BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN nieuws- en informatiepagina voor de inwoners van de gemeente vlissingen VERGADERINGEN SCHEMA SERVICEBUS WELZIJN, CULTUUR EN HISTORIE SERVICEBUS RIJDT VOLGENDE WEEK WEER GEMEENTE WOENSDAG 2 FEBRUARI 2011 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: Ruben Oreel, gemeente Vlissingen Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Commissie Algemeen Bestuur Donderdag 3 februari 2011 Agenda 1. Opening en vaststellen agenda 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 4. Rondvraag 5. Sluiting Commissie Maatschappelijke Zaken Maandag 7 februari 2011 Agenda 1. Opening en vaststellen agenda 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Taakmutatie kinderopvang inburgeraars 3.2 Bijdrage huisvestingslasten Stichting Dunya 3.3 Begroting Scheldemond College 2011 3.4 Taakmutatie Versterking van het peuterspeelzaal- werk 4. Rondvraag 5. Sluiting Burgers kunnen bij de commissies inspreken. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Dag en tijd (Wijk Als gemeenteraad gaan we regelmatig op werkbezoek en zo zijn we in januari 2011 bij het gemeentearchief geweest. Vaak wordt er dan meteen gedacht aan stoffige dozen vol papier. Maar niets is minder waar. We werden door een aantal enthousiaste medewerkers door het archief geleid. Een groot deel van de documenten is gedigitali seerd en is ook via internet toegankelijk. Via de site van de gemeente Vlissingen komt u bij de link naar het gemeentearchief. Zo kunt u naast de krant van vandaag ook de krant van 100 jaar geleden lezen. En kunt u duizenden foto's bekijken van Vlissingen, Oost-Souburg en Ritthem. Er is zelfs een brief van Willem van Oranje en een origi nele brief van Michiel de Ruijter. Het gemeentearchief zorgt ervoor dat de geschiedenis van de gemeente Vlissingen goed gedocumen teerd blijft. Het CDA vindt het belangrijk dat het cultureel en histo risch erfgoed goed bewaard blijft. Overigens is het archief voor iedereen vrij toegankelijk. Raadslid Marianne Kloosterboer-Dijkstra, fractie CDA e-mail: kloosdijk@zeelandnet.nl Volgende week rijdt de Servicebus van de gemeente Vlissingen weer. Heeft u vragen,, klachten of ideeën op het gebied van de openbare ruimte? Bezoek dan in uw eigen wijk of dorp de Servicebus van de gemeente Vlissingen. Vanuit de bus ondernemen wij actie om uw vraag/ i klacht zo snel mogelij kop te lossen. Schema De Servicebus rijdt elke even week door de gehele gemeente en stopt op vaste plaatsen. www.vlissingen.nl/serviceteam j Een aantal weken geleden ben ik naar het toneel stuk 'op de Helling' geweest. Uitgevoerd door een wijktheater waarin bewoners de hoofdrol spelen. Kunst met een sociaal aspect. Het toneelstuk ging pyill over de tijd dat de Schelde in de binnenstad in IjÉ|||| bedrijf was. Eerder was een oproep gedaan aan oud-medewerkers van de Schelde. Deze mensen zijn bij elkaar gaan zitten om hun verhalen te vertellen. Uit die verha len is een selectie gemaakt en daarvan is het script geschreven voor het toneelstuk. Het resultaat was een leuke voorstelling gespeeld door oud-medewerkers. De boodschap was duidelijk. De Schelde is voor veel mensen heel belangrijk geweest en dat is het nog steeds. .Wijk theater laat zo zien wat er in de wijk of stad leeft en verbindt welzijn en cultuur met elkaar. Wo 9 feb. Do 10 feb. Vr 11 feb. 09.00-11.30 uur 13.00-15.30 uur 09.00- 11.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg Winkelcentrum Paauwenburg Bloemenlaan (zuidzijde basketbalveld) 13.00- 15.30 uur Ter Reede (ingang Vredehoflaan) 09.00- 11.30 uur Karolingenburg (tegenover supermarkt) 13.00-15.30 uur Oranjeplein 09.00-11.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg 13.00-15.