Ons onderwijs, jouw keuze! www.rocwb.nl OPEN DAGEN V MBO i Bij ons kun je alle kanten op Naar het MBO Van basisschool naar VO Scala Cingel College Florijn College Praktijkschool Vitalis College De Rotonde Radius College Van Cooth Prinsentuin College Prinsentuin Kellebeek College Zoomvliet College 't Bergse VMBO Westerpoort Markiezaat College ROC West-Brabant Teteringen Breda Oosterhout Breda, Oosterhout Breda Breda Bteda Breda, Oosterhout e.o. Breda Breda en Andel Breda, Andel, Halsteren, Oudenbosch Roosendaal e.o. Roosendaal, Bergen op Zoom Bergen op Zoom Tholen Bergen op Zoom, Hoogerheide Meer weten over wat SttMM et: Wij helpen, jij kiest Sta jij voor de keuze voor een MBO- opleiding? Als je daarbij hulp nodig hebt, staan we voor je klaar. Hoe? Beroepskeuze De decaan op jouw school adviseert je natuurlijk goed. Kun je toch nog niet kiezen? Dan is een beroepskeuzetest misschien een goed idee. Je decaan of mentor kan die voor je aanvragen bij ons Servicecentrum Studie en Beroep. Je kunt er ook een persoonlijkheids test doen, of een capaciteitentest. Zo kom je er achter welke opleiding het meest geschikt voor je is. Weet je wat ook helpt? Praten met mensen in een beroep dat jou leuk lijkt. Heb je onze Open Dagen al bezocht? Vaak is het mogelijk om daarna een dag mee te lopen op een van onze Colleges. Zit je nog in je 2e of 3e jaar? Infor meer dan of jouw school meedoet met het Loopbaanoriëntatieproject van ROC West-Brabant. Aangemeld... en dan? Je ontvangt natuurlijk eerst een bevestiging van je aanmelding. Ook krijg je een oproep voor een intake. Die bestaat uit een gesprek, een test of allebei. Zo kijken we samen nog eens goed of de opleiding die je gekozen hebt, echt bij jou past. Het zou immers zonde zijn, als je na een paar maanden ontdekt dat het tóch niet is watje wilt of kunt. Wennen In september start je opleiding. De eerste paar dagen maak je uitgebreid kennis met je klasje school, je docen ten en je opleiding. We willen graag dat jij je thuis voelt op school. Dan leer je het beste. Je zit in groep 8 en gaat straks naar de middelbare school. Weet jij al naar welke school je gaat? Hart stikke goed. Weet je het nog niet precies, omdat kiezen moeilijk is? Dan hebben we tips voor je. Tips om te kiezen Vertel je ouders wat jij een leuke school vindt Ga naar zoveel mogelijk open dagen van zoveel mogelijk scholen Maak een praatje met kinderen die al op de middelbare school zitten Vraag aan iets oudere kinderen wat zij van hun school vinden Heb je je keus gemaakt? Schrijf je dan in voor die school. Vaak kun je het aanmeldformulier downloaden van de website van die school. Centraal inschrijven Kies je een school in Breda? Kom dan naar een van de centrale aan- meldavonden van alle VO-scholen in Breda. Deze zijn op 22 en 23 maart van 17.00 tot 20.30 uur. Ook andere scholen in de regio hebben soms centrale aanmeldavonden. Kijk voor meer informatie op de website van de school van je keuze. Wij wensen je veel succes met het maken van de goede keuze! Naam Sector Datum tijd Adressen open locaties Prinsentuin Breda www.prinsentuinbreda.nl Tuinzigtlaan 10, Breda Prinsentuin Halsteren www.prinsentuinhalsteren.nl VMBO Groen 12 februari 10.00-15.00u Steenspil 46, Halsteren t Bergse VMBO www.tbergsevmbo.nl Economie,Techniek, Zorg en Welzijn 12 februari 10.00-15.00u Nobellaan 25, Bergen op Zoom t Bergse VMBO www.tbergsevmbo. nl VMBO met extra ondersteuning 12 februari 10.00-15.00u Pomonalaan 45, Bergen op Zoom Westerpoort www.westerpoorttholen.nl VMBO Techniek, Zorg en Welzijn 12 februari 10.00-15.00u Abraham Beeckmanlaan 6, Tholen De Rotonde www.derotondebreda.nl VMBO met extra ondersteuning 12 februari 10.00-15.00u Groene Woud 2, Breda Praktijkschool Breda www.praktijkschoolbreda.nl Praktijkonderwijs 26 maart 10.00-14.00u V r; - Baronielaan 14, Breda Welke opleiding vind je leuk? Hoe leer jij op je best? Heb je toekomstplannen? Welk talent heb je? Moeilijke vragen, die niemand hetzelfde beantwoordt. Daarom hebben wij zoveel verschillende scholen. Zodat er iets te kiezen is. Doe en loop mee! Open Dag bezocht en zin om nader kennis te maken? Dat kan. Zo doen alle Colleges van ROC West-Brabant mee aan het project'Een opleiding goed bekeken!' Vraag om meer informatie op je eigen school. En verder... Woon je in Breda? Kom dan op 24 maart naar 'Breda on stage' en maak meteen een afspraak voor een doe- of meeloopdag op een van de MBO-opleidingen. Zin in Techniek? Het Markiezaat College heeft de komende maanden bij diverse afdelingen doe-dagen. Wil jij een 'Waardevolle ontmoe ting'? Bezoek de Open avond van het Cingel College op 11 april of maak een afspraak om een dagje mee te lopen. Voel je iets voor een economische opleiding? Ook bij Zoomvliet kun je soms een dagje mee lopen. Ben je daarnaast een (aankomend) top sporter? Maak dan een afspraak op het Johan Cruyff College. Geïnteresseerd in geüniformeerde beroepen? Vitalis College orga niseert de komende maanden (verplichte) voorlichtingen voor de opleidingen Veiligheid en Vak manschap en op 22 maart voor de opleiding Handhaver Toezicht en Veiligheid. Nog meer doe-dagen: bij Radius College op 5 april en bij Prinsentuin College op diverse dagen. Kortom: ieder College zet de deuren voor je open. Kijk voor de verschillende mogelijk heden en de wijze van aanmelden op de websites van de scholen. aMaanaaflBnansMaBanMaM je op deze pagina leest? Kijk dan snel op rocwb.nl

de Faam | 2011 | | pagina 42