Informatie buurtauto Gezond slank deel 2 Wat is het laatste nieuws uit Domburg? Gun een asieldier een nieuw thuis Opruimaktie in Veere Nieuws én het beeld Dokter Kijk op onze site Dier van de week 6e Roparun rommelmarkt ALS wandeling voor 2300 euro Sits, Grein en Bombazijn Piekweekend Only Seven Left 10e deel Oranje Toen en Nu is verschenen De bijeenkomst is voor iedereen die nieuwgierig is naar de voordelen Gemiddeld 1440 euro per jaar goedkoper uit Vastgelegd y} Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 9 februari 2011 De Faam pagina 23 www.deweekkrant.nl/webwinkel www.de-faam.nl www.de-faam.nl Uitwaaien was het afgelopen weekend geen probleem. Janneke genoot in haar offroadrolstoel van het strand. "Met een gewone rolstoel kan ik het strand niet op. Zo'n speciale rolstoel is voor mensen met een handicap een uitkomst.'", vertelt Janneke. FOTO: JASPER KARMAN Middelburg De voorbereidingen voor de zesde Roparun-rommel- markt gaan weer van start. De organisatie is in handen van het Zeeuws Cegelecrun- nersteam. De markt is zater dag 9 april aan de Noord- Monsterweg in Middelburg. Er is plaats voor 105 kramen, waar privéspullen verkocht kunnen worden. Een kraam kost 30 euro en een grond- plaats is voor 6 euro per me ter te huren. De gemeente Middelburg stelt de hal gra tis beschikbaar aan de orga nisatie. De rommelmarkt is gratis te bezoeken. De rom melmarkt bracht vorig jaar 6080 euro op. Maar de Ce- gelecrunners doen meer. Zij doen dit jaar weer mee aan de estafetteloop van Parijs naar Rotterdam (in 2009 werd het team tweede van 224 teams) en organiseren ook de Ropa run kustloop en wandeltoch ten weer. De opbrengst van alle activiteiten gaat naar de kankerpatiënten. Motto is: de kwaliteit van hun leven te verbeteren. Een kraam huren kan via: 0118-464586 (17.00 en 18.00 uur) Er blijft gelukkig genoeg om van te dromen, foto p.r. Vlissingen ALS Zeeland heeft afgelopen weekend de wandeltocht ALS Stap voor Stap der wereld uit gehouden. Hieraan deden 217 mensen mee. In totaal is bijna 3300 euro opgehaald voor ALS Nederland. www.alszeealnd.nl Middelburg Walcherse jonge mode ontwerpers in de dop die ook nog eens tussen zes en twaalf jaar oud zijn, zijn ko mende zondag welkom bij de kinderworkhop Sits, Grein Bombazijn. De kinderen krijgen dan eerst een rond leiding door de gelijknamige tentoonstelling die momen teel in het museum te zien is. Hierin zijn hele oude stoffen te zien die mensen vroeger gebruikten om kleding van te maken. Na de rondleiding gaan ze zelf met potlood, pa pier en mooie stoffen aan de slag in het ZM-Atelier van het Zeeuws Museum. De workshop duurt van 13.00 tot 14.30 uur. Wie wil mee doen kan zich aanmelden via rondleidingen@zeeuwsmu- seum.nl of via het telefoon nummer 0118 65 30 00. Vooraf reserveren voor deze workshop is verplicht en deelname kost 5,00 euro per persoon. www.zeeuwsmuseum.nl Vlissingen Is er een minimum leeftijd voor serieuze rock? Only Seven Left bewijst het tegen deel. Deze jonge Hilversumse pianorockband staat welis waar aan het begin van hun carrière - de toekomst ziet er veelbelovend uit. Komende zaterdag, 12 febru ari, spelen Only Seven Left en Friday Gossip in de Piek. De entreeprijs bedraagt 9 euro. De zaal gaat open om 19:00 uur en het optreden begint deze avond om 20.00 uur. Only Seven Left, bestaande uit vijf jongens uit Hilver sum in de leeftijd van 16 tot 26 jaar, heeft een gezamen lijke droom: doorbreken door popliedjes mét inhoud te spe len. Naast pakkende melodie- en en melancholische teksten is piano het belangrijkste in grediënt voor de frisse sound van de band. Afgelopen jaar kwamen meerdere dromen al uit: de no-budget videoclip bij eerste single Wake Up Call kwam veelvuldig langs op TMF, 3FM-dj Coen adopteerde de band voor vijf weken als manager, Q-music bombar deerde Wake Up Call tot da gelijkse wakker-word-plaat, Only Seven Left speelde in Ahoy als voorprogramma van Tokio Hotel en in Para- diso als voorprogramma van De Dijk, en deed een uitge breide tour met hun vrienden van Destine