKUNST VERGADERINGEN JOSE HENNEKAM GEGREPEN DOOR KINDEREN VAN TSJERNOBYL RAMP TE KOOP VRIJBURGSTRAAT 65 NIEUWS- EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN Bent u zelf niet in staat om uw stem uit te brengen in één van de stembureaus, dan kunt u iemand machtigen. Hiervoor zijn twee vormen: de onderhandse volmacht en de schriftelijk aange vraagde volmacht. In beide gevallen machtigt u iemand anders om namens u uw stem uit te brengen. De gemachtigde mag uw stem alleen uitbrengen gelijktijdig bij het uitbrengen van zijn of haar eigen stem. De gemachtigde mag niet meer dan 2 vol machten aannemen. In totaal kan de gemachtigde dus 3 stem men, inclusief die van hem of haar zelf, uitbrengen. De onder handse machtiging en de schriftelijke machtiging zijn gratis. Hoe machtig ik iemand anders om voor mij te stemmen? Zodra u uw stempas heeft ontvangen kunt u deze direct gebrui ken als volmachtbewijs. Als u een onderhandse volmacht wilt geven, vult u op de achterkant van uw stempas de naam en het adres van uw gemachtigde in. De stempas wordt door u en door uw gemachtigde ondertekend en u geeft de stempas aan uw gemachtigde met een kopie van uw legitimatiebewijs. Uw legitimatiebewijs mag niet langer dan 5 jaar verstreken zijn. De gemachtigde levert uw stempas en de kopie van uw legitima tiebewijs in bij het stembureau. Als u niet in de gelegenheid bent uw stempas over te dra gen, kunt u het aanvraagformulier "Verzoek om bij volmacht te mogen stemmen" opsturen. U kunt dit formulier op de gemeentelijke website downloaden. U stuurt het ingevulde for mulier uiterlijk 2 weken vóór de verkiezingen naar de afdeling Publiekszaken Vlissingen. De aanvraag wordt uiterlijk 1 week voor de verkiezingen afgehandeld - S o www.vlissifigen.nl/verkiezingen Als raadslid leg ik voortdurend contacten tussen verschillende doelgroepen. Ik wil zichtbaar en bena derbaar zijn voor alle Vlissingers. Daarom heb ik een eigen blog op de website www.vlissingen.nl/ gemeenteraad. Daar schrijf ik regelmatig wat ik als raadslid zoal op mijn pad tegenkom. Ik ben voorstander van een buurthuis in iedere wijk. Ook hangjongeren moeten daar welkom zijn. Als bezoeker van alle buurthuizen hoor ik veel. Ik signaleer dingen en kijk samen met de bewoners of daarvoor een oplos sing is. Hondenpoepoverlast moet worden aanpakt. Toesturen van speciale zakjes kan overlast verminderen. In een stad aan zee vind ik dat het school zwemmen niet mag worden afgeschaft. Het daarvoor betaalde busvervoer mag wel ter discussie worden gesteld. Een pluim voor de ouders die hun kinderen zelf naar zwemles brengen. Gratis museumbezoek voor kinderen en studenten is belangrijk voor hun cultuur- en geschiedenisbesef. Net als muziekonderwijs vanaf de basisschool tot de middelbare school én in het zelfde schoolgebouw. Ondernemers moeten gestimuleerd worden zich hier te vestigen of uit te breidem Voor kunstenaars openbare gebouwen als expositieruimte beschikbaar stellen om de verkoop van hun werk te pro moten. Een van de leuke dingen is dat Vlissingen behoorlijk multicultureel is geworden. Het straatbeeld is kleurrijker geworden. Muziek, eten en dan sen uit andere culturen heb je nu gewoon om de hoek. Openstaan voor eikaars tegenstellingen neemt vooroordelen weg en slaat bruggen. Als PvdA Vlissingen spreken we ook met de PvdA-fracties van Middelburg en Veere. We moeten bezuinigen en misschien kunnen we samenwerken om kosten te besparen. Als u ook vindt dat uw omgeving socialer mag worden en als u ook open staat voor verandering en verbetering: breng dan op 2 maart 2011 uw stem uit bij de Provinciale Statenverkiezingen. Op www.zeelandstemt.nl kunt u lezen en overdenken op wie u stemt. Dan bent u als Vlissinger aan Zet! Raadslid Maryska Nastaly, fractie PvdA e-mail: maiyskanastaly@ginail.com Amateurs kunnen zich op vrijdag 20, zaterdag 21 en zondag 22 mei 2011 laten zien aan het Vlissingse publiek". Er wordt een divers pro gramma