Op de bank bij... Arthur Geijsels Altijd schone vloeren Iets opzoeken in De Faam van 2010? Gaat 't vriezen of dooien? 1 li Belangrijkste nieuwsfeiten op een rij vijf-euro-week dermalogica0 O ,T> T KorvnoK® Een gezichtsbehandeling of manicure voor maar vijf euro! Robomop Online krant Piet Paulusma Actueel 'Mijn vader is een Braziliaanse kapitein van adellijke afkomst' Van 7 t/m 12 februari bij Tamara Totaal Verzorging TAMARA ww.tamaratotaalverzo ma ratotaai zeeland net. ni co arme 3 broden wit/bruin/fijn-volkoren Voile spaarkaart 3= Boerenrozijn of suikerbrood GRATIS Oost-Souburg Tel.: 0118-470711 Nieuw en St. Joosland Middelburg (Euromarkt/Dregmansstraat) Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 2 februari 2011 De Faam pagina 17 www.deweekkrant.nl/webwinkel www.de-faam.nl CT tff -m Yjs l www.de-faam.nl nm 1 www.de-faam.nl "Met schilderen verbeeld ik de verhalen in mijn hoofd. Vervolgens krijg ik rust", bekent kunstenaar Arthur Geijsels (73) uit Vlissingen. Hij schildert vanaf de zestiger jaren van de vorige eeuw. En tegenwoordig krijgt hij steeds meer erkenning voor zijn werk. Marcel uan der Voort Vlissingen Als Geijsels op de bank zit houdt hij trots een schilderij vast. Het openhartige gesprek met hem maakt duidelijk dat hij een kleurrijke man in Vlissingen is met een boeiend verleden. Zijn moeder was secretaresse op de toenmalige Scheldewerf. Voor de tweede wereldoorlog is ze bevriend geraakt met een Braziliaanse kapitein van adellij ke afkomst, op een koopvaardij schip. Ze raakte zwanger en het bleek dat de Braziliaan thuis al een vrouw had. Na de geboorte van Arthur heeft hij financieel wel voor hem en zijn moeder ge zorgd. En kocht zelfs een huis voor ze op de boulevard. Hans Verhagen Als buurjongen had Geijsels de tegenwoordig beroemde dichter en beeldend kunstenaar Hans Verhagen, de latere P.C Hooft- prijs winnaar. De jongens gingen veel met el- kaar om en ook Geijsels begon gedichten te schrijven. Ver hagen vond ze mooi. Daarom maakten de vrienden een reis nsjar Amsterdam om ze te laten lezen aan de vermaarde dichter Lucebert. Dat gebeurde, maar de jongemannen hingen ook aan de Amsterdamse bar en werden flink dronken. Verhagen brengt nog steeds be zoeken aan Geijsels. Hij heeft allerlei baantjes gehad, van bar man tot betonvlechter. Grommend lijk Eind jaren vijftig was Geijsels uitvaartmedewerker. Dat vond hij eerst niet eng totdat hij door een collega bang werd gemaakt. In die tijd kon de familie een verzoek doen aan het uitvaart- bedrijf om een nachtwake te doen. Daar moest hij ook aan geloven. Midden in de nacht hoorde Geijsels opeens het lijk grommen. Hij is er als een speer vandoor gegaan. De vol gende dag bleek dat een collega zich onder de baar had verstopt. Geijsels heeft meteen ontslag genomen. Holland America Line Het meest heeft hij genoten van zijn werk in de horeca. Als bar man op de Holland America Arthur Geijsels is er trots op dat hij nog steeds schildert. FOTO: JASPER KARMAN Line en van zijn baantje als uit smijter bij La Cave op de Nieu- wendijk. "Ik heb destijds verschillende bezoekers uit de zaak gezet", verklaart hij. Geijsels heeft een periode ge zworven en uiteindelijk de draad weer opgepakt. Tegenwoordig woont hij op een kamer bij een hospita in Vlissingen. Arthur voelt zich nog steeds jong Arthur Geijsels zegt zich nog steeds jong te voelen en mis schien zorgt dat er juist wel voor dat hij met veel overtui ging nog steeds schildert. Vandaag de dag doet Arthur dat met veel plezier in het Vlissingse Scheldeatelier van de Stichting Met Gods Bege leiding. www.scheldeatelier.net U wordt behandeld met de topmerken Dermalogica, Hannah en O.P.I. Tijdens deze week 15 korting op alle producten van deze Topmerken. Producten kunnen op Walcheren gratis thuis bezorgd worden. a skin carc system researched and developed by The Internationa! Dermal Institute W H fl r I I I v-' Geer je huid een kans TOTAAL VERZORGING Tamara Totaal Verzorging Podium 3 Middelburg 0118-418888 itëiiJsSP

de Faam | 2011 | | pagina 17