BLAUW GERUITE KIEL agencta VLISSINGEN WERKT AAN BIBLIOTHEEK VAN DE TOEKOMST VLISSINCEN WERK IN UITVOERING KALENDER LANDELIJKE DATABANK VERORDENINGEN SERVICEBUS RIJDT VOLGENDE WEEK WEER SCHEMA SERVICEBUS BEKENDMAKINGEN GEMEENTE NIEUWS- EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 16 FEBRUARI 2011 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: Ruben Oreel, gemeente Vlissingen Start baggeren waterlopen Begin januari 2011 is water schap Scheldestromen samen met de gemeente Vlissin gen gestart met baggeren. De waterlopen die gebag gerd worden, liggen in de wijken Bossenburgh, Wester- zicht, West-Souburg, Pape gaaienburg en Oost-Souburg. De exacte locaties staan op de gemeentelijke website www. vlissingen.nl/baggeren. Het waterschap en de gemeente doen er alles aan om de over last zoveel mogelijk te beper ken. De werkzaamheden duren tot 15 maart 2011Met de aan nemer is afgesproken dat aan het einde van het werk even tuele schades zijn gerepareerd. Werkzaamheden Bermweg Vrijdag 18 februari 2011 wordt er gewerkt aan het asfalt. Vanaf maandag 21 febru ari wordt het gedeelte van de Bermweg tussen de Vlis- singsestraat en de Wittezee- straat opengesteld voor bestem mingsverkeer. Voor doorgaand verkeer blijft de omleiding gehandhaafd. Er is ook gestart met fase 2. Deze loopt van de Wittezeestraat tot de Zeewijk- singel. Als de weersomstandig heden goed zijn, wordt hier in de week van 21 maart 2011 het asfalt aangebracht. www.vlissingen.nl/ werkinuitvoering WSm d!Tl Donderdag 17 februari 2011 20.15 uur Anne van Veen Muziektheater Arsenaaltheater Donderdag 17 februari 2011 21.00 uur Knobsticker Muziek De Piek Vrijdag 18 februari 2011 21.00 uur The Lustre Kings The Toothpicks Muziek De Piek www.vlissingen.nl/uit De vraag naar digitale infor matie en dienstverlening op maat neemt snel toe. Lande lijk neemt het lenen van boe ken uit bibliotheken daaren tegen af. Gemeente Vlissingen speelt in op deze ontwikkelin gen met een plan voor de bi bliotheek van de toekomst. De bibliotheek is volgens dit plan straks geen 'gebouw' meer, maar een netwerk van ver schillende herkenbare plekken waar een 'bibliotheekaanbod op maat' beschikbaar is. De gemeenteraad heeft eind vorig jaar ingestemd met een jaarlijkse bezuiniging van 500.000 euro. Dit is iets meer dan een kwart van het beschikbare budget van de bibliotheek. De gemeente onder zoekt nu een nieuwe vorm voor de bibliotheek die minder kosten met zich mee brengt en waarmee ze inspeelt op de wensen van nu en straks. In april 2011 besluit de gemeenteraad of het plan defini tief wordt uitgevoerd. Volgens het plan sluiten de hoofd vestiging 't Spui en het filiaal in Souburg. Daarvoor in de plaats komen kleine buurtbibliotheken gehuisvest in buurt- en zorgcentra. Het aantal mediatheken op scho len breidt uit. Daarnaast komen digitale informatiepunten en thuisbibliotheken. De bibliotheek hoopt met persoonlijke advisering haar bestaande klantenkring goed van dienst te blijven en streeft er zo ook naar een nieuwe doelgroep te bereiken. Thuisbibliotheek Klanten kunnen straks 24 uur per dag meer dan een miljoen boeken, cd's en films bestellen. Ze kunnen thuis via de website lid worden en de producten en informatie gemakkelijk zoeken en vinden in de webbibliotheek. De gang naar de bibliotheek is niet meer nodig, dankzij een boekenbezorgdienst en verspreide afhaal- en inlever- punten. Buurtbibliotheek Voor de huidige bibliotheekbezoe kers komt er een alternatief dich ter bij huis. In een aantal wijken of dorpen komt een buurtbiblio theek, afgestemd op de behoef ten van de gebruikers. Men treft er de dagelijkse krant, populaire tijdschriften en een collectie boe ken en dvd's. Met persoonlijke begeleiding kunnen ook boeken, muziek of media uit de totale col lectie aangevraagd worden, zodat de keuze groot blijft. Schoolbibliotheek Het succes van de schoolbiblio theek is de afgelopen twee jaar al bewezen. Sinds 2008 opende de bibliotheek acht mediatheken bin nen basisscholen. De bibliotheek heeft als uitgangspunt om in 2015 op alle scholen voor primair en secundair onderwijs in Vlissingen zo'n 'eigen' bibliotheekvoorzie ning in huis te hebben. Infobibliotheek De bibliotheek gaat uiteenlopende informatie over actuele thema's op een aantrekkelijke manier bunde len en aanbieden via het internet. Niet alleen schriftelijke informa tie, maar ook filmpjes, websites, adressen en tips voor lezingen of exposities maken thema's begrij pelijk voor brede doelgroepen. www.vlissingen.nl/bibiiotheek Vanaf 1 januari 2011 maakt de gemeente Vlissingen gebruik van de landelijke databank voor het publiceren van de verordeningen. De gemeente heeft hiermee vol daan aan de verplichting die is neergelegd in de Wet Elektronische Bekendmaking. Dit betekent dat alle in de gemeente Vlissingen van toepassing zijnde verordeningen vanaf deze datum raadpleegbaar zijn op www.overheid.nl. Deze ver ordeningen zijn ook in te zien op de gemeentelijke website www.vlis- singen.nl/publicaties. Kijk voor een actueel overzicht van de verorde- ningenlijst onder de kop 'Bekend makingen' van deze uitgave. www.vlissingen.nl/publicaties Volgende week rijdt de Service bus van de gemeente Vlissingen weer. Heeft u vragen, klachten of ideeën op het gebied van de openbare ruimte? Bezoek dan in uw eigen wijk of dorp de Service bus van de gemeente Vlissingen. Vanuit de bus ondernemen wij actie om uw vraag/klacht zo snel mogelijk op te lossen. Schema De Servicebus rijdt elke even week door de gehele gemeente en stopt op vaste plaatsen. www.vlissingen.nl/ serviceteam Dag en tijd wijk Maandag 21 februari 2011 09.00-11.