Toename inbraken v Een warme trui aantr bespaart energie Minder voortijdige schoolverlaters ALS Stap voor Stap de wereld uit Plaats een foto en win Verras uw Valentijn in De Faam Lees het gemeentenieuws op onze website Anetta baas bij brandweer Samen met je hond of kat op de foto en win een prijs. Ga naar www.deweekkrant.nl/baasenbeest Woensdag 2 Februari 2011 Baas en beest Lezersactie Gemeentenieuws Meer woninginbraken in Zeeland Officiële mededeling! KEUKENSTEGEN ALLES-MOET-WEG-PRIJZEN Paulusma ook in stripvorm De nieuwe naam met de oude 'J- aam. Kijk verderop voor gratis onbeperkt internet. De Faam Jaargang 112 Nummer 5 Oplage 54.435 www.deweekkrant.nl/baasenbeest www.de-faam.nl www.de-faam.nl De Zepuwse politie heeft de afgelopen week drie Vlissin- gers van 17, 23 en 36 jaar aangehouden. Daarmee heeft de politie een reeks inbraken en diefstallen opgelost, die tussen eind 2010 en nu zijn gepleegd. Het stijgend aantal woninginbraken baart de politie echter zorgen. Ellen De Vriend Middelburg Het drietal dat is aangehouden wordt verdacht van diefstallen, woning- en auto-inbraken in Vlissingen, Koudekerke en om geving. Bij huiszoekingen in de woningen van de drie mannen werden diverse goederen aange troffen die van diefstal afkom stig waren. Aangiftes Tot nu toe zijn er twaalf aangif tes binnen. Het politieonderzoek loopt nog en mogelijk worden nog meer aanhoudingen ver richt. Na een aanvankelijke daling stijgt het aantal woninginbra ken weer. In 2009 waren het er volgens de politie 65.000 en vorig jaar 72.400. Jn veel politieregio's is het aantal inbraken aanzienlijk toegenomen. De stijging baart de korpschefs zorgen. Vroeger waren duurdere woningen en hoekhuizen voornamelijk doelwit. Nu gebeuren inbraken overal en voornamelijk waar een laptop of dure apparatuur zichtbaar aanwezig is. Zes inbraken Het afgelopen weekend wa ren er maar liefst zes inbra ken in Zeeland. In de Sotte- gemstraat in Vlissingen wilde een dief metalen meenemen uit een sloopwoning. In een woning aan het Oudhof en de Columbusweg in Goes is ingebroken. Ook waren er enkele inbraken in Axel, de Kamperseweg in Zaamslag en de Muyeweg in Nieuwerkerk. Veere Anetta Francke-Boogaard is afgelopen vrijdag (28 januari) benoemd in de functie van be velvoerder bij de brandweerpost Serooskerke. Zij is daarmee de eerst vrouwe lijke bevelvoerder bij de brand weer van de gemeente Veere. Voor zover bekend is zij ook de eerste vrouwelijke bevelvoer der op Walcheren. Anetta is sinds 15 april 2004 in dienst van de brandweer van de gemeente Veere en in december 2010 heeft zijn haar diploma behaald. Zij werd benoemd tijdens de feestelijke korpsavond in de Zandput in Serooskerke. Bij Keuken Kampioen wordt alleen deze week een alles-of-niets-verkoop van showroomkeukens gehouden. Dereden hiervoor is dat de showroom modellen plaats moeten maken voorde nieuwe collectie. Dit is een unieke kans voor u om uw droomkeuken aan te schaffen met kortingen die kunnen oplopen tot wel 70 (zeventig!)%. En met modellen die zelfs tegen elk aannemelijk bod weg mogen. De directie van Keuken Kampioen laat weten dat deze verkoop niet bedoeld is voor handelaren, uitsluitend particulieren kunnen deze keukens aanschaffen. De uitverkoop is geldig in: GOES, Marconistraat 28 (Meubelboulevard Goes), 0113-22 70 77 MIDDELBURG, Mortiereboulevard 28 (Mortiereboulevard), 0118-60 66 90 Kijk voor adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl Diverse organisaties doen vrijdag (4 februari) mee aan de nationale WarmeTruiendag. Deelnemers trekken dan een warme trui aan, zetten de verwarming lager en besparen zeven procent energie per graad en dus zeven procent C02 (broeikasgas) uitstoot. De dag is een geheugensteuntje om rekening te houden met het tegengaan van klimaatverandering. foto: jasper karman Middelburg Het aantal Zeeuwse leerlingen dat in het schooljaar 2009-2010 voortijdig- stopte met school is verder gedaald met 23,1 procent ten opzichte van het schooljaar 2005-2006. Dat komt neer op 298 minder uitvallers. Dit heeft minister Marja van Bijsterveldt (Onderwijs) bekend gemaakt. Landelijk is het aantal school verlaters gedaald naar 39.600. Dit komt neer op 3.000 minder dan het jaar ervoor. Het kabinet wil dat volgend jaar het aantal uitvallers landelijk maximaal 35.000 leerlingen per jaar be draagt, een halvering van het aantal ten opzichte van 2002. De regio Walcheren is koploper in de provincie Zeeland met de grootste daling in de uitval, van min 32,5 procent sinds 2005. De meeste regio's zorgen voor een mix van maatregelen en een zogenaamde ketenaanpak, die goed werken in hun regio. Aan pak van verzuim, hulp bij de vaak grote stap van vmbo naar mbo, extra hulp voor jongeren die enorm veel voor hun kie zen hebben of thuis geen stabiel thuisfront hebben. Ook zetten veel regio's in op loopbaanad vies omdat zeker een kwart van alle uitvallers moeite had met het kiezen van de juiste opleiding. De strijd tegen schooluitval heeft sinds 2002 gezorgd voor ruim 100.000 extra jongeren met een startkwalificatie op zak. Het ministerie van OCW heeft in alle 39 regio's convenanten afgesloten met gemeenten en onderwijsinstellingen. Het weerbericht van Piet Paulusma is altijd actueel via deweekkrant.nl te raad plegen. Vanaf deze week is Piet ook prominenter in deze krant aanwezig. Stripteke naar Piet Voordes tekent voor een wekelijkse cartoon met de weerman in de hoofdrol. De column van Henk Spaan en Piet Paulusma in stripvorm staan nu in deze krant. Goes tocht van 5,10,15 en 20 kilome- Goes. Meedoen kost 5 euro. ALS Zeeland houdt op 5 febru- ter. De start is bij De Lindenhof, ari vanaf 10.30 uur een wandel- 's Gravenpolderseweg 114 in www.alszeeland.nl Vlissingen Telefoon 0118 -419220 PEUTERSPEELZAAL Madelief OPEN DAG zaterdag 5 februari 9.30-12.30 uur W. Arondeusstraat 59 Middelburg Tel. 0118-612102

de Faam | 2011 | | pagina 1