v r Wijzigingen terrassenbeleid 14 februari fietsenruimen op NS station porthos Gratis workshops en informatie over welzijn, zorg, opvoeden en opgroeien Woon Advies Commissie j zoekt vrijwilligers A Baggerwerkzaamheden Hulp bij invullen belastingaangifte Niks missen? 16 APRIL: OPEN DAG BIJ PORTHOS Meer info: www.rniddelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Gemeente Middelburg heeft in juni 2009 groen licht gegeven om tot oprichting te komen voor een Woon Advies Commissie (WAC) in Middelburg. De WAC beoordeelt woningbouwplannen en brengt daarover advies uit. Het doel is het bevorderen van de gebruikerskwaliteit van het wonen en de leefbaarheid van zowel bestaande als toekomstige woningen en woonomgeving, veiligheid en duurzaamheid. De adviezen bestrijken alle sectoren van de volkshuisvesting. Sociale huur- en koopwoningen, vrije sectorwoningen, particuliere nieuw bouw en renovatiewoningen, woonservicezones en woningen met zorg. De WAC Middelburg toetst in een vroeg stadium de bouwplannen met behulp van de Woon Kwaliteitswijzer door de bril van de bewoners aan de gebruikerskwaliteit. De WAC Middelburg zoekt vrijwilligers, zowel mannen als vrouwen, die in teresse hebben voor woningbouw. Affiniteit met bouwen, inrichting of be langstelling hiervoor hebben. Ook jonge vrijwilligers zijn van harte welkom. De Commissie komt gewoonlijk een keer per maand bij elkaar om plan nen te bespreken en adviezen samen te stellen en uit te brengen. Bent u geïnteresseerd en heeft dit uw belangstelling gewekt, neem dan graag een kijkje op www.vacpuntwonen.nl/middelburg. Via wacmiddelburg@zeelandnet,nl kunt u uw belangstelling kenbaar maken. Wilt u persoonlijke informatie dan kunt u bellen met voorzitter Frits Vervaet (0118) 61 37 08. Afhankelijk van de weersomstandigheden zal binnenkort in Arnemuiden, Kleverskerke en Nieuw- en Sint Joosland, gebaggerd worden. De bagger uit sloten en waterpartijen grenzend aan landbouwgronden wordt op het land gezet. Bij locaties grenzend aan particuliere grond wordt de bagger, als de ruimte het toelaat, verwerkt in het openbaar groen. Als dit niet mogelijk is dan wordt de bagger afgevoerd. Om het werk te kunnen uitvoeren staan de kranen en vrachtauto's voor een deel op de openbare weg. Voor vragen kunt u terecht bij Joos Eggebeen, te lefoonnummer (0118) 67 53 08. De campagne 'Hulp bij aangifte' gaat weer van start. Op diverse locaties in het land wordt van 7 maart tot 1 april hulp bij aangifte geboden door de Belastingdienst. Gedürende deze periode biedt het stadskantoor in Middelburg, evenals vorig jaar, onderdak aan de Belastingdienst. Vorig jaar maakten in Middelburg 480 mensen gebruik van de 'Hulp bij aangifte'. Ondersteuning voor burgers met zorgtoeslag Mensen die een zorgtoeslag ontvangen kunnen gebruik maken van de hulp bij aangifte van de Belastingdienst. Als iemand in 2010 (voor belas tingjaar 2009) ook gebruik heeft gemaakt van hulp bij aangifte, ontvangt deze een uitnodiging om gebruik te maken van de hulp bij het invullen van de aangifte op het stadskantoor Middelburg. De aangifte inkomsten belasting wordt samen met de burger en onder verantwoordelijkheid van hem/haar ingevuld en via internet ingezonden. Hulp op afspraak Als gevolg van veranderde wetgeving Inkomstenbelasting is een aantal af trekposten voor de buitengewone uitgaven en zorgkosten voor het jaar 2010 beperkt. Dit kan gevolgen hebben voor het toetsingsinkomen en voor het eventueel toekennen van een toeslag. Veel mensen zijn hier onvol doende van op de hoogte. Het doorgeven van een actueel inkomen is voor hen wel belangrijk om te voorkomen dat zij te veel geld ontvangen en dit op een later moment moeten terugbetalen. Als belastingplichtigen gebruik willen maken van de hulp bij aangifte, kun nen zij hiervoor een afspraak maken via de Belastingtelefoon 0800-0543 (gratis nummer). Hiervoor geldt wel een inkomensgrens; als iemand recht heeft op een zorgtoeslag, kan hij/zij van deze mogelijkheid gebruik maken. Meld je dan nu aan