Walcheren Horeca heeft vertrouwen in nieuw Bellamypark Flits&Fun Foto Verschoore opent kinderstudio Vernieuwd Van de Ree Megabed nu op Vrijburg Uit het Zakenhart van... Het eerste deel van het werk aan het Bellamypark is eind april klaar "Ik heb absoluut vertrouwen in het nieuwe Bellamypark!" Besparingsplanner helpt Zeeuwen met besparen op hun uitgaven Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 2 februari 2011 De Faam pagina 15 Dick Kouwenberg Jana Looij in Van de Ree Brilmode Middelburg Van de Ree Brilmode kreeg drie maanden geleden met Dick Kou wenberg en Jana Looij, beiden opticien, nieuwe eigenaars. De winkel werd onlangs een week gesloten om het interieur, met nieuwe tinten en lichte kleuren een ander aanzien geven. "Alle wanden kregen een likje verf en zien er fris en eigentijds uit. De vorige tinten waren op basis van groen, ook een mooie kleurcom binatie, maar het was tijd voor iets anders", zegt Jana "We kre gen van klanten wel eens te ho ren dat de winkel donker was." Ook de etalage werd aangepakt en biedt een open en uitnodi gende aanblik. Nieuwe stoelen en zitjes voor de klanten. En door in de winkel een etalagekast weg te halen werd meer ruimte gecreëerd. Dick: "We zijn weer geopend met de presentatie van nieuwe brilmonturen Eye Soci ety. Speciale monturen met een natuurlijke uitstraling 'houtlook' montuur. Dit montuur is van kunststof en daar kun je alles mee doen wat je normaal met e.en bril kunt doen. Er zijn vijf verschillende modellen in vijf kleuren leverbaar." De beide opticiens zijn ook contact lensspecialist en volgen de nieuwste ontwikkelingen op de voet. De technieken wor den steeds beter. "In verge lijking met tien jaar geleden is het een stuk makkelijker. Nieuw materiaal laat meer zuurstof door en dat is beter voor de gezondheid van het oog. Er zijn ook multifocale contactlenzen. Maar je ogen moeten wél geschikt zijn om contactlenzen te dragen." Van de Ree Brilmode heeft speciale kinderbrillen met glazen van een extra taai materiaal en zonnebrillen op sterkte. Van de Ree Brilmode, Korte Geere 11, Middelburg. Telefoon 0118-615860. uandereebrilmode.nl "Ik ben positief over de werkzaamheden op het Vlis- singse Bellamypark. Het gaat prachtig worden", aldus Ferry van Dommelen van brasserie en lunchroom Ferry's. Marcel van der Voort Vlissingen De afgelopen periode is het Bellamypark opgeruimd en zijn bomen gekapt. Later komen er veertig bomen terug. Binnen kort starten de werkzaamhe den voor de nieuwe weg aan de kant van Reptielenzoo Iguana. Die weg is ook bedoeld voor het verkeer dat nu nog langs de zijde met de horecabedrijven en winkels gaat. Op die lokatie komt ruimte voor onder andere uitgebreide terrassen. "Er is een goede samenwerking met de uit voerders van het werk. Ze heb ben oor voor de ondernemers", vertelt Van Dommelen verder. F. Brunings van Pare Central kijkt naar de werkzaamheden. Later in zijn zaak onder het ge not van een kop koffie zegt hij: "Het oogt even rommelig. Maar het is inderdaad prettig dat het contact met de uitvoerder goed is. Ik heb er. vertrouwen in dat het eerste deel van het werk eind april klaar is. Ik heb er absoluut vertrouwen in dat het er beter uit gaat zien." Is de meer ruimte voor terrassen een winstpunt? Brunings: "Het uitgaanscen trum zal hierdoor beter bepaald worden. Ik zit vijftien jaar op het Bellamypark en regelmatig vroegen toeristen mij waar het uitgaanscentrum is." Bedrijfs leider Willem Hamer van De Vissershaven wijst door het raam aan welke veranderingen er voor de zaak komen. "De ruimte voor het terras wordt tot aan de nu nog geparkeerde auto's doorgetrokken. Wij gaan niet meer stoelen plaatsen, maar vergroten de ruimte voor de gasten en maken bijvoorbeeld gebruik van grotere tafels", zegt hij. "Maar de werkzaamheden ervaar ik als zeer traag. Het zou in september van het afgelopen jaar begonnen zijn." R. van der Peijl is op donder dagmiddag zijn voorraad van Pizza Service aan het aanvul len. "Het opknappen van het Bellamypark moet gebeuren. Ik wacht het eindresultaat af. Eigenlijk wachten wij er al jaren op. Ik hoop dat het er met dé grotere terrassen beter uit gaat zien. Ik plaats eveneens grotere tafels. Zodra het werk voltooid is ga ik ander terrasmeubilair aanschaffen", klinkt het. Frans Meijer van de Concurrent wandelt over het Bellamypark, terwijl het werk in volle gang is. "Het moet een levendig plein worden waar ruimte is voor kleinere evenementen. Er is be loofd dat er permanente voor zieningen voor water en elektra komen", stelt Meijer. Het Bellamypark ligt er nu triest en troosteloos bij. FOTO: JASPER KARMAN Bedline Group B.V., onderdeel van Megabed B.V., is sinds ja nuari actief in Vlissingen. Met in Vrijburg een centraal ma gazijn met showroom voor de groothandel, onder andere ho tels en scheepvaart. Eigenaar Chris Hanraads: "Wij leveren overigens ook aan booreilanden