r r Vertraging rioleringswerkzaamheden 't Zanddorp en Walravenstraat Twee bekeuringen tijdens staandehoudactie Het woord aan raadslid Piet Kraan Voldoende voorraad strooizout Stempas deze week in de bus Herinrichting Walplein Wijzigingen vergaderdata raadscommissies www.middelburg.nl f De rioleringswerkzaamheden in 't Zanddorp en de Walravenstraat hebben vertraging opgelopen. Vorig jaar juni startte het werk voor de aanleg van een schoonwa- terriool, het vervangen van het vuilwaterriool en het herstraten van 't Zanddorp. De werkzaamheden zouden eind 2010 afgerond moeten zijn. Door het slechte weer is deze planning niet gehaald. Op dit moment moet er nog zo'n 160 meter riool worden ver nieuwd. De totale lengte van het te vervangen riool is ongeveer 775 meter. De bestratingswerk zaamheden zijn voor bijna drie kwart gereed. Om het werk zo snel mogelijk te klaren worden er extra straatma kers ingezet. Zoals het er nu naar uit ziet zijn de werkzaamheden eind maart/begin april klaar. Indien u verdere informatie wenst kunt u contact opnemen met de heer C.J. Mouthaan van het Ingeni eursbureau van de gemeente Mid delburg, bereikbaar onder telefoonnummer 67 53 91. Walravenstraat, Nieuw- en Sint Joosland Begin dit jaar is de aannemer begonnen met de rioleringswerk zaamheden in de Walravenstraat (bovenop). Tijdens de vorst heeft het werk enkele dagen stil gele gen. Vorige week donderdag zijn ze weer aan de slag gegaan met het aanbrengen van straatwerk. Vanaf 14 februari start de aan nemer vanaf Walravenstraat 12 tot Achter de Kerk met de voor bereidingen voor de aanleg van een schoonwaterriool. Het dood lopende deel is dan alleen te voet te bereiken. Deze werk zaamheden duren ruim vier weken. Op 1 februari hebben Touba, Rijad, Atilla en Kim van de Vos- senburch de politie geassi steerd bij een staandehoudactie in de Roozenburglaan. Met deze actie wordt de aandacht gevestigd op het snelheidsge drag van automobilisten in 30 km/u gebieden. Door de politie werd met laserap- paratuur gemeten hoe hard er werd gereden. Alle auto's werden aan de kant gezet. Afhankelijk van het rijgedrag werden door de schoolkinderen groene kaarten, gele kaarten en waarnodig zelfs proces-verbalen uitgedeeld. Een groene kaart kregen automobilis ten die zich keurig aan de snelheid hielden. Die ochtend reden 29 bestuurders te hard, die kregen een gele kaart. Twee bestuurders maakten het zo bont dat direct een bekeuring werd uitgedeeld. De komende weken wordt opnieuw extra aandacht gegeven aan de campagne "Gewoon 30, daar kun je mee thuis komen". Door deze campagne te herhalen hoopt de gemeente te bereiken dat bestuur ders zelf gaan inzien dat het ge woon veiliger en overzichtelijker is voor alle weggebruikers om de snelheid 30km/uur aan te houden in woonwijken. Wilt u meer informatie over de staandehoudacties? U kunt zich wenden tot Anja Jonkman-Kuijl van de gemeente Middelburg, telefoon nummer (0118) 67 50 00. Terwijl ik dit schrijf gaan ze net voor ons huis (ik woon aan de Noordsingel) de bomen snoeien. Ik ga even voor het raam staan, kijk ernaar en probeer uit te vin den waarom ze de ene tak wel wegsnoeien en de andere niet. Eenvoudig is dat overigens niet. Ik sta zo te kijken en denk ineens; ach ja, bezuinigingen; ook een soort snoeien en ook niet eenvou dig, bovendien niet leuk en niet populair. Dat weet u en dat weten wij ook. Maar nodig is het wel, net als snoeien. Op een armetierige en armlastige gemeente die niets meer kan be tekenen voor haar burgers zit nu eenmaal niemand te wachten. Aan de andere kant; alles maar wegsnoeien zodat er niks meer kan groeien is ronduit slecht. Dat zie ik die mannen buiten ook niet doen. Evenwichtig is hier een van de sleutelwoorden. Het belang van en voor Middelburg een ander sleutelwoord. En wat dacht u van sociaal? Nu is het inmiddels duidelijk waarop ongeveer bezuinigd kan worden. Het college heeft een lange lijst van mogelijke bezuini gingen overhandigd waaruit we maar moeten kiezen. Wat ondermeer genoteerd staat zijn bezuinigen op het groen- en het wegenonderhoud. Daar zijn wij geen voorstander van. Wij zijn bang dat, als je daarop nog meer gaat bezuinigen, je later een veel Foto: Jan Koole forsere rekening krijgt gepresen teerd. Ook het zwemonderwijs voor bepaalde groepen moet