waarmee ze de Piek (en vele andere zalen) uitverkochten. Er blijft gelukkig genoeg om van te dromen: grote festi vals, een buitenlandse tour, een nummer één-hit en na tuurlijk nóg meer fans. Maar voordat het zo ver is dus eerst een eigen tour door Ne derland, ondersteund door 3FM. En natuurlijk mag de Piek daarin niet ontbreken, zaterdag 12 februari speelt Only Seven Left in Vlissin gen! www.depiek.nl Middelburg In het pas verschenen tiende deel van de 18-delige serie Oranje Toen en Nu, waarin de periode 1974-1976 wordt beschreven, staat waarschijn lijk het beste Nederlands Elf tal ooit centraal; het Oranje dat in 1974 de voetbalwe reld veroverde maar genoe gen moest nemen met de tweede plaats. Ook 36 jaar later is dat elftal nog steeds een begrip. De twee Neder landse topclubs Feijenoord en Ajax domineerden in de jaren zeventig het Europese bekervoetbal. Auteur Matty Verkamman reconstrueert het toernooi in West-Duits- land en de rollen die de ster ren én de waterdragers indertijd speelden. In woord en beeld kan opnieuw worden genoten van Johan Cruijff, Willem van Hanegem en Johan Neeskens, de drie grootste spelers. Cruijff glorieert alleen op het WK van 1974. Dan laat hij de wereld ge nieten van zijn exclusieve talen ten. Meteen geeft hij het voetbal ook een nieuw gezicht. Bij Ajax heeft hij al laten zien hoe het moet, maar mede dankzij de inbreng van een paar Feijenoor- ders is het Totaal Voetbal van Oranje nog net iets interessan ter en beter. In het actuele deel (2010) ligt de nadruk op het WK in Zuid-Afrika. Co-auteur Henk Hoitink over de ontwikke ling van de nieuwe sterren en de begeleiding van bondscoach Bert van Marwijk. Zeven tien interlands speelt Oranje in 2010. Vijftien gewonnen, een keer gelijk en slechts een keer wordt verloren. Dat is de nederlaag van de WK-finale. Het had best anders kunnen lopen, Wesley Sneijder speelt een toernooi lang uitstekend en is in bijna alle wedstrijden beslissend, en Arjan Robben had de winnende treffer op zijn schoen. Oranje Toen en Nu, ISBN: 978-90-71359-378, 350 bladzijden, 34.50 euro. te koop in de boekhandel www.debuitenspelers.nl Wheels4AII en de ZMf hou den op dinsdag 15 februari een informatiebijeenkomst over de buurtauto en deelau- togebruik. Het is van 20.00 tot 21.30 uur in de biblio theek aan de Spuistraat 6 in Vlissingen. Tara de Vriend Vlissingen De bijeenkomst is voor ieder een die nieuwsgierig is naar de voordelen van de buurtauto. De buurtauto is voordelig als tweede auto, of voor mensen die minder dan tienduizend kilometer per jaar rijden. Uit onderzoek van de Consumen tenbond uit 2010 blijkt dat mensen die gebruik maken van de buurtauto gemiddeld 1.440 euro per jaar goedkoper uit zijn. Daarnaast is het natuurlijk ook beter voor het milieu. De ge meente Vlissingen ondersteunt de komst van een buurtauto en stelt ondermeer een gratis parkeerplek ter,beschikking. Een ander groot voordeel is dat je als deelautogebruiker geen zorgen hoeft te maken over onderhoud van de auto of over onverwachte reparatiekosten. Ook hoeven gebruikers geen wegenbelasting te betalen en is een aparte autoverzekering niet nodig. Met een buurtauto van Wheels4all betaal je alleen wanneer je rijdt, per uur en per kilometer. Zeeland Momenteel rijdt er in Zeeland een buurtauto van Wheels4all in Goes. De auto is volop en naar tevredenheid in gebruik. In het centrum van Middel burg staan drie deelauto's van GreenWheels. Op dit moment onderzoekt de ZMf in opdracht van de provincie Zeeland de haalbaarheid van meer buurt- auto's in Zeeland. Ook in Vlis singen blijkt belangstelling te zijn. Aanmelden voor de informa tiebijeenkomst kan via info@ zmf.nl. Team E3 van VV-Veere heeft onlangs de Bieweg, Gapingse- weg, Snouck Hurgronjeweg en de Rijkebuurtweg opge ruimd. Dat leverde zes stampvolle zakken met afval op. Het Waterschap leverde de vuilniszakken en de gemeente Veere de prikstokken. Na afloop wachtte chocolademelk en cake bij Manege De Eendracht. Foto: Adriaan Langebeeke www.de-faam.nl

de Faam | 2011 | | pagina 23