BON LEZERSMENU DE FAAM Lezersmenu van De Faam 50 euro Nieuws dichtbij en ver weg Zin in 'n avondje cabaret? Kijk in onze agenda Rachid Larouz is op zoek naar antwoord Polderman winnares Kunst Cultuurprijs Margriet jaagt blijheid aan bij toeschouwer Op de hoogte Agenda Uit in Zeela www.de-faam.nl www.de-faam.nl Stand-up comedian Rachid Larouz staat zaterdag 5 februari in het Arsenaalthe ater. In zijn nieuwe voor stelling Generatie 1.5 draait het om keuzes maken. Zijn leven begint saai te worden. Rachid stelt zichzelf vragen en zoekt naar antwoorden. Wil hij zijn leven leiden via de gebaande paden of durft hij af te slaan en spannende routes te nemen? Rachid maakt zich druk, is boos en is het met niemand eens. Zelfs niet met zichzelf. Maar hij garandeert een weergaloze avond, een voorstelling waarin hij een antwoord hoopt te vinden op de meest prangende vraag: Wat nu? Aanvang 20.15 uur. Kaartverkoop via www. theaterverkoopzeeland.nl of 0900-3300033. Katinka Polderman ont vangt vanavond na haar op treden in het Arsenaalthe ater in Vlissingen de Lions Kunst Cultuurprijs. De prijs wordt dit jaar voor de negende keer uitgereikt en bestaat uit een geldbe drag. Personen die zich op cultureel gebied - als Zeeuw of voor Zeeland - verdien stelijk hebben gemaakt komen voor de prijs in aanmerking. De kandidaten worden in samenwerking met de Cultuurwerf geno mineerd. Katinka Polderman is geboren ifi 1981 in 's-Heer Abtskerke. Zij heeft de Koningstheaterakademie in Den Bosch gevolgd en won in 2005 het VARA Leids Cabaret Festival. Katinka Polderman pre senteert al weer haar derde programma onder de titel Polderman tuigt af. In de voorstelling veel liedjes in de traditie van Brigitte Kaandorp, afgewisseld met droge commentaren en grappen. Eerdere winnaars van de Lions kunst Cultuurprijs zijn Meindert Inderwisch (schrijver, musicus, 1994), Harmonie Vlijt en Volhar ding (1996), Gertjan Even huis (beeldhouwer, 1998), Johan de Koning (architect, 2000), Aarnout de Bruyne (f2009, hoofdredacteur Slibreeks, 2002), Bram Beekman (componist, orga nist, 2004), Machteld van der Wijst (kunstschilder, 2006) en Rik Mol (trom pettist, 2008). Kaartverkoop via www. theaterverkoopzeeland.nl Margriet Bolding verheft gekte tot kunst Margriet Bolding geeft donderdag 27 januari een optreden in Podium 't Beest in Goes. De caba retière won in 2008 een prijs bij het Amsterdams Kleinkunst Festival. In haar programma Viva Depressiva vestigt zij de aandacht op dingen waar je gelukkig van wordt. Ze wil blijheid aanjagen, maar komt wel tot de conclusie: van mensen die te blij zijh, wordt niemand vrolijk. Volgens het juryrapport van het feistival is Margriet een groot talent dat gekte tot kunst verheft. Kaartverkoop via www. theaterverkoopzeeland.nl of via 0900-3300033 Canadese groep Barrage treedt op De Canadese groep Barrage komt naar ons land voor een uitgebreide tournee met hun nieuwe show Animado. Zondag 30 januari is dit mu zikaal en visueel spektakel te beleven in Theater De Mythe in Goes. De violisten, drummer, bassist en gitarist van Barrage zijn jong, uitdagend en slepen al meer dan tien jaar zalen over de hele wereld mee in een wervelende instrumentale en vocale show. Hun muziek js een mengeling van alles wat ze maar tegenkomen: van folk, popsongs, bigband klassiekers en latin jazz tot wereldmuziek Een nieuw toneelstuk van de Reilanders gaat op 28 januari in premiere in dorpshuis Luc- tor et Emergo in Rilland. De komedie In de holte van je arm van Dimitri Frenkel Frank is het dertigste avondvullende stuk van het eenendertigste jaar van het bestaan van de Reilanders. Otto, gespeeld door Huib Meeuwsen, heeft de knoop doorgehakt. Hij heeft genoeg van de kringen waarin hij zich beweegt, zijn vrouw Astrid met haar hang naar luxe, kortom naar alles en iedereen. Daarom