BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN nieuws en informatiepagina voor de inwoners van de gemeente vlissingen VERGADERINGEN MELD JE NU AAN VOOR HET WEEKEND VAN DE AMATEURKUNST VREUGDE EN ZORGEN WOENSDAG 2 MAART VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN STEMMEN BI) VERKIEZINGEN GEMEENTE WOENSDAG 9 FEBRUARI 2011 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: Ruben Oreel, gemeente Vlissingen Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Gemeenteraad Donderdag 24 februari 2011 Agenda 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Spreekrecht burgers 4. Vragenhalfuur raadsleden 5. Vastelling notulen 6a. Schriftelijke vragen 6b. Afhandeling moties 7. Over te leggen stukken 8. Te behandelen punten: 8.1 Taakmutatie kinder opvang inburgeraars 8.2 Taakmutatie Versterking van het peuterspeelzaal- werk 8.3 Bijdrage huisvestings lasten Stichting Dunya 8.4 Begroting Scheldemond College 2011 9. Moties 10. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Het startschot is gegeven. De voorbereidingen voor het Weekend voor cte Amateur- Kunst (WAK) 2011 zijn begon nen. Amateurs kunnen zich op vrijdag 20, zaterdag 21 en zondag 22 mei 2011 laten zien aan het Vlissingse publiek. Er wordt een divers program ma gepresenteerd met muziek, dans, schilderkunst, fotografie, film, toneel en cabaret. Wil je meedoen? Meld je dan nu aan! Aanmelden Diverse verenigingen hebben zich al aangemeld. Maar er is nog plaats in het programma voor meer optredens. Je kunt je aanmelden bij mevr. L. Kok, e-mail lkk@vlis- singen.nl. Het is een mooie gele genheid om jezelf en jouw vereniging onder de aandacht te brengen. www.wakzeeland.nl Na tien jaar hard werken is het centrum van Oost-Sou burg opgeknapt en feestelijk overgedragen aan de bewoners. De nieuwe burgemeester had de eer hier wat over te zeggen en deed dat treffend met de woorden "Het heeft tien jaar geduurd, maar dan heb je ook wat". Ook de gerestaureerde kerk op het Oranjeplein werd, feestelijk geopend. Eén druk op de knop en de kerk stond in het volle licht. Het feest werd afgesloten met een geweldig vuur werk. Toch valt er nog genoeg te doen in ons dorp. De straten aan de buiten ring van Oost-Souburg zijn nu aan de beurt voor een grote opknapbeurt. Na al deze feestelijkheden zijn er toch ook zorgen in ons dorp. Het winkelbe stand loopt snel terug. We hopen dat daar snel een oplossing voor komt, maar dat zal niet meevallen. De meeste bedrijven, die stoppen, zijn familie bedrijven. Ook de criminaliteit blijft ons zorgen baren. Volgens de politie zijn we op de goede weg met het indammen van de vernielingen, maar op straat krijg je een ander beeld. Zo is er een scooter in brand gestoken, moeten de vuilnisbakken het weer ontgelden en zijn er ramen op het RCS veld kapot gegooid. De PSR blijft inzetten op een politiepost en meer blauw op straat. De PSR vindt dat een dorp van twaalfduizend inwoners een politiepost moet hebben waar de mensen hun verhaal kwijt kunnen. Misschien een mooie taak voor onze nieuwe burgemeester om zich daarvoor in te zetten. De PSR heeft veel klachten ontvangen over het strooibeleid van de gemeente. Zelfs de winkelstraten, die voorrang hebben met strooien, werden niet of slecht bediend. Hopelijk heeft de gemeente hier iets van geleerd en wordt het allemaal anders. Maar niet alleen de gemeente heeft het af laten weten met strooien. Ik zou ook graag zien dat de bewoners hun eigen stoepje vrij hielden van ijs en sneeuw. Wat de PSR betreft is dit gewoon een kwestie van fatsoen. Geerard Eckhardt, fractie Partij Souburg- Ritthem Telefoon: 0118 - 462 903, E-mail: gjeckhardt@zeelandnet.nl www.partijsoubu rgri tthem.nl In verband met hiernaast genoemde verkiezingen zijn de volgende locaties als stem bureau aangewezen: 1Hal Stadhuis, Stadhuisplein 