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg 09.00-11.30 uur Scheldestraat (Mies Bloemenhuis) 13.00- 15.30 uur Fonteyne Di 8 feb. Ma 7 feb. Reguliere procedure: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken het volgende bekend. Op grond van artikel 4.109 vijfde lid van het Activiteitenbesluit worden maatwerkvoorschriften op gelegd voor: 1. InZ Horeca-freelancers, gelegen aan het Groenewoud 48 te Vlis singen. De maatwerkvoorschriften bepalen dat het lozen zonder een vetafschei- der en slibvangput is toegestaan, indien het lozen geen nadelige gevol gen heeft voor de doelmatige wer king van de voorzieningen voor het beheer van afvalwater. Inzage De beschikking en de bijbehorende stukken liggen met ingang van 3 februari 2011 gedurende zes weken ter inzage in het stadhuis te Vlissin gen. De beschikking met bijbeho rende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met dhr. W. Huige van de Afdeling Publiekszaken (tel. 0118-487339) worden ingezien. Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na genoemde datum tegen dit besluit bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet uw naam en adres bevatten, duidelijk maken tegen welk besluit u bezwaar maakt en gemotiveerd, gedateerd en onder tekend zijn. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Vlissingen, ter attentie van de Com missie voor de bezwaarschriften, 4380 GV te Vlissingen. Ontwerp-bestemmingsplan Ritthem Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken, op grond van arti kel 3.8 van de Wet ruimtelijke orde ning en Afdeling 3.4 van de Alge mene wet bestuursrecht bekend, dat vanaf 3 februari 2011 voor een ieder gedurende zes weken (t/m 16 maart 2011) in de hal van het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 in Vlissingen, ter inzage ligt het ontwerp van het bestemmingsplan 'Ritthem'. Het ont werp van dit bestemmingsplan heeft betrekking op de actualisatie van het bestemmingsplan Ritthem, 3e alge hele herziening uit 1997 voor de woonkern Ritthem. Deze publicatie en het ontwerp- raadsbesluit tot het vaststellen van het bestemmingsplan en tot het niet vaststellen van een exploitatieplan zijn digitaal raadpleegbaar via de gemeentelijke website www.vlis- singen.nl/bestemmingsplannen (rubriek 'ontwerp-bestemmingsplan- nen'). De digitale versie van het bestemmingsplan en de bijlagen zijn raadpleegbaar via de website www. mimtelijkeplannen.nl. De meest een voudige wijze van raadplegen is via het tabblad bestemmingsplannen het veld ID te selecteren en daar de code NL.IMR0.0718.BPRI01-ON01 in te vullen. Deze weblocatie is ook te bereiken via het hiervoor genoemde webadres van de gemeente, waar een link staat aangegeven naar het digi tale bestemmingsplan. Tevens zijn wij voornemens, op grond van het bepaalde in artikel 6.12 van de Wet ruimtelijke orde ning, bij het voorstel aan de gemeen teraad tot vaststelling van dit bestemmingsplan, de raad voor te stellen geen exploitatieplan vast te stellen als bedoeld in artikel 6.2.1 van het Besluit ruimtelijke ordening. Ter inzage liggen: 1. de papieren versie van het ont werp van het bestemmingsplan (toelichting, regels, verbeelding); 2. het ontwerp-raadsbesluit tot het vaststellen van dit bestemmings plan en tot het niet vaststellen van een exploitatieplan. Gedurende bovenvermelde termijn kan een ieder zijn zienswijze over dit bestemmingsplan en over het ont werp-raadsbesluit schriftelijk of mon deling kenbaar maken bij de gemeenteraad. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kan een afspraak gemaakt worden met Dhr. R. Bakker, tel. 0118-487165. Ontwerpbeschikking omgevingsvergunning Burgemeester - en wethouders van 'Vlissingen maken bekend dat, op grond van artikel 2.12 en artikel 3.10 van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht en afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht, met ingang van 3 februari 2011 voor een ieder gedurende zes weken (t/m 16 maart 2011) in de hal van het stad huis, Paul Krugerstraat 1 in Vlissin gen, ter inzage ligt het ontwerp van de beschikking op de aanvraag omge vingsvergunning voor het afwijken van het bestemmingsplan Binnen stad t.b.v. de bouw van 7 woningen. De locatie