heeft hij een flat gehuurd met de bedoeling daar een tijdje alleen te wonen en tot rust te komen. Maar lukt dat? Een relatie-komedie met Huib Meeuwsen, Lia Wiskerke, Hans Bakker, An neke Freijser, Jan Nagelkerke en Theo van de Linde. Aanvang 20.00 uur. Kaartver koop via 0113-551902 of 0113-551248. Het lezersmenu is uitsluitend te nuttigen van vrijdag 28 januari tot dinsdag 1 maart, na reserve ring via telefoonnummer +31 (0) 118 413 883 en op vertoon van onderstaande bon. Ook kunt u reserveren via onze vernieuwde website www.terramare.nu Heeft u toch onverhoopt de bon niet in uw bezit dan kunt u deze bon alsnog downloaden van onze website. Restaurant Terra Mare is te vinden aan de Nieuwendijk 14 in Vlissingen VOORLETTERS M/V: NAAM: ADRES: GEBOORTEJAAR: AANTAL PERSONEN: De laatste woensdag van de maand staat het Lezersmenu in De Faam. Elke maand serveert een ander - door de krant geselecteerd - restaurant op Wal cheren dit menu. De inhoud van het diner wisselt maandelijks maar de formule blijft hetzelfde. Voor 25 euro per persoon krijgt de lezer een voor afje (stokbrood of een amuse) gevolgd door een driegangenmenu (voor-, hoofd- en nagerecht). Het diner wordt afgesloten met een kopje koffie of thee. Na veel enthousiaste reacties wordt wederom het lezersmenu geserveerd bij Restaurant Terra Mare. Terra Mare is te vinden aan de Nieuwendijk 14 te Vlissingen en ligt op een unieke lokatie pal aan de jachthaven. Wanneer wij binnenkomen worden wij vriendelijk en gastvrij onthaalt door de professionele garde. Wij worden begeleid naar een ruime, ronde 4*^ tafel aan het raam. De Mediterrane sfeer overheerst. Ook de chef-kok heet ons van harte welkom en vertelt'Ik houd van verse f" ^X^jggg^V ingrediënten en verrassingskoken, het ene moment heb ik dit als ingrediënt, het an- dere moment heb ik dat Ik vind het een uit- daging om onze gasten kwalitatief te verrassen op een prijsvriendelijke manier'. Naast traditionele Italiaanse gerechten serveren wij ook meer gebruikelijke gerechten aan onze gasten. Wanneer de situatie het toe laat kunnen wij aan tal van wensen voldoen. Het lezersmenu begint met een amuse die bestaat uit vaste onderdelen zoals olijfbrood, huisgemaakte tomatenolijventapenade, Mozzarella kaas, olijfolie en knoflookolijven. De entree van een heerlijk keuzemenu. Het vleesmenu daarentegen bestaat uit traditionele Vittello Tonato (kalfsmuis op een bedje van salade gedrapeerd met een saus van tonijn en huisgemaakte mayonaise). Het hoofdgerecht is een picata Romana (kalfslapje in eibeslag met Parmezan) en word vergezeld door een traditionele tomatensaus en heerlijk verse pasta en garnituren. Het nagerecht is een Salva Nera (Italiaanse taart) bestaande uit cacao en chocolade en geparfumeerde Amarene kersen. Om uw avondje uit compleet te maken wordt er afgesloten met een royaal koffiedessert. Wanneer u ons pand verlaat nemen wij graag afscheid met een dronk op uw wederbezoek met een glaasje Limoncello. Speciaal voor de lezers van De Faam serveert Terra Mare in de maand februari een huis geselecteerde Uiteraard is er ook rekening gehouden m< kleur.... Een fles rode of witte wijn wordt u aangeboden voor 12,50 Terra Mare betekent aarde en zee, dus (vrijver- taald) Zeeland. Waar anders dan aan de Viissingse haven komen deze natuurlijke elementen samen. De maand maart 2011 staat bij ons in het teken van Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen (MVO). Foto's: Lex de Meester Het vismenu bestaat uit een bruschetta van tuinbonen, olijven, knoflook en muntsnippers. Als hoofdgerecht krijgt u een op de huid ken kabeljauw met pepers en een nantua-saus begeleid met passende garnituren. Het dessert is een zuppa-inglese (de tegenhanger van Tirramisu) waarvan de oorsprong uit Lombardije stamt.

de Faam | 2011 | | pagina 52