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg 13.00-15.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg Dinsdag 22 februari 2011 09.00-11.30 uur Bloemenlaan (zuidzijde basketbalveld) 13.00-15.30 uur Ter Reede (ingang Vredehoflaan) Woensdag 23 februari 2011 09.00-11.30 uur Karolingenburg (tegenover supermarkt) 13.00- 15.30 uur Oranjeplein Donderdag 24 februari 2011 i 09.00-11.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg 13.00- 15.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg Vrijdag 25 februari 2011 09.00-11.30 uur Scheldestraat (Mies Bloemenhuis) 13.00 -15.30 uur Fonteyne Ingediende aanvragen voor een omgevingsvergunning: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omge vingsvergunning hebben ontvangen: 1. vervangen dakkapel Gerbran- dystraat 70 (04-02-2011) 2. aanpassen gevel Coosje Busken- straat 145 (04-02-2011) 3. kappen boom Zuiderzeestraat 14 (07-02-2011) 4. wijzigen achtergevel Boulevard Evertsen 38-40 (07-02-2011) 5. verwijderen asbesthoudende materialen Zeewijksingel 70 (07- 02-2011) 6. verbouwen woning Hunzestraat 39 (08-02-2011) 7. kappen bomen Schuitvaart- gracht (07-02-2011) 8. plaatsen stalruimte Zandweg 42 A (08-02-2011) 9. verwijderen asbesthoudende materialen Europaweg Zuid 4 (09-02-2011) De publicatie van de ingediende aan vragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt ver leend, afwijken van de ingediende aanvraag. Kennisgeving beschikking Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) Reguliere procedure: Verleende omgevingsver gunningen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen hebben verleend: 1bouwen woning Dynamoweg 1 (08-02-2011) 2. verbouwen bedrijfsruimte Oost- souburgseweg 10 (08-02-2011) 3. plaatsen dakkapel Kalkoensprenk 46 (09-02-2011) Kennisgeving beschikking Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo). Uitgebreide procedure: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepa lingen omgevingsrecht vergunning hebben ingetrokken: 1voor een veehouderij, gelegen op het perceel bekend onder sectie Q nummer 1084 te Vlissingen (voorheen Middelburgsestraat 118 te Oost-Souburg). De vergunning wordt ingetrokken, omdat er gedurende een periode lan ger dan drie jaar geen handelingen zijn verricht met gebruikmaking van de vergunning. Inzage De beschikking en de bijbehorende stukken liggen met ingang van 17 februari 2011 gedurende zes weken ter inzage in het stadhuis in Vlissin gen. Deze publicatie en het besluit zijn tevens in te zien op de gemeen telijke website www.vlissingen.nl/ publicaties. Beroep en voorlopige voorziening Belanghebbenden kunnen tot en met 30 maart 2011 een gemotiveerd beroepschrift tegen de aanpassing indienen bij de sector Bestuursrecht van de rechtbank Breda, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Beroep kan alleen worden ingesteld door degene die tijdig zienswijzen heeft inge bracht tegen het ontwerpbesluit. Op deze regel bestaan 2 uitzonde ringen: a. Het beroep beperkt zich tot de eventuele wijzigingen in de beschikking die afwijken van het gepubliceerde ontwerp. b. Belanghebbende kan redelijker wijs niet worden verweten geen zienswijze over de ontwerpbe schikking te hebben ingediend. Benadrukt wordt, dat hoewel ieder een gelegenheid heeft gehad ziens wijzen over de ontwerpbeschikking in te brengen, het recht van beroep alleen toekomt aan degene die een rechtstreeks belang heeft bij de beschikking. Tegelijk met het beroep kunt u een verzoek indienen tot het treffen van een voorlopige voorziening bij de sec tor Bestuursrecht van de rechtbank Breda. Onze beschikking wordt niet van kracht voordat op een dergelijk verzoek is beslist. Verleende omzettings-, monumenten-, bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1. omzetten zelfstandige woon ruimte in een onzelfstandige woonruimte Mastkraanstraat 4 (07-02-2011) 2. omzetten zelfstandige woon ruimte in onzelfstandige woon ruimte Kasteelstraat 70 (07-02- 2011) Inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven bezwaartermijn is verstreken, ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De verleende ver gunningen met bijbehorende teke ningen kunnen na een telefonische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Bezwaar Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tus sen haakjes staande datum een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Vlissingen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belangheb bende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningenrechter van de recht bank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de 3 weken op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten

de Faam | 2011 | | pagina 10