2; 2. Lokaal speeltuinvereniging "De Oude Stad", Paardenstraat 68; 3. Bibliotheek "Het Spui", Spuistraat 6; 4. Lokaal Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt; ingang van de Spiegelstraat; 5. Lokaal Milieu Educatie Centrum, Korenbloemlaan 5; 6. Atrium zorgcentrum "Ter Reede", Vredehoflaan 370; 7 Kantine Beheer, Vredehoflaan 950; 8. Welzijnscentrum, Adriaen Coortelaan 1; 9. Lokaal "Archipel Scholen", Falckstraat 2; 10. Wijkcentrum Open Hof, Alexander Gogelweg 59; 11. Lokaal "Theo Thijssenschool", Troelstraweg 475; 12. Lokaal Apostolisch Genoot schap, Rosenburglaan 310; 13. Lokaal basisschool "De Vlieger", Westerzicht 64; 14. Lokaal basisschool "Franciscus- school", Flamingoweg51; 15. Adventkerk, Kerklaan 17-19; 16. Lokaal "Tennisclub Souburg", Koopmansvoetpad 69; 17. Zorgcentrum "De Zoute Viever", Dongestraat 1; 18. Lokaal activiteitencentrum "De Kwikstaart", Nagelenburgsingel 2; 19. Lokaal Bibliotheek Oost-Sou burg, Kanaalstraat 56-58; 20. Lokaal wijkgebouw "De Zwaan", Kromwegesingei 1; 21. Wijkgebouw "Ons Dorpsleven", Dorpsstraat te Ritthem; 22. Lokaal maritiem instituut "De Ruyter", Boulevard Bankert 156; 23. Lokaal basisschool "De Branding", ingang Verkuijl Quakkelaarstraat; 24. Lokaal basisschool "Sint Jozefschool", Hyacinthenlaan 3; 25. Lokaal basisschool "De Hou- tuyn", Slangenburg 3; 26. Lokaal basisschool "Het Kompas", Molenweg 55; 27. Lokaal basisschool "De Twee master", Jan de Priesterstraat 4; 28. Lokaal basisschool "Louise de Colignyschool", Alexander Gogelweg 65; 29. Lokaal speeltuin "De Lammeren- burcht", Zuidbeekseweg 18; 30. Lokaal wijkcentrum "Het Palet", ingang Irislaan; 31. mobiel stembureau. www.vlissingen.nl/verkiezingen De leden van de Provinciale Staten worden gekozen door de inwoners van Nederland. Om uw stem uit te kunnen brengen heeft u een stempas nodig en moet u zich op het stembureau legitimeren. Wat neem ik mee als ik ga stemmen? U moet zich bij het stemmen legitimeren. Neemt u daarom uw stempas en een geldig legitimatiebewijs mee naar het stem bureau. Geldige legitimatiebewijzen zijn een paspoort, een identiteitskaart of een rijbewijs waarvan de geldigheidsdatum op de verkiezingsdag niet langer is verstreken dan 5 jaar. Hoe vraag ik een stempas aan? U ontvangt automatisch een stempas als u kiesgerechtigd bent. U ontvangt de stempas ongeveer 3 weken vóór de datum van de verkiezingen op uw huisadres. Uw huisadres is het adres dat in de gemeentelijke basisadministratie vermeld staat. De stempas is gratis. Mag ik zelf kiezen in welk stembureau ik ga stemmen? U mag zelf kiezen in welk stembureau in Vlissingen u gaat stem men. U hoeft niet persé te stemmen in het stembureau dat op uw stempas staat vermeld. Kan ik ook in een andere gemeente mijn stem uitbrengen? Bij de verkiezingen voor Provinciale Staten kunt u met uw kie zerspas uw stem uitbrengen in een gemeente naar keuze in Zee land. U kunt persoonlijk een kiezerspas bij de afdeling Publieks- zaken aanvragen. Dit kan tot 5 dagen vóór de datum van de verkiezingen. Een kiezerspas kunt u ook schriftelijk aanvragen bij de afdeling Publiekszaken Vlissingen. De aanvraag moet uiterlijk 2 weken vóór de datum van de verkiezingen binnen zijn bij de afdeling Publiekszaken Vlissingen. Meer informatie vindt u op de gemeentelijke website www.vlissingen.nl/verkiezingen. Wat doe ik als ik mijn stempas kwijt ben? U kunt geen stem uitbrengen als u geen geldige stempas heeft. U kunt uw vervangende stempas afhalen op de afdeling Publieks zaken van de gemeente Vlissingen. Dit kan tot uiterlijk 1 dag tot 12.00 uur voor de verkiezingen. Als u uw stempas heeft laten omzetten in een kiezerspas om in een andere gemeente te gaan stemmen en u raakt uw kiezerspas kwijt, dan kunt u géén nieuwe stempas of kiezerspas krijgen! www.vlissingen.nl/verkiezingen