Wachten op groen licht Loop geen Win boeken, vertraging filmkaarten op door files en gadgets Natuurspreekuur Wie heeft zijn Valentijnswens al gestuurd? Stem op leukste foto A Change of Heart workshop Pleegouders gezocht Cursus kunst geschiedenis Op tijd voor het eten Lezersakties Vlissingen aan de slag met buurtbemiddeling Read2Me Valentijnsgala Met de OV-chipkaart kunnen busreizigers België niet in "Ik word soms niet goed van de OV-chipkaart!" Valentijnsaktie jfr Beslis mee Altijd actueel: de-faam.nl u;oensdag 2 februari 2011 De Faam pagina 27 Een buschauffeur pakt tijdens zijn pauze een beker koffie in een wachtruimte. "Wekelijks komt het voor dat de OV-chipkaart het niet doet in mijn bus", zegt hij. Een andere chauffeur heeft er ook last uan. "Ik kan er niets aan doen. Het is vooral lastig voor de klant." Verder heeft hij redelijk goede ervaringen met de OV-chipkaart. foto: jasper karman Vlissingen Praktijk Ahava de Heart- Math geeft op donderdag 3 februari de workshop A Change of Heart Changes Everything. In deze work*, shop vertelt Greet Vene- man over de invloed van het hartritme op het lichaam en welbevinden. Elk hart heeft zijn eigen ritmevariatie, die zichtbaar wordt gemaakt op een computerscherm en veel vertelt over de innerlijke staat. Het is bijzonder dat de Hart Ritme Variatie te beïnvloeden is door prach tige en simpele oefeningen, waarbij onmiddellijk op een computerscherm te zien is hoe het hartritme verandert. De workshop wordt gegeven van 19.30 tot 22.00 uur bij Body and Soul Fitness aan de Edisonweg 41a in Vlissingen en gaat uit van de Spiritu ele Sociëteit Zeeland. Entree kost 5,00 euro en aanmelden is niet nodig. www.praktijkahava.nl Middelburg Soms kan een kind een tijdje niet meer thuis wonen of hc^- lemaal niet meer bij ouders opgroeien omdat de ouders niet voor hun kind kunnen zorgen. Juvent helpt kinde ren en hun ouders met een pleeggezin waar een kind op warmte en een eigen plek kan rekenen. In veel geval len is dat voor langere tijd, soms is dat voor korte tijd - een weekend of deel van de vakantie. Jaarlijks vindei} 500 Zeeuwse kinderen en jongeren een tijdelijk thuis in een pleeggezin. Juvent houdt vandaag (2 februari) een in formatieavond voor mensen die denken dat het pleegou derschap misschien iets voor hen is. Het is in het kantoor van Juvent aan Park Veldzigt 43 in Middelburg van 20.00 tot 22.00 uur. www.juvent.nl Middelburg De Zeeuwse Volksuniver siteit begint op donderdag 10 februari met een cursus Kunstgeschiedenis. Het thema van de cursus is De Hermitagecollectie in St. Petersburg. In zes lessen wordt de geschiedenis van de beroemdste Russische kunstcollectie besproken, bijvoorbeeld de belangrijkste meesterwerken van de Scy then, Italiaanse en Hollandse meesters en Franse impres sionisten. De cursus is elke week van 19.30 tot 21.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek ii\ Middelburg. Aanmelden via 0118-634800. www.uolksuniuersi- teitzeeland.nl Terra Maris houdt een gratis natuurspreekuur. Woensdag 9 februari kunt u vragen stellen over uw eigen Zeeuwse natuurvondsten en waarnemingen aan biologe en collectie beheerder van het museum Betty Ras. Het gratis natuur spreekuur, in de ontvangsthal van Terra Maris, begint om 13.30 uur en duurt tot 15.30 uur. Vlissingen De gemeente Vlissingen gaat de sociale veiligheid in de stad nog verder verbete ren door buurtbemiddeling. Buurtbemiddeling richt zich primair op een vroegtijdige aanpak van problemen tus sen buren en buurtgenoten. Hierbij worden conflicten tussen buren en buurtgeno ten, die zouden kunnen esca leren, in de kiem gesmoord. Zo wordt de leefbaarheiden veiligheid in wijken en buur ten verbeterd. Onderzoek door het minis terie van Justitie wijst uit dat buurtbemiddeling een effectief gereedschap is om de leefbaarheid van een stad te verbeteren. Meer dan 90 pro cent van de lokale betrokkenen is tevreden tot zeer tevreden over de methode. Door mensen met elkaar in gesprek te brengen en samen een oplossing te laten bedenken, worden bewoners betrokken bij de eigen leefom geving. Het resultaat is een ster kere buurt met een grotere soci ale