www.middelburg.nl Music Hall op Zep Middelburg wordt Zep Döme Staandehoudactie in Grevelingenstraat Presentatie ontwerp inrichtingsplan Banckertplein Fruitbomen vormen kunstwerk Klarenbeek Het woord aan raadslid Anje Bareman Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergade ring voor bedoeld. Die staat op voor maandag 21 februari. De commissie Maatschappelijke Zaken, die opstond voor woensdag 9 februari wordt samengevoegd met de commissie Ruimte. Beide commissies houden hun vergadering nu op maandag 14 februari. De commissie Algemeen Bestuur die gepland staat voor dinsdag 15 februari gaat vanwege het ontbreken van agendapunten niet door. U bent welkom om de vergadering op maandag 14 februari bij te wonen. De commissievergadering begint om 19.30 uur in de raadzaal van het stads kantoor. Medio mei opent op Zep Middelburg de nieuwe attractie Zep Döme. De Zep Döme is de naam voor de attractie eerder aangeduid als Music Hall. De Zep Döme wordt een multifunctionele evenementenhal dat een podium gaat bieden aan nationale en internationale artiesten. Te denken valt aan bands en dance artists maar ook beurzen en congressen staan in de plan ning. Ook open podia voor regionale en startende artiesten zal een onderdeel worden van de programmering. ZEP Döme gaat goed kijken en luisteren naar de behoefte van de omgeving en deze hier ook in betrekken. De Zep Döme gaat ruimte bieden aan 2000 tot 2500 personen en gaat met een unieke lichtshow een spectaculaire toevoeging zijn op het huidige aanbod van loca ties in de regio. yy Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 2 februari 2011 De Faam pagina 8 Scholieren en politie meten de snelheid van automobilisten in de Grevelingenstraat. Foto: Aart van Belzen Vorige week dinsdag werkten leerlingen van de Archipelschool en de Bever- burch in de vroege ochtend mee aan een staandehoudactie. Dit is een samen werkingsproject tussen scholen, Gemeente Middelburg en Verkeerspolitie Zeeland. Doel is bewustheid creëren onder automobilisten over het belang van de maximumsnelheid van 30 km/ uur. In totaal kregen twintig auto's een groene kaart, deze hielden zich aan de snelheid; twintig kregen een gele kaart, deze zaten iets boven de snelheid en drie automobilisten reden zo hard dat ze daar een procesverbaal voor kregen. Een staandehoudactie houdt in dat in een straat alle auto's aan de kant gaan, nadat de snelheid is opgemeten. Het doel is automobilisten er op te wijzen dat ze zich in een 30 km/uur-gebied bevinden en dus ook daadwerkelijk 30 km/uur moeten rijden. Hiervoor gaan basisschoolkinderen in gesprek met de bestuurders. De basisschoolkinderen van de Archipelschool de Beverburch mochten het spits afbijten. Dinsdag 25 januari zetten Imran, Lisa, Marcel en Mare uit groep 8 zich enthousiast in voor de verkeersveiligheid in hun wijk de Stromenwijk. Zë deden dit in de Grevelingenstraat. Resultaten 2010 Gedurende de campagne van 2010 hield 48% van de bestuurders zich aan de voorgeschreven 30 km/uur. Tegelijkertijd betekent dat 52% zich niet aan de snelheid houdt, waar van 9% nog steeds zo hard rijdt dat een bekeuring volgt. Ten opzichte van 2009, 2008 en 2007 is er ieder jaar wat verbetering te zien. In 2007 was dit percentage 30%, in 2008 was dit 35%, in 2009 38% en tenslotte in 2010 is dit 48% Vanwege deze positieve ontwikkeling krijgt de staandehoudactie een vervolg in 2011. r De afgelopen jaren is gewerkt aan een voorstel voor herinrichting van het Banc kertplein. Dit voorstel is in nauw overleg met de aanwonenden tot stand geko men. Op de wijktafel van 5 november 2008 is de hoofdopzet van het inrich tingsvoorstel besproken. Voor dit inrich tingsvoorstel was een breed draagvlak. De verkeersregelinstallatie op het Banc kertplein komt te vervallen en voor de verkeersveiligheid wordt het kruispunt gereconstrueerd. De aansluiting van de Banckertstraat op het Banckertplein zal worden aangepast. De hoofdopzet van het plan is inmiddels nader uitgewerkt en zover gedetailleerd dat er sprake is van een definitief ontwerp. Dit ontwerp