is globaal gelegen aan de westzijde van de Slijkstraat, tussen de Verlorenlandstraat en de Westpoort straat, ter plaatse van 12 gesloopte etagevyoningen aan de Slijkstraat 1 tot en met 23 (oude nummering). Dit betreft Blok B van het door de gemeenteraad.op 25-11-2010 gewij zigd vastgestelde stedenbouwkundig plan Groote Markt. Inzage De aanvraag met bijbehorende teke ningen, de ontwerpbeschikking, de ruimtelijke onderbouwing en de onderzoeken alsmede het raadsbe sluit van 25-11-2010 tot vaststelling van het gewijzigde stedenbouwkun dig plan Groote Markt en het raads besluit inzake de verklaring van geen bedenkingen, liggen ter visie en zijn gedurende de genoemde periode ook digitaal in te zien op de gemeente lijke website: www.vlissingen.nl/ publicaties. Gedurende bovenver melde termijn kan een ieder een zienswijze over deze stukken, schrif telijk of mondeling, indienen. Schrif telijke zienswijzen kunnen worden gericht aan het college van burge meester en wethouders van Vlissin gen, Postbus 3000, 43§0 GV te Vlissingen, ter attentie van de afde ling SBP. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kan een afspraak gemaakt worden met de heer W. Huige van de afdeling Publiekszaken (tel. 0118 - 487339). Ontwerpbeschikking omgevings vergunning Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat, op grond van artikel 2.12 en artikel 3.10 van de Wet algemene bepalin gen omgevingsrecht en afdeling 3.4. van de Algemene wet bestuursrecht, met ingang van 3 februari 2011 voor een ieder gedurende zes weken (t/m 16 maart 2011) in de hal van het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 in Vlissingen, ter inzage ligt het ont werp van de beschikking op de aan vraag omgevingsvergunning voor het afwijken van het bestemmings plan Binnenstad t.b.v. de bouw van 41 appartementen en een halfver diepte parkeergarage. De locatie is globaal gelegen aan de zuidzijde van de hoek Grote Markt Breewa terstraat en de oostzijde van - de Breewaterstraat (tussen de Breestraat en de Hellebardierstraat), ter plaatse van de gesloopte 'panden Grote Markt 16 t/m 27 en Breewaterstraat 18 t/m 54 (oude nummering). Dit betreft Blok C van het door de gemeenteraad op 25-11-2010 gewij zigd, vastgestelde stedenbouwkun dig plan Groote Markt. Tevens voorziet de aanvraag in de aanleg van een in-/uitrit aan de School straat ten behoeve van de ontslui ting van de halfverdiepte par keergarage. Inzage De aanvraag met bijbehorende teke ningen, de ontwerpbeschikking, de ruimtelijke onderbouwing en de onderzoeken alsmede het raadsbe sluit van 25-11-2010 tot vaststelling van het gewijzigde stedenbouwkun dig plan Groote Markt en het raads besluit inzake de Verklaring van geer bedenkingen, liggen ter visie en zijr gedurende de genoemde periode ook digitaal in te zien op de gemeen telijke website: www.vlissingen.nly publicaties. Gedurende bovenver melde termijn kan een ieder eer zienswijze over deze stukken, schrif telijk of mondeling indienen. Schrif telijke zienswijzen kunnen worder gericht aan het college van burge meester en wethouders van Vlissin gen, Postbus 3000, 4380 GV te Vlissingen, ter attentie van de afde ling SBP. Voor het indienen van eer mondelinge zienswijze kan eer afspraak gemaakt worden met de heer W. Huige van de afdeling Publiekszaken (tel. 0118 - 487339). Wijzigingsverordening Het college van burgemeester en wet houders maakt bekend dat zij ir haar vergadering van 25 januar: 2011 de volgende wijzigingsverorde ning heeft vastgesteld: Eerste wijziging legesverorde ning Vlissingen 2011; De wijzigingsverordening ligt koste loos ter inzage bij de gemeente. Teger het betalen van een legesvergoedin^ kan een afschrift van de verordening worden verkregen. Mocht u nog vra gen hebben over de gemeentelijke belastingen, dan kunt u contaci opnemen met de gemeente Vlissin gen, telefoon 0118-487000. Vlissingen, 2 februan'2010 B&W Vlissingen Postbus 3000 4390 GV Vlissingen

de Faam | 2011 | | pagina 11