voor de digitale nieuwsbrief van de gemeente Middelburg. Dan weet je precies wat er allemaal in de gemeente gebeurt. Meld je aan op www.middelburg.nl. Kijk onder actueel en klik daar op digitale nieuwsbrief. Vanuit de horeca is het verzoek gekomen om in de winter grotere terrassen te plaatsen. Tot voor kort mocht in de winter (1 nov. - 1 maart) enkel de eerste 2,5 meter voor de gevel als terras ge bruikt worden. Afgelopen winters is op het Tympaanplein een proef geweest met grotere terrassen. De gemeenteraad heeft besloten dat vanaf komend winterseizoen de terrassen in de winter dezelfde afmetingen mogen hebben als in de zomer. Als de terrassen op ge meentegrond staan moet er pre- cario voor worden betaald. De gemeenteraad wil ondernemers aanmoedigen om geen of energie zuinige verwarming op de terras sen te plaatsen in de winter door korting op de precario te geven. 7-'" Foto: Aart van Belzen Maandag 14 februari worden de fietsen verwijderd, die rondom het NS-station in Mid delburg niet in de daarvoor bestemde beugels staan. Waarom deze actie? Buiten de fietsenstallingen staan dagelijks tientallen fietsen gepar keerd. Hierdoor zijn perrons, sta tionsrestauratie en kaartautoma- ten lastig bereikbaar. Vooral ou deren, gehandicapten en hulpdiensten ondervinden hier hinder van. De gemeente en NS willen middels ruimingsacties de overlast verminderen. Fiets weg? Eigenaren, die hun fiets missen en die tijdens de ruimingsactie verwijderd is, kunnen die ophalen tegen contante betaling van 15 euro en op vertoon van legitima tiebewijs en passende fietssleu- tel van maandag tot en met donderdag van 09.00 uur en 15.00 uur bij Stichting Gered Gereedschap aan de Arnestein- weg in Middelburg. Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijn, zorg en opgroeien in Middelburg. In het loket werken Maatschappelijk Werk Wal cheren, Stichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugd zorg, de GGD, Manteling en de gemeente Middelburg samen. Hier wordt uitvoering gegeven aan de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (Wmo) en Porthos vormt het Middelburgs Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG). Een informatiemarkt en allerlei workshops over bijvoorbeeld mantelzorg, weerbaarheid tegen agressie en opvoeden: Porthos haalt alles uit de kast tijdens de Open Dag op 16 april. Van 10.00 tot 16.00 uur kunt u kennis maken met alle facetten van Porthos. En het is een prachtige kans om gratis workshops bij te wonen! De organisaties die bij Porthos horen, presenteren gezamenlijk informa tie over allerlei onderwerpen. Precies zoals Porthos is, bundelen ze hun krachten om er een sterker geheel van te maken. Zo komt er een vacaturemarkt voor vrijwilligers, kunt u kennis maken met de gevaren van drugs op de drugshomeparty en komen er workshops over zaken als burenoverlast, opvoedingsproblemen, mantelzorg en de nieuwste technische snufjes voor de ouder wordende mens. Poppenspreekuur Aan de kleintjes wordt natuurlijk ook gedacht. Zij kunnen met hun pop naar het poppenspreekuur op het consultatiebureau, sieraden maken, voetballen in een pannakooi of ballonnen vouwen bij de ballonnenclown. En voor papa en mama staat een gratis kopje koffie klaar! Meer informatie Porthos is het gecombineerde loket van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) en het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) in Middelburg. Meer informatie over Porthos kunt u vinden op www.porthos.nl. Over een tijdje vindt u daar ook alle informatie over het programma van de Open Dag. SVRZ 't Gasthuis, Noordpoortplein 1 GRAND CAFÉ 'Bij Ons' Ons restaurant 'Bij Ons' in het centrum van Middelburg is verbouwd. Het resultaat is verbluffend! Kom voor een lekkere maaltijd of een gezellig kopje koffie in een sfeervolle ambiance. Komt u ook bij ons? Wij zijn dagelijks geopend van: 11.00 -13.30 uur. Na die tijd kunt u terecht in ons café voor een gezellig drankje. 't Gasthuis doet mee aan het 'Resto van Harte' concept.

de Faam | 2011 | | pagina 9