www.uheefthetvoorhetzeggen.nl alleen wordeningesteld door de gene die tijdig zienswijzen heeft ingebracht tegen het ontwerpbe sluit. Op deze regel bestaan 2 uit zonderingen: a. Het beroep beperkt zich tot de eventuele wijzigingen in de beschikking die afwijken van het gepubliceerde ontwerp. b. Belanghebbende kan redelijker wijs niet worden verweten geen zienswijze over de ontwerpbe schikking te hebben ingediend. Benadrukt wordt, dat hoewel ieder een gelegenheid heeft gehad ziens wijzen over de ontwerpbeschikking in te brengen, het recht van beroep alleen toekomt aan degene die een rechtstreeks belang heeft bij de beschikking. Tegelijk met het beroep kunt u een verzoek indienen tot het treffen van een voorlopige voorzie ning bij de sector Bestuursrecht van de rechtbank Breda. Onze beschik king wordt niet van kracht voordat op een dergelijk verzoek is beslist. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de 3 weken op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergade ring (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt dé behan delde plannen vanaf dinsdag vooraf gaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/welstandscom- missie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Kmgerstraat 1. De data van de volgende wel standsvergaderingen zijn 24 februari en 17 maart 2011. Wet milieubeheer Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende melding in het kader van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Barim) als bedoeld in artikel 8.40 Wet milieu beheer hebben ontvangen: van Serko Geveltechniek voor het oprichten van een inrich ting. De inrichting is gelegen op het perceel Nieuwe Kruidmolen- weg 21 te Vlissingen. van Domino's Pizza Netherlands B.V. voor het oprichten van een inrichting. De inrichting is gele gen op het perceel Badhuisstraat 1 te Vlissingen. Aanwijzingsbesluit categorieën van gevallen ingevolge besluit omgevingsrecht en delegatiebe sluit vaststellen exploitatieplan Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 27 januari 2011 heeft besloten: A. op grond van artikel 6.5, lid 4, van het Besluit omgevingsrecht categorieën van gevallen aan te wijzen, waarvoor geen verklaring van geen bedenkingen van de gemeenteraad is vereist en B. te delegeren aan burgemeester en wethouders: 1. het vaststellen van een exploi tatieplan ingevolge artikel 6.12 van de Wet ruimtelijke orde ning voor een wijzigingsplan op grond van artikel 3.6, lid 1, van de Wet ruimtelijke orde ningen 2. het vaststellen van een exploi tatieplan ingevolge artikel 6.12 van de Wet ruimtelijke orde ning een omgevingsvergun ning voor een (bouw)plan/ project, dat valt binnen de door de raad, op grond van artikel 6.5, lid 4 van het Besluit omgevingsrecht, aangewezen categorieën van gevallen, waar voor geen verklaring van geen bedenkingen is vereist. Het raadsbesluit ligt met ingang van 10 februari 2011 voor een ieder ter inzage in het stadhuis, Paul Kmger straat 1 te Vlissingen en is digitaal raadpleegbaar via de gemeentelijke website www.vlissingen.nl/publica- ties. Het besluit treedt in werking op 10 februari 2011 Bekendmaking reglementen Welstands- en Monumenten commissie 2011 Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat de raad in zijn vergadering van 27 januari 2011 heeft besloten tot het vaststel len van het Reglement op de Monu mentencommissie 2011 en het Reglement op de Welstandscommis sie 2011. Deze reglementen liggen met ingang van heden voor een ieder tijdens kantooruren kosteloos ter inzage in de publiekshal van het gemeentehuis, Paul Kmgerstraat 1 te Vlissingen. Een ieder kan op zijn verzoek daarvan - tegen betaling van de kosten - een afschrift krijgen. Vlissingen, 9 februari 2011 B&W Vlissingen Postbus 3000 4390 GV Vlissingen

de Faam | 2011 | | pagina 11