Duiktoren te duur Toe aan andere baas Boven op het Walcherse nieuws Op zoek naar een nieuwe apotheek? Uw kind speelt de hoofdrol Nieuwe baan Blijf op de hoogte Workshop over opvoeden Serviceberichten Dauwendaele recyled Muziekavond Expositie in SVRZ Simnia Vallen voorkomen Het Nederlandse Rode Kruis Internationaalmaar ook in de buurt! Dikkie Dik y) Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 9 februari 2011 De Faam pagina 48 www.deweekkrant.nl/banen www.de-faam.nl Het badstrand in Vlissingen in de jaren dertig. Met de veel gebruikte duiktoren. FOTO: P.R. www.de-faam.nl Middelburg Scholengemeenschap Neha- lennia haalt op dinsdag 15 februari de Opvoed Work- show naar Middelburg. Een interactieve themabijeen komst over opvoeden thuis, op school en in de buurt. Allerlei thema's komen aan bod, maar de humor wordt niet vergeten. Ook is er de Opvoedquiz. De workshow wordt gehouden tijdens de ouderavond. Aanvang is om 19.30 uur in Nehalennia aan de Breeweg in Middelburg. Deelname is gratis. www.incompany-ede.nl Middelburg Stichting Wijk Dauwendaele aan de Meanderlaan 326 in Middelburg houdt donder dag 10 februari een grote inzamelingsactie van kleine elektrische apparaten. Dat zijn oude mobieltjes, prin ter- en tonercartridges. De recycleactie is tussen 9.00 en 16.00 uur. "Ik denk dat er nog steeds een kans is dat de Vlissingse duiktoren bij het badstrand wordt teruggeplaatst. Wij blijven ons best doen. Mis schien lukt het met geld van anderen", zegt voorzitter drs. Michiel Snoek van de Stich ting Behoud Duiktoren. Marcel van der Voort Vlissingen Navraag bij de gemeente Vlis singen leert dat ze daar niet van plan zijn om de duiktoren in oude glorie te herstellen. Communicatiemedewerkster Saskia Tromp: "In april 2009 is besloten om geen onderzoek te starten naar een nieuwe be stemming voor de duiktoren. In 2004 is er wel een onderzoek geweest en toen bleek dat herstel ruim 1,5 miljoen euro zou gaan kosten. Daar heeft de gemeente •Vlissingen geen budget voor. De duiktoren ligt momenteel in de oude plaatwerkerij van de voor malige Scheldewerf." Anderhalf miljoen euro voor op knappen en terugplaatsen is veel geld voor een duiktoren. Is een nieuwe maken niet goedkoper? Tromp: "Dat is onbekend en daar is ook geen onderzoek naar gedaan." Als de duiktoren uiteindelijk toch op de oude plek terug komt valt het daar bij eb droog. Dat kan ongelukken veroorzaken. Onveilig Snoek: "De duiktoren is altijd onveilig geweest als het droog www.deweekkrant.nl/webwinkel viel. Dan moeten de mensen er niet vanaf gaan. Er zijn ook periodes dat er wel veilig vanaf gedoken kan worden. Die perio des moeten duidelijk aangegeven worden. In het verleden is de trap ingekort. Tegenwoordig kan het beter met elektronica waarmee aangegeven wordt wanneer dui ken wel of niet kan. Studenten van Hogeschool Zeeland zouden een signaleringsysteem kunnen ontwikkelen en uitvoeren", stelt Snoek voor. Oostkapelle Oranjevereniging Oostkapel le houdt op vrijdag 11 februari haar jaarlijkse muziekavond. In de toneelzaal van Ont moetingscentrum De Halve Maan aan de Schoolstraat in Oostkapelle is een optreden van het Scheldeloodsenkoor. Hun repertoire bestaat uit zeemansliedjes. Verder zal het jeugdorkest van Brass band Crescendo uit Oostka pelle een optreden verzorgen. De zaal gaat open om 19.00 uur. Het programma begint om 19.30 uur en duurt tot ongeveer 22.15 uur. Er is voldoende gratis parkeerge legenheid. Entree kost 2,50 euro per persoon voor leden van de Oranjevereniging en 4,00 euro per persoon voor niet-leden. Kaarten zijn te re serveren via info@ovoostka- pelle.nl of te koop in de zaal op de dag zelf. Domburg Cocky Wattel en Kantkring Walcheren exposeren tot en met 31 maart door zorg centrum Simnia in Domburg. Cocky Wattel richt zich met haar schilderwerk veelal op de na tuur. Vooral de kracht van de zee vindt ze boeiend om te schilde ren, met name opspattend water. Ook wil ze de bijna uitgestorven Walcherse klederdracht onder de aandacht brengen. De sie raden die ze exposeert zijn hier ook gedeeltelijk op gebaseerd. De ongeveer dertig leden van Kantkring Walcheren beoefenen zowel het traditionele als het mo derne kantklossen. De expositie is gratis te bezoeken tussen 9.30 en 17.30 uur. Vlissingen Stichting Palladium houdt op donderdag 3, 10, 17 en 24 maart in Grand. Café de Schutterij in Vlissingen een valpreventiecur- sus voor 65 plussers. In deze cursus wordt deelnemers ge leerd hoe het vallen 'kan worden voorkomen. Elke middag begint met een deel theorie en na de pauze worden er gerichte oefe ningen gedaan. Hierdoor neemt de angst voor het vallen af. Het is van 14.00 tot 16.00 uur en deel name kost 7,00 euro per keer. Opgeven kan voor 24 februari via 