en de scheepvaart. Die groep wordt steeds groter. De reden is dat de mensen voor slaapcom fort gaan. Met veel en hard werk moet je goed uit kunnen rusten. Schepen geven een lijst met af metingen af, tekening erbij, en leggen uit wat de bedoeling is. Zoals voor hospitaalschepen, brandveilige en urinebestendige matrassen. Er zijn veel verschil lende mogelijkheden." Megabed voert bekende merken als Tem- pur, Ubica, Revor, Polupreen, Bedline (eigen merk Megabed), verkrijgbaar in alle prijsklassen. "Voor 100 euro slaap je fijn en voor 500 euro slaap je lekker. Tempur is rond de 1000 euro dé topper in het assortiment. Dit is een drukverlagende matras, reageert op lichaams temperatuur en daardoor zijn er geen drukpunten. Dit bed is ooit ontwikkeld voor men sen met doorligproblemen. Je voelt geen matras, het is alsof je zweeft." Alle matras sen zijn geschikt voor ieder type bedbodem. Megabed heeft alle typen matrassen standaard in voorraad. "Dat is de kracht van Megabed. Wij nemen volume af bij de fabrikanten en kunnen dat met een scherpe prijs aan bieden." Megabed heeft een groot aanbod bedtextiel en een speciaal concept Box- springs. Showroombezoek op afspraak. Detailhan del; Kloosterpoort 5-21 in Kapelle, 0U3-330888, en Paspoortstraat 32-34, Oost- Souburg, 0118-469670. www.megabed.nl Onder de naam Stichting Be sparingsplanner helpt Mau rice Odekerken Zeeuwse consumenten om besparen makkelijker te maken. Sinds 12 januari worden door hem hoge energierekeningen, las tige hypotheken, ondoorzich tige verzekeringen en dure telecomaanbieders kritisch onder de loep genomen. Een gemiddelde consument kan zo tot 1.500 euro per jaar kan besparen. In Zeeland geven steeds meer huishoudens veel te veel geld uit aan vaste lasten. De belangrijkste oorzaak dat mensen hun financiële situatie niet onder controle hebben, is vaak het gebrek aan financieel inzicht en tijdsgebrek. Door bij mensen thuis alle vaste uitga ven inzichtelijk te maken, is de Besparingsplanner in staat om overbodige en dure producten te signaleren en zodoende veel geld te besparen. Met behulp van een b'espaars- can wordt in twee persoonlijke gesprekken een bespaarrapport opgésteld. Odekerken: 'Er is bij veel mensen behoefte aan be spaaradvies en beter financieel inzicht. Daar help ik consumen ten persoonlijk bij. Vaak gewoon aan de keukentafel. Onder de huishoudens waar ik langs kom, bevinden zich bijvoorbeeld vëel gezinnen met kinderen. Juist deze groep heeft hoge vaste lasten. Maar verder is de klan tenkring vooral heel erg divers.' Stichting Besparingsplanner werkt kostendekkend en maakt geen winst. Voor 375 euro kan al een bespaarscan worden ge leverd. Wanneer de Besparings planner niet meer dan dit be drag aan besparingen weet te signaleren, is de scan in de meeste gevallen gratis. Stichting Besparingsplanner is in 2009 opgericht als ant woord op een financiële sec tor waarin aanbieders steeds complexere producten aan consumenten slijten. Voor scholen zijn diverse program ma's ontwikkeld om jongeren inzicht te geven in dure abon nementen, hoge variabele uitgaven en toekomstgerichte vraagstukken. schoolfoto's gemaakt. We zijn ook in contact met bioscoop Cine City en restaurant Jungle Burger om een arrangement te maken voor kinderverjaardagen en kinderfeestjes. Foto maken, hamburger eten en dan naar de film." Vanaf maart zijn de foto's online, beveiligd met een wacht woord, beschikbaar. Ouders kunnen dan via de site bestel len. Vanaf maart zijn ook unieke cadeautjes te koop zoals bekers, een muismat of tas "Wij probe ren de totale compositie van de foto speels te houden", zegt Bas, "Wij nemen er tijd en aandacht voor bij Flits&Fun." Foto Verschoore, Walstraat 109- 111, Vlissingen. Telefoon 0118-414081 www.fotouerschoore. nl Chris Hanraads in het nieuwe magazijn. Vlissingen Flits&Fun, leuk voor nu, leuk voor later. De Kinderstudio is het jongste concept van Foto Verschoore in Vlissingen. Bas Verschoore, met broer Dennis eigenaar: "Voor kinderen tot en met twaalf jaar maken wij voor 5 euro een complete fotosessie van één kind. Het tweede en derde kind kosten 2,50 extra. Totaal 10 euro. Later komen de ouders of verzorgers terug om deze sessie te bekijken en krijgen ze daarbij altijd een foto van het formaat 13/18 centimeter gra tis." Ook ligt dan in de winkel een série van de gemaakte fo to's klaar. Bij nabestellen zijn er geen extra nabestelkosten. "Zo krijg je voor minder geld dan bij een professionele fotograaf een aantal prachtige foto's. Dit stelt Flits&Fun uit de Kinderstudio. ouders ook in staat om regel matig foto's te laten maken van hun kind. Kinderen veranderen snel. We hebben hier ouders die iedere maand foto's laten maken FOTO: P.R. van hun kind en eens per jaar een collage." Het concept heet Flits&Fun, van Foto Verschoore Vlissingen en Oost-Souburg. "Met dit concept worden ook

de Faam | 2011 | | pagina 15