BLAUW GERUITE KIEL KAMERVERHUUR AANGESCHERPT 9. I|jg te VUSSINCEN ARCHEOLOGIE WAL CHEREN OP WEBSITE BOUW uw DROOM IN OOST-SOUBURG VLISSINGEN AAN DE SLAG MET BUURTBEMIDDELING BEKENDMAKINGEN KALENDER TE KOOP VRIJBURGSTRAAT 65 GEMEENTE NIEUWS- EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 2 FEBRUARI 2011 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118)487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: Ruben Oreel, gemeente Vlissingen De website van de Walcherse Archeologische Dienst is sinds kort in de lucht. Op deze site is alles te vinden over de Wal cherse historie en bodem, het arcbeologiebeleid en de ver schillende archeologische pro jecten. www.archeologiewafcheren.nl Altijd al de droom gehad zelf uw droomhuis te laten bou wen? Dan heeft de gemeente Vlissingen voor u een aantrek kelijke optie. Aan de Schans nr. 3 in het leuke dorp Oost- Souburg bieden wij de laat ste bouwkavel aan. De kavel is ruim 650 m2 en kost 213.694,-. Hiervoor krijgt u een schitterende plek met veel woonkwaliteit. Heeft u inte resse, neem dan contact op met dhr. R. van Belzen, tel. 487130 of e-mail rbz@vlissingen.nl. E1H fwil 31 Door de toestroom van werk nemers uit Midden- en Oost- Europa naar Nederland is het aantal kamerverhuurpanden gegroeid. Ook in Vlissingen. De woonomstandigheden van deze werknemers blijken niet altijd te voldoen aan de geldende eisen met betrek- kingtot (brand)veiligheid. De gemeente Vlissingen wil dat tijdelijke arbeidsmigranten zich thuis voelen in Vlissingen. Goede en veilige huisvesting hoort daarbij. Daarom is besloten om de groei van het aantal kamerverhuurpanden in Vlissingen aan te scherpen en te reguleren. In buurten waar sprake is van over last of een druk op het woon- en leefklimaat worden geen nieuwe vergunningen voor kamerverhuur afgegeven. Een voorbeeld hiervan is het Middengebied. Sinds juli 2008 worden hier geen nieuwe ver gunningen voor kamerverhuur verleend. Zichtbaar is een verschui ving van de huisvesting van arbeidsmigranten naar de wijken Bossenburg en omgeving. Dit kan vragen oproepen bij bewoners. Om deze vragen en eventuele klachten goed te kunnen oppakken, is het Meldpunt kamerverhuur ingesteld. Meldpunt kamerverhuur Het Meldpunt kamerverhuur kunt u bereiken via de e-mail: meldin- gen@vlissingen.nl. U kunt hier terecht met klachten en meldingen van overlast. Het gaat hierbij om overlast die steeds terugkeert en wordt veroorzaakt door het gedrag van mensen. U kunt ook bij het meldpunt terecht als u zich zorgen maakt over de fysieke staat van een pand dat gebruikt wordt voor kamerverhuur. Of met vragen over het vergunningbeleid. Vragen om eerst te beantwoorden Voordat u contact opneemt met het Meldpunt kamerverhuur, vra gen wij u eerst de volgende vragen te beantwoorden: waar bestaat de overlast uit? hoe lang ervaart u de overlast al? wanneer ondervindt u overlast? door wie wordt de overlast ver oorzaakt? heeft u de overlast al eens eerder gemeld en bij wie? wat wilt u dat er aan de overlast gedaan wordt? heeft u de persoon die de over last veroorzaakt daar al op aan gesproken. Zo niet, waarom niet?. Om de overlast aan te kunnen pak ken, kan een klachtendossier wor den gemaakt. Het is daarom belangrijk dat u de overlast, die u ervaart, consequent meldt. Het college van R&W heeft Tiet projectplan buurtbemidde ling vastgesteld. Dit plan is een onderdeel van het beleidskader sociale veiligheid, dat de raad in juli 2010 heeft vastgesteld. Buurtbemiddeling richt zich op een vroegtijdige aanpak van burenproblemen. Hierbij worden conflicten tussen buren en buurt genoten, die zouden kunnen escaleren, in de kiem gesmoord. Zo wordt meegewerkt aan de leefbaarheid en veiligheid in wij ken en buurten. Onderzoek door het ministerie van Justitie wijst uit dat buurtbemidde ling effectief is. Meer dan 90% van de lokale betrokkenen is tevreden tot zeer tevreden over de methode. Het geeft een stimulans aan de sociale verbanden op buurtniveau. Door mensen met elkaar in gesprek te Informatie Meer informatie over de omzet tingsvergunning kamerverhuur panden of andere bouwinformatie is verkrijgbaar bij de afdeling WH (cluster vergunningen) in het stad huis. Bezoek kan op afspraak, maandag tot en met donderdag van 08.30-12.00 uur en van 13.00 - 16.00 uur. Voor een afspraak kunt u contact opnemen met dhr. M. Kavsitli, tel. 0118 - 487 588, e-mail meldingen@vlissingen.nl mki@ vlissingen.nl. meldingen@vlissingen.nl brengen en samen een oplossing te laten bedenken, worden bewoners betrokken bij de eigen leefomgeving. Het resultaat is een sterkere buurt met een grotere sociale samenhang. De aanpak leidt ook tot vermindering van de werklast, in het bijzonder van de politie en woningcorporaties. Buurtbemiddeling richt zich op de aanpak van irritaties en lichte vormen van overlast tussen buren en buurtge noten. Dit soort conflicten is door gaans te licht voor formeel optreden door politie en justitie. Maar een niet passende aanpak van relatief lichtere vormen van overlast kan leiden tot ernstige vormen van overlast. De stuurgroep sociale veiligheid Vlissin gen, bestaande uit gemeente Vlissin gen, maatschappelijke organisaties, de politie en het openbaar ministerie, ondersteunt de opzet van buurtbe middeling in Vlissingen. Ingediende aanvragen voor een omgevingsvergunning: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een om gevingsvergunning hebben ontvan