0118-420470. Afdeling Walcheren Klein Vlaanderen 59, 4331 RG Middelburg WALCHERSE AFDELINGEN GEFUSEERD In januari 2010 zijn.de toenmalige 5 afdelingen op Walcheren (Arnemuiden, Middelburg, Souburg/Ritthem, Veere en Vlissingen, gefuseerd in de overtuiging dat we samen sterker staan. De locaties waar de vrijwilligers hun basis hebben zijn gebleven. Een dergelijke fusie is een fikse operatie. We hebben geen seconde spijt, maar nog niet alles loopt zoals het zou moeten. Vandaar deze advertentie waarin wij diverse vrijwilligers oproepen én aangepaste vakanties aanbieden. BESTUURSLID COMMUNICATIE Bestuurslid met als specifieke taak communicatie in brede zin van het woord: interne communicatie, website, publiciteit in gemeentegidsen etc. Ook het ontwikkelen van een strategie om te komen tot een flink bestand aan collectanten verspreid over Walcheren. Het Rode Kruis is voor een deel afhankelijk van de jaarlijkse collecte. Maar ook een strategie om het Rode Kruis te verjongen en te verkleuren. Uitdagingen genoeg dus! Inlichtingen en aanmelding: Voorzitter afdeling Walcheren Ger Wolters 0118-611240 06-51064489 awolters@redcross.nl COÖRDINATOREN Voor de locatie Vlissingen zijn wij op zoek naar enthousiaste praktisch ingestelde doeners en regelaars die er een uitdaging in zien om de locatie Vlissingen weer tot leven te brengen. Inlichtingen en aanmelding: Voorzitter afdeling Walcheren Ger Wolters 0118-611240 06-51064489 qwolters@redcross.nl DOCENTEN EERSTE HULP Eerste Hulp is één van de belangrijkste activiteiten van het Rode Kruis. Wij bieden cursussen Eerste Hulp aan en verlenen hulp bij evenementen. Onze hulpverleners krijgen bij en nascholing aangeboden. Hiervoor willen wij het docententeam graag uitbreiden met een Instructeur Eerste Hulp. Graag komen wij in contact met een kaderinstructeur Eerste Hulp. Ben je dat nog niet, maar wil je dat wel graag worden, dan bieden wij de mogelijkheid om de opleiding Instructeur Eerste Hulp te gaan volgen. Het Rode Kruis Walcheren zal de kosten van deze opleiding volledig vergoeden. De cursist verplicht zich na afronding van de cursus om gedurende vijfjaren ongeveer 15 maal per kalenderjaar kosteloos een herhalingsles te verzorgen en eens in de 2/3 jaar een basiscursus Eerste Hulp. Wij zoeken iemand die een geldig Eerste Hulpdiploma en aantekening verbandleer heeft met minimaal 2 jaar ervaring als hulpverlener, kennis kan overdragen aan een groep cursisten en in avonduren en incidenteel op zaterdag beschikbaar is. Wij bieden begeleiding, een onkostenvergoeding en een leuk team! Inlichtingen en aanmelding: 0118-628357 06-44256465 elna.aeschiere@solcon.nl SOCIAAL VERVOER DAGVERZORGING Eén van de activiteiten van het Rode Kruis district Walcheren is het sociaal vervoer. Oudere mensen worden door vrijwilligers van het Rode Kruis van en naar de dagverzorging van Eben- Haëzer en Zorgstroom op verschillende locaties gebracht. Wij zoeken nog enkele CHAUFFEURS Je hebt uiteraard een rijbewijs (B) en je vindt het leuk om auto te rijden en fijn om met oudere mensen om te gaan. Je hebt een geldig EHBO diploma, of je bent bereid om daarvoor bij het Rode Kruis een opleiding te volgen. BEGELEIDERS Als begeleider help je mensen met het in- en uitstappen van de bus. En natuurlijk maak je onderweg een gezellig praatje. Je hebt een geldig EHBO diploma, of je bent bereid om daarvoor bij het Rode Kruis een opleiding te volgen. Inlichtingen en aanmelding: coördinator dagverzorging Joke Reinieren 0113-218630 0640426820 iokereinieren@qmail.com AANGEPASTE VAKANTIE Een week onbezorgd genieten van al het moois dat Nederland ons te bieden heeft. Helemaal zorgeloos? Wat ons betreft wel. Het Nederlandse Rode Kruis is al zestig jaar specialist in volledig verzorgde vakanties voor mensen met lichamelijke of sociale beperkingen. Onze medewerkers en vrijwilligers leveren u de beste zorg. Op onze prachtige vakantielocaties hoeft u zelf nergens aan te denken, alleen maar te genieten. En als u wilt kunt u bij ons altijd samen met uw partner, vriend, vriendin of familielid boeken. Gedurende uw vakantie organiseren we tal van activiteiten voor onze gasten. Maar u bepaalt natuurlijk zelf of u hieraan mee wilt doen of dat u liever zelf uw uitstapjes of ontspanning in de accommodatie of de omgeving zoekt. De afdeling Walcheren heeft in de week van 28 februari t/m 5 maart 3 plaatsen beschikbaar in het Rode Kruis vakantiehotel de Valkenberg te Rheden. In de week van 7 maart t/m 12 maart hebben wij eveneens 3 plaatsen beschikbaar in ons vakantiehotel de IJsselvliedt te Wezep. Inlichtingen en aanmelding: districtscoördinator aangepaste vakanties Egbert Kruithof 0118-785751 06-57153117 edkruithof@tele2.nl

de Faam | 2011 | | pagina 48