gepresenteerd met muziek, dans, schilderkunst, fotografie, film, toneel en cabaret. Wil je mee doen? Meld je dan nu aan! Aanmelden Diverse verenigingen hebben zich al aangemeld. Maar er is nog plaats in het programma voor meer optre dens. Je kunt je aanmelden bij mevr. L. Kok, e-mail lkk@vlissingen. nl. Het is een mooie gelegenheid om jezelf en de vereniging onder de aandacht te brengen. www.wakzeeland.nl Foto gemaakt door S. Erden uiterlijk één week voor de vergade ring (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behan delde plannen vanaf dinsdag, vooraf gaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/welstandscom- missie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende wel standsvergaderingen zijn 24 februari en 17 maart 2011. Ontwerpbeschikking omgevings vergunning Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat, op grond van artikel 2.1-2 en artikel 3.10 van de Wet algemene bepalin gen omgevingsrecht, juncto afde ling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht, met ingang van 17 februari 2011 voor een ieder gedu rende zes weken (t/m 30 maart 2011) in de hal van het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 in Vlissingen, ter inzage ligt het ontwerp van de beschikking op de aanvraag omge vingsvergunning voor het afwijken van het bestemmingsplan Binnen stad t.b.v. de bouw van 14 wonin gen. De locatie is globaal gelegen aan de westzijde van de Slijkstraat, tussen de Gasthuisstraat en de Samaritaanstraat, ter plaatse van 20 gesloopte etagewoningen aan de Slijkstraat 49 tot en met 87 (oude nummering). Dit betreft Blok A uit het door de gemeente raad op 25-11-2010 gewijzigd vast gestelde stedenbouwkundig plan Groote Markt. De aanvraag met bij behorende tekeningen, de ont werpbeschikking, de ruimtelijke onderbouwing en de onderzoeken alsmede het raadsbesluit van 25-11-2010 tot vaststelling van het gewijzigde stedenbouwkundig plan Groote Markt en het raadsbesluit inzake de "verklaring van geen bedenkingen, liggen ter visie en zijn gedurende de genoemde peri ode ook digitaal in te zien op de gemeentelijke website www.vlis singen.nl/publicaties. Gedurende bovenvermelde termijn kan een ieder een zienswijze over deze stukken, schriftelijk of monde ling, indienen. Schriftelijke zienswij zen kunnen worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van Vlissingen, Postbus 3000, 4380 GV te Vlissingen, ter attentie van de afdeling SBP. Voor het indie nen van een mondelinge zienswijze kan een afspraak gemaakt worden met de heer W. Huige van de afdeling Publiekszaken (tel. 0118 - 487339). Terinzagelegging concept-evene mentenkalender 2011 Burgemeester en wethouders van Vlissingen hebben, volgens de Alge mene plaatselijke verordening voor Vlissingen 2009, aanvragen om ver gunning voor evenementen ontvan gen. Deze aanvragen hebben zij samengevat in de concept-evene mentenkalender 2011. Voordat het college een definitief besluit neemt over de vergunningen, stelt het col lege iedereen in de gelegenheid te rea geren. Ter inzage De concept-evenementenkalender 2011 ligt van 17 februari tot en met 30 maart 2011 elke werkdag tijdens openingstijden ter inzage in het stad huis, Paul Krugerstraat 1. Op afspraak kunt u de concept-evenementenka lender 2011 ook inzien op donder dagavond van 17.00 tot 19.00 uur, telefoon 0118-487339 of 0118- 487300 (e-mail whe@vlissingen.nl). U kunt de kalender ook bekijken op www.vlissingen.nl/publicaties in het overzicht met publicaties deze week. Als u het wilt, geeft de afdeling Vei ligheid, Vergunningen en Handha ving onder kantoortijden een mondelinge toelichting op de con cept-evenementenkalender 2011. Zienswijze(n) In de periode hierboven kan iedereen schriftelijk of mondeling zijn of haar zienswijze(n) inbrengen over de con cept-evenementenkalender 2011. Als u een schriftelijk verzoek indient om uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken, gelijk met uw