Herstel Zuiderhoofd kpn Lees alle columns van Henk Spaan Concerten, cursussen en uitjes Uw kind speelt de hoofdrol Altijd het laatste nieuws van Walcheren mmBmBP Op onze site Agenda Dikkie Dik Kijk op de website Wie wint kaart Musical 1953? Kleding voor Unicef 1 euro Musical Mozes Gezellig samen koekjes bakken Resto vanHarte Stijl cursus kpn. winkel kpri.com 0800 0115 sluit je aan Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 2 februari 2011 De Faam pagina 7 www.deweekkrant.nl/spaan www.de-faam.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel www.de-faam.nl Middelburg Maar liefst 487 lezers deden mee aan de Lezersactie in De Faam, waarbij vrijkaarten te winnen waren voor 1953 De Musical. De winnaars zijn Wil den Ouden uit Vlis singen; Silvia Huisman uit Vlissingen en M. de Veth uit Westkapelle. Zij krijgen elk twee kaarten voor de voor stelling van donderdag 3 februari in de Stadsschouw burg Middelburg. Van Hoor- ne Theaterproducties neemt contact op met de winnaars over de kaarten. Westkapelle De tweedehands winkel van Stichting Roos aan de Koe straat 4 in Westkapelle ver koopt van 2 tot 18 februari alle kleding voor Unicef voor 1 euro per stuk. Al de andere tweedehands kleding is nu voor de helft van de prijs. De winkel is open op woens dag en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Dijkgraaf Poppeiaars, gede puteerde Van Beveren en wet houder Melse gaven afgelo pen donderdag het startsein voor de herstelwerkzaamhe den aan het Zuiderhoofd in Westkapelle. De herstelwerk zaamheden aan het paalhoofd zijn naar verwachting rond de bouwvak klaar. Carien Midavaine Westkapelle De dijkgraaf, gedeputeerde en wethouder staan symbool voor de samenwerkende partijen bij het herstel van het Zuiderhoofd. Daarnaast dragen het Ministe rie van Infrastructuur en Mi lieu, Sportvisserij Nederland en Sportvisserij Zuidwest Ne derland een financiële steen bij aan de herstelwerkzaamheden. Een deel van de geschatte to- taalkosten, 450.000 euro, wordt gedekt door een subsidie die het Waterschap Scheldestromen via de Provincie Zeeland heeft ont vangen. Het Zuiderhoofd is een beken de- en beeldbepalende plek. Het Na de eerste stap voor het herstel van het Zuiderhoofd gaan de échte werklui aan de slag. FOTO: JASPER KARMAN honderd meter lange, houten paalhoofd is eind 19e, begin 20e eeuw aangelegd en heeft diverse functies gehad. Het diende ter bescherming van de kust, fun geerde als aanlegsteiger voor loodsen, was een plek om ma teriaal voor de dijkversterking aan wal te brengen en is een trekpleister voor vissers, wande laars en andere recreanten. Be gin jaren 90 is het Zuiderhoofd voor het laatst goed opgeknapt. Gezien de slechte staat van het paalhoofd besloot de gemeente twee jaar geleden de toegang naar het paalhoofd af te sluiten. De los zittende leuningen en verdwenen planken weerhiel den bezoekers er niet om over het paalhoofd te lopen. Daarom werd het tijd voor herstel van het paalhoofd. Waterschap Schel destromen zorgt voor de uitvoe ring van het herstelproject, Aan nemer De Klerk uit Werkendam regelt de dagelijkse uitvoering van het project. Oostkapelle In de Zionskerk in Oostka pelle wordt op zondag 6 fe bruari de musical Mozes uit gevoerd. Deze is geschreven door Gerard van Midden en Gerard van Amstel. In deze uitvoering wordt de grote lijn van het leven van Mozes uit gebeeld. Een groep gemeen teleden van de Protestantse Kerk in Oostkapelle heeft deze musical ingestudeerd. Het begint om 17.00 uur. Oost-Souburg Leerlingen van de Burcht Rietheimschool gaansamen met gasten van de dagopvang Nieuw Bachtenpoorte vandaag (2 februari) valentijnskoekjes bakken. Bij de dagopvang ko men ouderen die extra steun en begeleiding nodig hebben om dat ze bijvoorbeeld vergeetach tig zijn of lichamelijk niet meer zo goed uit de voeten kunnen. Het is van 10.00 tot 12.00 uur. Vlissingen Resto vanHarte heeft op dinsdag 8 februari opnieuw als thema koken met de' voedselbank. Resto Ma nager Claudie Markos en Horeca Coordinator Mar co van der Bos zullen nog maals met de gelijkwaardige producten als in de eerder die week uitgedeelde pak ketten van de Voedselbank Walcheren een lekkere en gezonde maaltijd op tafel te zetten. Meer informatie via 06-31692721. Vlissingen Binnenkort begint de cursus Stijl in Vlissingen. Deze is be doeld om meer te weten te ko men over stijl in het algemeen en een eigen stijl. Er wordt be paald welke stijl het beste bij het figuur van de deelnemer past, welke kleding het beste staat, wat de beste lengte voor jasjes en broeken is en wat de juiste materialen zijn. De cursus be staat uit twee lessen van drie uur en wordt gegeven op woensdag 16 en 23 februari van 9.00 tot 12.00 uur. iutuiu.restouanharte.nl uolksuniuersiteitzeeland.nl Deze prijs geldt voor het AUes-in-één Pakket i.c.m. KPN Internet Basis. Vraag de verkoper naar de voorwaarden of kijk op kpn.com.

de Faam | 2011 | | pagina 7