wordt door de gemeente voorgelegd in het kader van de inspraakprocedure. Het ontwerp inrichtingsplan Banckert plein wordt gepresenteerd in de Ver gulde Baars aan de Baarsjesstraat op woensdag 9 februari om 19.30 uur. Om het kunstwerk te realiseren stelde Birthe Leemeijer voor dat vanaf het mo ment dat het kunstwerk werd gekozen bomen worden geplant in de voor- en achtertuinen van de wijkbewoners die moeder zijn geworden. In de loop der jaren kan de wijk Klarenbeek uitgroeien tot een geurende bloeiende tuin. Zo ontstaat een persoonlijke binding tus sen de bomen en de mensen, doordat de fruitboom verbonden is met een be langrijke gebeurtenis in het leven van de moeders van Klarenbeek. Om aan te geven dat een moeder meedoet met het kunstwerk wordt naast de voordeur van haar huis een tegel gehangen. Behalve in de tuinen van moeders van Klarenbeek, zijn er bomen geplant bij de Vrije School Zeeland en op het schoolplein van De Dolfijnenburch. soms nodig is om de achterkamertjes even te stofzuigen. Daarnaast is het de vraag, of het dualisme wel genoeg van de grond komt. Partijen sluiten zich in mijn ogen weieens te gemakke lijk bij hun wethouder aan. Het is de bedoeling dat de raad kritisch is. Maar het bestuur kijkt welke punten het langs de raad kan laveren, zonder zich te verliezen in teveel discussie. Als raadslid moet je je dus goed voorbereiden en assertief zijn. Op het juiste moment je hand opsteken als je het woord wilt. En dan moet je ook nog in staat zijn te overtuigen. Alleen je mening ventileren is niet ef fectief. Zo vind ik het ook belangrijk om te luisteren naar argumenten die een ander licht op de zaak kunnen werpen. Dus ben ik benieuwd naar het advies van klankbordgroep Mo lenwater. En wanneer de N57 nou eindelijk gereed is èn wat het effect is op de Kaaienroute. Het is in elk geval een eer om verte genwoordiger van de Middelburgers te mogen zijn! Anje Bareman Raadslid D66 anje.b@zeelandnet.nl Donderdag 27 februari onthulde wet houder Ed de Graaf, het kunstwerk 'De Moeders van Klarenbeek' van Birthe Leemeijer op het schoolplein van obs De Dolfijnenburch aan de Gen. Hakewill Smithlaan. buurtbewoners. Voor elke wijk konden bewoners hun wensen kenbaar maken en vervolgens kiezen uit verschillende voorstellen van kunstenaars. Later dit jaar volgen kunstwerken voor de wijken Mortiere (Maze de Boer) en Sint Laurens (Lara Almarcegui). De Stichting Beeldende Kunst Middel burg voert in opdracht van de ge meente Middelburg het project 'Kunst in de Wijken' uit. Hiermee komen in zes Middelburgse wijken kunstwerken tot stand in samenspraak met de Foto: Aart van Belzen Er zijn tien maanden voorbij na mijn beëdiging als raadslid voor D66. Eind april heb ik mij in de Faam aan u voorgesteld. Ik wil u weer graag een blik achter de schermen geven. Er is veel op me af gekomen. Ik heb me veel onderwerpen en procedu res eigen moeten maken. Voor zover dat lukt. Ik realiseer me dat er altijd dingen zullen blijven die ik niet weet of kan weten. Er gebeuren wei eens dingen waar wij als fractie grote vraagtekens bij hebben. Waar in tijd van bezuiniging geld aan ge vraagd wordt uit te geven en waar aan juist niet, bijvoorbeeld. D66 is behoorlijk kritisch, maar altijd met respect. Deze week behandelde de raad het initiatiefvoorstel van D66 en CDA om als gemeenteraad het goede voorbeeld te geven en onze eigen maandelijkse vergoeding te bevriezen voor de komende drie jaar. De eigen broekriem aantrekken dus. We willen het geld wat dat ople- vert dan weer besteden aan belang rijke zaken die nu niet kunnen doorgaan, omdat er op bezuinigd wordt. Het voorstel is helaas door geschoven naar april. Een speerpunt van D66 is openbaar heid van bestuur. We hebben gemerkt dat het soms moeilijk is om achter de hoed en de rand van raadsvoorstellen te komen. Wij hebben openheid en transparantie hoog in ons vaandel, zodat wij zuiver kunnen beoordelen en controleren wat u als burger belang rijk vindt. We beginnen met vertrou wen. Maar D66 constateert dat het Foto: Jan Koole

de Faam | 2011 | | pagina 8