samenhang. Een bijkomend voordeel is dat bijvoorbeeld de politie ook minder werk heeft aan het sussen van burenruzie's en zich kan richten op belang rijker zaken. Buurtbemiddeling is primair ge richt op de aanpak van irritaties en lichte vormen van overlast tussen buren en buurtge noten. Dit soort conflicten is doorgaans te licht voor formeel optreden door poli tie en justitie. Maar een niet adequate aanpak van relatief lichtere vormen van over last kan leiden tot ernstige vormen van overlast. De stuurgroep sociale veiligheid Vlissingen, bestaande uit gemeente Vlissingen, maat schappelijke organisaties, de politie en het openbaar ministerie, ondersteunt de opzet van buurtbemiddeling in Vlissingen. In Middelburg is buurtbe middeling al onderdeel van het beleid en blijkt zeer effec tief te zijn. www.de-faam.nlwww.de-faam.nl Middelburg Brugklas leerlingen van de Christelijke Scholenge meenschap Walcheren en het Scheldemond College zijn begonnen met Read2Me! De voorleeswedstrijd voor brugklassen van het voort gezet onderwijs. Leerlingen in de brugklas van genoemde scholen voor voortgezet on derwijs gaan aan de slag met het lezen van Jonge Jury boe ken. Zij wisselen hun leeser varingen uit, er wordt voor gelezen, campagne gevoerd voor de gelezen boeken en uiteindelijk monden de acti viteiten uit in een finale. Er is een school/bibliotheek finale en een .provinciale finale. In de Provinciale finale strijden de schoolwinnaars tegen el kaar en wordt uiteindelijk dé Zeeuwse voorleeskam- pioen voortgezet onderwijs gekozen. Deze gaat met een kleine groep medeleerlingen naar BulkBoek's Dag van de Jonge Jury. Vlissingen Stichting Gala houdt op za terdag 5 februari een Valen tijnsgala in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Het is een ga labal voor iedereen die van stijl houdt en van dansen. Een prominente Zeeuw met een warm hart voor ballroom en romantiek opent het gala. Het galabal is aan een goed doel'gekoppeld, namelijk het door een watersnood getrof fen Pakistan. Het Titanic Ensemble uit België zal de muziek tijdens het gala ver zorgen. Van Eijkeren Dance- Masters zorgt voor een aantal schitterende dansdemonstra- ties. En Diana Wielemaker Bruids- Gelegenheidskle ding uit Heinkenszand houdt een swingende modeshow. Eduardus Lee van Foto Ver- schoore Vlissingen zet alle gasten op de foto. Het is van 19.00 tot 24.00 uur. Kaarten kostep 65,00 euro. Inschrij ven kan via gala@zeeland- net.nl. Busreizigers kunnen ais ze met bus 42 richting Brugge de grens over willen niet gebruik maken van hun OV-chipkaart. "Maar er is afgesproken dat de buschauf feur niemand op straat laat staan", verduidelijkt Ferry Chervet van de provincie Zeeland. Marcel van der Voort Middelburg Lijn 42 is een samenwerking tussen Veolia en de Belgische busmaatschappij De Lijn. Chervet: Dat is altijd goed ge gaan, maar nu komt het verhaal van de OV-chipkaart. De Lijn heeft laten weten geen plek in de bussen te hebben voor de appa ratuur. Veolia heeft aangeboden om de kosten te betalen. Het is afwachten of er groen licht uit België komt. Het lijkt simpel, maar in België werkt dat anders. Het duurt even voordat het op het hoogste niveau doordringt. Ondertussen mogen de Zeeu wen gratis met de-bus mee als ze buiten de OV-chipkaart geen andere middelen om te betalen hebben." De Zeeuwen mogen gewoon met lijn 19 met hun OV-chipkaart via Antwerpen naar Breda. Met die lijn vanaf Belgisch grondgebied moet er wel een kaartje gekocht worden. Bij de Zeeuwse lijnen 14, 12 en 6 is reizen met de OV-chipkaart mogelijk naar en van Belgische bestemmingen. Ondertussen doet de OV-chipkaart het re gelmatig niet in de Zeeuwse Connexxion-bussen. "Meestal kan ik zelf de computer reset- ten en is het probleem verhol pen", bekent een chauffeur in een chauffeursruimte van het Middelburgse busstation. Een collega is er niet blij mee: "Ik word er soms niet goed van. Het is moeilijk uit te leggen aan de passagiers." Een derde chauffeur: "Als ze wel kunnen inchecken, maar door storing niet uitchecken geef ik ze een formulier." www.de-faam.nl www.deweekkrant.nl/baasenbeest

de Faam | 2011 | | pagina 27