Voorborch komt er cheldBliufsrtie Harl«ki*o 4w f Bloemkool Wereldstad </c> iven Irabi Mineola's Lees alle columns van Henk Spaan Rianne en Dolce doen mee! Slippers geven massage Op tijd #1 ooi voor je afspraak Garcia SMS Nononsense 5,00 - 7,50 - 10,00 jassffitn ja, ze zijn er weer! Alysia won cheque van Nemidso in Oost-Souburg Op onze site Baas en Beest Vermoeide voeten? Vermijd files km Welzijn op Maat zoekt hulp Boekenbeurs V.V Zeelandia www.woneninbestevaernl Komt u langs voor onze nieuwe collectie van o.a. Graag tot ziens, team Harlekino Tevens Goese Restanten 3-daagse 27-28-29 januari Schuttershof 22 Goes (bij Schoenenreus) 0113-22 39 19 www.harlekinojuniorstore.nl Opslag voor bedrijf en particulier t(jrövrttetcJuiurtye> van die heeele grooote NAVELSINAASAPPELEN uit KRETA gewoon hele beste witte pitloze per 500 gram fmooie voor maar super sappige 10 voor 'tCjroenfetchuurtfe' Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 26 januari 2011 De Faam pagina 6 www.deweekkrant.nl/spaanwww.de-faam.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel www.de-faam.nl Gemeente Middelburg is van plan om de multifunctionele sportaccommodatie Voor borch te gaan bouwen. Het project gaat zeven-en-een- half miljoen euro kosten. Marcel uan der Voort Middelburg Er komen twee sporthallen en evenveel gymzalen. Na de zo mer start de bouw van één van de sporthallen en de gymzalen. Pas als de huidige sporthal ge sloopt is volgt de tweede nieuwe hal. Naar verwachting gebeurt dat halverwege 2012. "De ge meenten Middelburg en Vlis- singen gaan samen de sport- boulevard Vrijburg bouwen. Die krijgt een stadsgewestelijke functie. Bijvoorbeeld'voor hoc key en atletiek", begint Ad van de Pas van de gemeente Mid delburg te vertellen. En voegt eraan toe: "Het nieuwe complex Voorborch richt zich meer op de Middelburgse sportverenigin gen en op de leerlingen van de scholen uit de stad. Zo komt er het bewegingsonderwijs van de voetbalveld Zo moet Sportcomplex Voorborch er uit gaan zien. FOTO: P.R. scholengemeenschappen Neha- lennia en CSW. De sporthal aan de Nassaulaan wordt gesloopt. Daar komt woningbouw." Het is de bedoeling dat scholen overdag de verschillende sport zalen gebruiken en de vereni gingen dezelfde ruimten in de avonduren en in het weekeinde benutten. Bouwbedrijf Pelikaan gaat het complex bouwen. Eerst gaat die onderneming het plan verder uitwerken. Er komen ook een sportkantine, openbaar speelterrein, 225 parkeerplaat sen voor auto's en 300 fietspar keerplaatsen. De veranderingen in de veldindeling van het com plex vinden later plaats, dit moet in 2013 of 2014 klaar zijn. De wethouders Albert de Vries en Ed de Graaf hebben vorige week maandag in het Stads kantoor de plannen toegelicht. Deze hebben de huidige vorm gekregen dankzij overleg met alle gebruikers, docenten en omwonenden. Vlissingen Welzijn op Maat is een dienst van Stichting Palladium voor ouderen van 65 plus in Vlis singen. Via de huisbezoeken "komen verzoeken binnen voor verschillende activitei ten. Allereerst wordt er. ge keken of mensen aan kunnen sluiten bij bestaande activitei ten, diensten en projecten. Is er echter vraag naar nog niet bestaande welzijnsactivitei- ten waar meerdere mensen behoefte aan hebben, dan proberen de vrijwilligers van Stichting Palladium deze te realiseren. Om deze activi teiten te organiseren worden nog enkele vrijwilligers ge zocht.. Meer informatie via 0118-420470. Middelburg V.V Zeelandia in Middel burg houdt op zaterdag 29 januari haar jaarlijkse boe kenbeurs. Het is van 8.30 tot 11.00 uur. De opbrengst komt ten goede aan het ver enigingsleven. Oost-Souburg Tijdens Souburg vernieuwd, op 15 januari was er veel te doen in Oost-Souburg. Een ambachtenmarkt, muziekge zelschappen, lampionnenop- tocht, optredens en een leuke speurtocht. Daaraan deden veel kinderen mee. Burgemeester R. Roest van Vlissingen trok uit alle inzen dingen voor de speurtocht de winnaar. Omdat dat pas 's avonds was, was Alysia Roose (midden) niet meer aan wezig. Zij reageerde enorm blij op haar prijs: vier vrijkaarten voor de Winter Efteling. Hoofdprijs Deze mooie hoofdprijs was be schikbaar gesteld door de winke liersvereniging Nemidso. Op de foto staan, naast winnares Alysia, Bianca Baas (links). Zij is de voorzitter van Nemidso. En rechts staat de moeder van De winnares