zienswijze(n), worden uw persoon lijke gegevens niet bekend gemaakt. Voor mondelinge inbreng of gedach tewisseling kunt u contact opnemen met de afdeling Veiligheid, Vergun ningen en Handhaving (0118- 487575 of e-mail woa@vlissingen.nl). Vastgesteld bestemmingsplan "Groot-Lammerenburg"; Ie plan wijziging, gedeelte Vrijburgs traat 40 Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3.6, lid 1 en artikel 3.9a, lid 1 van de Wet ruim telijke ordening, dat zij in haar verga dering van 8 .februari 2011 het bestemmingsplan "Groot-Lamme- renburg"; le planwijziging, gedeelte Vrijburgstraat 40 heeft vastgesteld. Gelijktijdig met de vaststelling van het bestemmingsplan heeft zij beslo ten hiervoor geen exploitatieplan vast te stellen. Bij de vaststelling van het bestemmingsplan zijn geen wijzi gingen aangebracht ten opzichte van het ter visie gelegen ontwerp. Het vastgestelde bestemmingsplan, het besluit en de bijlagen liggen met ingang van 17 februari 2011 voor gedurende zes weken (t/m 30 maart 2011) ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1, Vlissingen. De stukken zijn digitaal te raadplegen op de gemeentelijke website www. vlissingen.nl/bestemmingsplannen. Tegen het vastgestelde bestem mingsplan staat, op grond van arti kel 8.2., lid 1, sub c, van de Wet ruimtelijke ordening, voor een belanghebbende binnen de hier voor genoemde termijn van tërvisie- legging beroep open bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE 's Gravenhage. Geen beroep kan wor den ingesteld door een belangheb bende aan wie redelijkerwijs kan worden verweten, dat hij geen zienswijze naar voren heeft gebracht bij de gemeenteraad. Het besluit tot vaststelling treedt in werking met ingang van de dag, na die, waarop de beroepstermijn is verstreken, dus op 31 maart 2011. Een beroepschrift heeft geen schorsende werking. Indien binnen de beroepstermijn tevens een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, treedt het besluit niet in werking voordat op het verzoek is beslist. Vervolg bekendmakingen op volgende bladzijde WOENSDAG 16 FEBRUARI 2011 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (OU8) 487000 communicatie@vllssingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: Ruben Oreel, gemeente Vlissingen Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Gemeenteraad Donderdag 24 februari 2011 Agenda 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Spreekrecht burgers 4. Vragenhalfuur raadsleden 5. Vastelling notulen 6a. Schriftelijke vragen 6b. Afhandeling moties 7. Over te leggen stukken 8. Te behandelen punten: 8.1 Taakmutatie kinder opvang inburgeraars 8.2 Taakmutatie Verster king van het peuter- speelzaalwerk 8.3 Bijdrage huisvestings lasten Stichting Dunya 8.4 Begroting Schelde- mond College 2011 9. Moties 10. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Op zaterdag 19 februari 2011 geeft de Vlissingse schrijver José Hennekam om 14.00 uur een lezing over zijn nieuwste boek 'Pjotrs Borsjt' in Biblio theek 't Spui in Vlissingen. Hennekam beschrijft in deze roman op aangrijpende wijze de lotgevallen van een aan tal kinderen na de Tsjerno- byl-ramp, die 25 jaar gele den plaatsvond. De toegang tot de lezing is gratis. U kunt een gratis kaartje ophalen aan de balie of reserveren (e-mail activiteit@spui.nl en tel. 0118 422100). Het boek wordt ter plekke verkocht 14,95) en kan ook worden gesigneerd. www.vlissingen.nl/ bibliotheek jvv Aan de rand van Vlissingen heeft de gemeente Vlissingen een bungalow plus garage op ruim 1500m2 grond te koop. De woning dateert van 1980 en verkeerd fa goede staat maar kan op sommige punten gemoderniseerd worden. Meer informatie vindt u op www.vlis- singen.nl. De woning wordt verkocht op basis van opbod, maar heeft een richtprijs van €400.000,-. Heeft u interesse in deze woning? Neem dan vrif blijvend contact op met dhr. R. van Seizen, tel. 0118^487130 of e mail rbz@vftssingen.nl.

de Faam | 2011 | | pagina 11