2 maart Z S www.klassiekehomeopathie.nl Kies Provinciale Staten Klassieke www.zeelandstemt.nl Wat doen jullie op 18 en 19 maart 2012? Nieuwsberichten, lees de artikelen, vind de opleiding, ervaringen van anderen, wat betekent dat nou? Een homeopaat RH in de buurt. dé website voor al uw gezondheidsklachten. Sure we Cure! .uj c. KLAVERBLAD ZEELAND familievertrouwenspersoon 6gz zeeland gezocht: nieuw bestuurslid noteer alvast in uw agenda! gouden klaver voor alle vrijwilligers in de ouderenzorg www.klaverbladzeeland.nl oproep onderzoek 'jongere met zieke ouder' Gervan Unen Y ASK voor Advies, Signalen Klachten over zorg- en dienstverlening in Zeeland. T. 0113 - 212 783 (09.00 -13.00 uur, van maandag t/m vrijdag) E. ask@klaverbladzeeland.nl (gratis advertentie) Op 18 en 19 maart 2011 organiseert het Oranje Fonds de landelijke vrijwilligers actie NL DOET. Tijdens NL DOET zijn overal in het land leuke vrijwilligers klussen te doen. Verzamel een groep vrienden, teamleden, collega's of klasgenoten en maak er met elkaar het betere dagje uit van. Het betere dagje uit Doe mee en kijk op www.nldoet.nl voor een vrijwilligersklus! Stichting Hahnemann Homeopathie www.KlassiekeHomeopathie.nl De familievertrouwenspersoon (fvp) Liset Bartels is er voor familie of naaste betrokke nen van mensen met psychiatrische patiën ten. U kunt bij haar terecht voor onder andere informatie, ondersteuning en een luisterend oor. Liset is via l.bartels@klaverbladzeeland.nl bereikbaar en telefonisch op woensdag, donder dag en vrijdag. Telefoonnummer 06-53166533. De belangenbehartiger voor mensen met een uitkering, zoals o.a. een WW, WIA OF WAJONG, heet Zeeuws Platform Uitkeringsgerechtigden Sameii, afgekort ZUS. ZUS is één van de deel nemende organisaties van Klaverblad Zeeland en zet zich in voor mensen die vragen of klachten over-, of problemen hebben met hun uitkering. Hiervoor houdt zij eens in de week een spreek uur. Door de grote stroom aan af te handelen telefoontjes, is het ZUS bestuur op zoek naar een extra bestuurslid/ spreekuurhouder. Uw mening géven over zorg in Zeeland? Dat k^n door deel te nemen aan het e-panel van Klaverblad Zeeland. Deelnemen is heel simpel en geheel kosteloos. Bent u eenmaal aange meld) dan krijgt u een aantal keer per jaar een verzoek om een vragenlijst in te vullen. U bent nooit verplicht om daar aan mee te doen, maar uw mening telt zeker mee. Aanmelden kan via de banner op www.klaverbladzeeland.nl: Doe mee en geef uw mening. Mobiliteitsmarkt 14 maart 2011 Bent u benieuwd naar de laatste ontwikke ling op het gebied van mobiliteit? Kom naar de mobiliteitsmarkt op maandag 14 maart a.s. van 10.00 - 12.00 uur in Deltapark Neeltje Jans te Vrouwenpolder. Er zijn informatiestands, trainingen en demon straties over alles wat met mobiliteit te maken heeft. Van de NS en de OV-bus tot de strand jutter, vervoersaanbieders en de elektrische fiets. Meld u nu aan op www.klaverbladzeeland.nl! De mobiliteitsmarkt maakt deel uit van de jaarlijkse netwerkdag van Klaverblad Zeeland voor de aangesloten organisaties en de brede achterban. De markt is voor iedereen toegan kelijk. Het middagprogramma is uitsluitend voor genodigden. Kijk voor meer informatie op onze website. 2011 is het Europese Jaar van de Vrijwilligers werk (2011 EJV). Er is geen plek meer te beden ken waar geen vrijwilligers aan het werk zijn. Waar de vrijwilliger absoluut niet meer weg te denken is, is in de verzorgings- en verpleeghui zen en de woonzorgcentra. 7 dagen per week, zijn er mensen die zich met hart en ziel inzet ten om met hun medemens te wandelen, te zingen, te handwerken, heerlijke maaltijden te koken... En ga zo maar door. Met het uitreiken van deze symbolische GOUDEN KLAVER willen we de schijnwerpers op alle vrijwilligers in de ouderenzorg zetten. Zij zetten zich meestal 'onzichtbaar7 op een manier in die alleen maarte bewonderen is. Chapeau! Europees jaar van het vrijwilligerswerk 2011 Kent u ook een initiatief waarvan u denkt: dat verdient een pluim? We horen het graag van u! Suggesties voor de Gouden Klaver kunt u melden bij de redactie. Het profiel Bent u op zoek naar een leuke en zinvolle invulling van uw vrije tijd? Denkt u oplossingsgericht en vindt u het prettig om mensen te helpen? Op www.klaverbladzeeland.nl vindt u een uitge breide beschrijving van deze vrijwilligersfunctie. De Universiteit van Amsterdam doet onderzoek naar gezinnen met een chronisch zieke ouder om de hulpbehoefte bij jongeren en ouders te onderkennen. Zij zijn op zoek naar jongeren tussen de 10 en 20 jaar, die thuis wonen en van wie tenminste één van de ouders een chronisch lichamelijke ziekte heeft opgelopen langer dan 6 maanden geleden. Wat is de bedoeling? Het onderzoek bestaat eruit dat de jongere een vragenlijst via internet invult. Na een jaar krijgt de jongere wederom de vraag een vragenlijst in te vullen. Voor beide keren dat de vragenlijst wordt ingevuld, krijgt de deelnemer een bios coopbon ter waarde van 10 euro. Aanmelden Geïnteresseerd? Kijk op www.ziekeouder.nl of op www.jouwjeugdzorg.nl, daar vind je alle informatie over aanmelden en de voorwaarden. Altijd actueel: de-faam.nl De SP gaat voor minder prestigeprojecten, minder aantasting van ons landschap en minder dure bestuurders, maar voor méér leefbaarheid, kleinschalige zorg en gratis openbaar vervoer. Lijsttrekker SP Voor meer informatie: Klaverblad Zeeland Van Hertumweg 17-19 4462 EV Goes T. 0113 - 256 856 iuii) - oau E. algemeen@klaverbladzeeland.nl I Redactie: Marloes Nieuwenhuize en Angelica Cats

de Faam | 2011 | | pagina 14