van de prijs op 15 januari in Oost-Souburg. FOTO: DEBBY VERMAAT, PERSPECTIEF FOTOGRAFIE Ik rij op het zuidelijk halfrond langs de Atlanti sche Oceaan, en wat zie ik: een MSC container schip langsvaren! Een eindje verder zie ik een grote scheepsloods en wat zie ik daarop staan: DAMEN! Terug in Vlissingen met mijn hart: dit is een wereldstad. Wie hier langs de zee loopt ontmoet de wereld. Ik kom in oude fabrieks- loodsen vol jonge kunstenaars en hippe winkel tjes en ik denk aan het Scheldekwartier. Ik zie oude en nieuwe gebouwen, alle stijlen door el kaar, ik zie een heerlijke argeloosheid vol karak ter en overal vriendelijke mensen. Ik zie de kansen van de stad vol diversiteit en de onbe taalbare waarde van gastvrijheid. Ik zie allerlei mensen door elkaar, arm en rijk, jong en oud, zwart en blank en ik denk aan de kansen van een gemengde stad, de rijkdom van alle cultu ren door elkaar. Ik voel de zeewind aan de oce aan en in het binnenland en ik voel Zeeland. Ik zie een dorp vol creativiteit, iedereen maakt iets bijzonders van gewone dingen, maakt zijn eigen wereld en ik voel de vrijheid die er voor ons al lemaal is. Ik zie hoe de St. Jacobstraat helemaal hip gaat worden met nieuwe, jonge en oude on dernemers. Dingen gebeuren alleen maar als mensen elkaar inspireren. Als we de deur voor de ander open zetten als het ware. Een haven stad krijgt vanzelf al de wereld binnen, wat een kans! En de zee is overal, dus neem je die stad aan zee overal met je mee. Geef dat mee aan onze gasten: dit is de wereld. Laat hen delen in de magie van de zee. Zoals de oceaan miljoe nen jaren geleden ooit diep door Afrika stroomde en je de zeewind daar nu nog voelt en dat weten van het verhaal je verbonden laat zijn met de geschiedenis en de kracht van de plek. Die verhalen kunnen we hier ook maken en laten zien. Een bordje bij het Leugenaars- hoofd met 'hier varen de schepen het dichtst langs de kust in Europa' geeft de toerist een mooi moment. Die zee draagt veel verhalen in zich. 'Hier scheiden Oostgat en Wielingen' laat je ervaren dat hier twee waterwegen samenko men. Ik zie 19 beelden langs de kust, met een prachtig verhaal erbij geschreven over ontmoe ting en samen op weg zijn, waardoor je steeds verder wilt lopen naar de volgende, langs de zee en mee met de beelden. En ik zie de kansen voor de boulevard door kunst aan de gasten een bijzondere ervaring te geven, een verhaal om mee naar huis te nemen. Ik zie de groene boulevard al voor me vol beelden van jonge kunstenaars. Ik zie een oude haven, waar ieder een slentert en flaneert met terrasjes en winkels en uitgaan en oude gebouwen en muziek op straat, waar je heerlijk uit de wind samen kunt zijn - en ik zie dan hier de transformatie rond het Dok om hier juist even uit die zeewind te zijn en heerlijk overal langs te lopen en samen te zijn. Ik zie de Hogeschool rond het Dok allerlei activiteiten organiseren. Ik zie mensen lopen en joggen oud en jong, in de vroege ochtend, ie dereen zegt elkaar gedag en maakt een praatje en ik herken dan een heerlijk brede boulevard, met golvende bestrating. Na een lange reis kom ik eindelijk aan bij zee en ik voel me weer mens en diep verbonden met de zee. Geef onze gas ten ook die. ervaring, aan het einde van het treinspoor staat u aan zee! Het station ligt aan zee! Waar vind je dat... Begeleid ze vanuit het station naar het water, vijf minuten lopen! Geef ze de ervaring van hun leven. Deel met hen die bijzondere plekken. Lekker eten bij de Bomvrije, met breed zicht over én Westerschelde én Noordzee. Zeg ze dat de kleuren hier steeds an ders zijn. Steeds andere luchten, een andere kleur van de zee. Dat de ochtend zo mooi is met groepen vissers aan het kleine zandje bij de Oprit... De avond met de ondergaande zon in zee, de ochtend met alle kleuren van een op komende zon... de wereld aan je voeten! Sche pen overal vandaan...Wereldstad... Mariet Schoenmakers -e-m r> SPORTNIEUWS wveT Kijk ook op: deweekkrant.nl Middelburg 0118-613713 www.city-store.nl voor ee*v vCtojmyneJcuurtjes... specialist in rauwkost salades onze aanbiedingen voor deze week Geldig van dinsdag 25 tot en met zaterdag 29 januari onze salades kunt u eten zonder dat de weegschaal het komt te weten!!! Oostkapelseweg 87 Serooskerke tel0118591459 www.groenteschuurtje.nl

de Faam | 2011 | | pagina 6