echt aan een vangnet worden gehol pen. Zo is er nog veel en veel meer. Overigens wordt er ook bin nen de gemeente fors gesnoeid. Er verdwijnen ondermeer een flink aantal arbeidsplaatsen terwijl de kwaliteit van door de gemeente te leveren producten en diensten zo veel mogelijk blijft gehandhaafd. Dat vinden wij belangrijk en u ho pelijk ook. Wij zullen, als voorstander van di recte democratie, uw mening over de bezuinigingen en over andere actuele zaken zwaar mee laten wegen in de besluitvorming. Daarom zult u ons ook dit voorjaar weer met een kraampje op de markt zien staan zodat wij direct met u kunnen overleggen. Hopelijk schijnt de zon en is het wat war mer, De Lokale Partij Middelburg voor een beetje voorjaar in de po litiek? Jazeker. Echt wel. Piet Kraan Fractievoorzitter LPM ptkrn@zeelandnet.nl Middelburg heeft zijn voorraad strooizout weer op peil. De voorraad die Middelburg had, voor dat de winter zijn intrede deed, moest voldoende zijn. Echter, de winter begon al vroeg. Het bleef maar glad op de door gaande wegen, waardoor het strooien van zout noodzakelijk bleef. Daar door was de gemeente snel door zijn voorraad strooizout heen. Bovendien bleef de leverancier in gebreke. Er was lange tijd nergens zout te krijgen, ondanks gemaakte afspraken. Het strooizout is nu weer aangevuld, zodat we zeker deze winter door komen. De situatie kan weer veranderen als Rijkswaterstaat een beroep doet op de Middelburgse voorraad, die middels 'het zoutloket' de be staande voorraden kan herverdelen. Deze week worden de stempassen verspreid in de gemeente Middel burg. Bewaar deze goed, want zonder stempas kunt u geen stem uit brengen. Ook bent u verplicht om een identiteitsbewijs te tonen voordat u gaat stemmen. Op de dag van de stemming mag dit bewijs maximaal vijfjaar verlopen zijn. U heeft een stempas waarmee u in heel Middel burg elk willekeurig stembureau kunt binnenlopen om te stemmen. Verhinderd Als u op woensdag 2 maart, de dag van de verkiezingen, zelf niet kunt stemmen, dan kunt u op de achterkant van de stempas iemand machtigen. U kunt u elke kiesgerechtigde inwoner van Middelburg machtigen. U en de gemachtigde moeten ieder een handtekening plaatsen op de achterkant van de stempas. Wanneer deze persoon zelf gaat stemmen, levert hij/zij tegelijk met de eigen stempas de uwe in. Let op dat u ook een (kopie) identiteitsbewijs van de volmachtgever moet overleggen op het stem bureau. De gemachtigde overlegt dan twee stempassen en twee identiteits bewijzen. Zo wordt uw stem toch uitgebracht, ook al bent u zelf verhinderd. Nieuw stembureau De Olmenhof aan de Olmenhof 2 is op 2 maart ingericht als nieuw stembu reau. De Cederhof aan de Henry Dunantlaan 4/6 zal bij aanstaande verkie zingen niet meer als stembureau fungeren. De kandidatenlijsten worden op woensdag 23 februari bezorgd. Deze week zijn Delta en KPN begonnen de kabels en leidingen te ver leggen op het Walplein ter voorbereiding op de werkelijke herinrichting. De werkzaamheden duren drie weken. Rondom het parkeerterrein komen bouwhekken te staan. U kunt uw auto dan niet meer parkeren op het Walplein. De bevoorrading van de winkels op het Walplein kan nog wel plaatsvinden. Mocht u nog vragen hebben, belt u dan de heer Pascal Geldof, telefoon (0118) 67 56 81. Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscom missies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat op voor maandag 21 februari. De commissie Maatschappelijke Zaken, die opstond voor woensdag 9 februari wordt samengevoegd met de commissie Ruimte. Beide com missies houden hun vergadering nu op maandag 14 februari. Zij gaan het onder andere hebben over de voortgang onteigening van vijf bedrij ven aan de Oostperkweg, inventarisatie welzijnsruimten in de woonservi- cezones Arnemuiden en Dauwendaele en vaststelling verordening Stimuleringslening Duurzame Particuliere Woningverbetering. De commissie Algemeen Bestuur die gepland staat voor dinsdag 15 februari gaat vanwege het ontbreken van agendapunten niet door. U bent welkom om de vergadering op maandag 14 februari bij te wonen. De commissievergadering begint om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. Rioleringswerkzaamheden in 't Zanddorp Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2011 | | pagina 8