gen: 1. kappen boom Koudekerkseweg 108 (19-01-2011) 2. plaatsen zichtpost voor publiek Scheldeterrein (Dok van Perry) (19-01-2011) 3. plaatsen dakkapel Kalkoen- sprenk 46 (19-01-2011) 4. kappen boom Zuidbeekseweg (19-01-2011) 5. plaatsen kunstwerk Sloeweg/ Koudekerkseweg (19-01-2011) 6. restaureren fontein Bellamypark (19-01-2011) 7. aanbouwen woning Haagland 30(20-01-2011) 8. kappen boom Martin Luther Kingstraat 2 (21-01-2011) 9. kappen bomen Galgeweg 9 (21-01-2011) 10. slopen en verwijderen brug en ponton buitenhaven (Zeeland Seaport) (21-01-2011) 11. verwijderen asbest halfhoge brug Sloeweg (24-01-2011) 12. verwijderen asbest Scheldestraat 37 (24-01-2011) 13. plaatsen nieuwe kozijnen Josine Reulinglaan 24+26 (25-01-2011) De publicatie van de ingediende aan vragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt ver leend, afwijken van de ingediende aanvraag. Kennisgeving beschikking Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht (Wabo) Reguliere procedure: Verleende omgevingsvergun ningen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen hebben verleend: 1. aanbouwen woning Zuiderbaan 47 (20-01-2011) 2. aanbrengen reclame Schel destraat 24 (21-01-2011) 3. verwijderen asbest halfhoge brug Sloeweg 5B(N288) (26-01-2011) Verdagen beslissingstermijn om gevingsvergunningen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij van de volgende aanvragen voor omge vingsvergunningen de beslissingster mijn hebben verdaagd: 1. plaatsen africhtingshal voor eigen paarden en pensionpaar- den Schroeweg 4 (24-01-2011) Verleende monumenten-, bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1. verbouwen winkelpand Wal- straat 88 (monumentenvergun ning) (21-01-2011) 2. omzetten zelfstandige woon ruimte in onzelfstandige woon ruimte Paul Krugerstraat 321 (21-01-2011) 3. plaatsen dakterras Beursstraat 6 (24-01-2011) Inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven bezwaartermijn is verstreken, ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De verleende ver gunningen met bijbehorende teke ningen kunnen na een telefonische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Bezwaar Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tus sen haakjes staande datum een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Vlissingen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belangheb bende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningenrechter van de recht bank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de 3 weken op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergade ring (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behan delde plannen vanaf dinsdag vooraf gaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/welstandscom- missie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende 'wel standsvergaderingen zijn 24 februari en 17 maart 2011. Wet milieubeheer Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende melding in -het kader van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Barim) als bedoeld in artikel 8.40 Wet milieube heer hebben ontvangen: van InZ Horeca-freelancers voor het oprichten van een inrich ting. De inrichting is gelegen op het perceel Groenewoud 48 te Vlissingen. Kennisgeving ontwerpbeschik king maatwerkvoorschriften Wet milieubeheer Uitgebreide procedure: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij in het kader van artikel 8.42 Wet milieu beheer maatwerkvoorschriften op leggen: 1. voor V.C.B. Lammerenburg, Zuidbeekseweg 22 te Vlissingen De voorschriften richten zich op welke technische voorzieningen in de inrichting worden aangebracht en welke gedragsregels in acht moe ten worden genomen om aan gel dende geluidsnormen te voldoen. De voorschriften gelden enkel voor de Blauwe zaal die behoort bij de inrichting. Inzage De aanvraag, de ontwerpbeschikking en de bijbehorende stukken liggen met ingang van 3 februari 2011 gedu rende zes weken ter inzage in het gemeentehuis te Vlissingen. Deze publicatie en het ontwerpbesluit zijn tevens in te zien op de gemeentelijke website www.vlissingen.nl/publica- ties. Tijdens de periode van ter inzage leg ging kan een ieder schriftelijk of mondeling (op afspraak) zienswijzen inbrengen. Deze zienswijzen moeten worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, Paul Krugerstraat 1, 4380 GV te Vlissin gen. Wij wijzen u erop dat alleen beroep tegen de uiteindelijke beschik king kan worden ingediend als de indiener ook een zienswijze heeft ingebracht tegen de ontwerpbeschik king en hij belanghebbende is. Zaterdag 5 februari 2011 20.15 uur Rachid Larouz Cabaret Arsenaaltheater Zaterdag 5 februari 2011 21.00 uur Ruben Hoeke Band Wild May West Muziek De Piek www.vlissingen.nl/uit Aan de rand van Vlissingen heeft de gemeente Vlissingen een bungalow plus garage op ruim 1500m2 grond te koop. De woning dateert van 1980 en verkeert in goede staat, maar kan op sommige pun ten gemoderniseerd wor den. Er is een volledig woon- programma op de begane grond inclusief slaap- en bad kamer. Een kleine badkamer met 3 slaapkamers op de 1° verdieping. De woning heeft een wijds uitzicht en ligt vol ledig vrij. De woning wordt verkocht op basis van opbod, maar heeft een richtprijs van €400.000,-. Heeft u interesse in deze woning? Neem dan vrij blijvend contact op met dhr. R. van Belzen, tel. 0118-487130 of e-mail rbz@vlissingen.nl.

de Faam | 2011 | | pagina 10