AZZ nu Juvent! Boven op het nieuws Verras uw Valentijn via De Faam Keyboard met 25 toetsen Op zoek naar een nieuwe huisarts? Studenten leven tussen wc-pot en pizzadozen SCXNIPART stofzuigerzakken nu 179. Voor alle bekende merken Blijf op de hoogte Lezersactie Voor PC Mac Serviceberichten Nieuwe plaats Panta Rhei Hoogste rapportcijfer (8.6) h et co n sum ent en pan ei de consumentenbond Henry/ Hetty stofzuiger Met gratis pak stofzakken en parketbórstel t.w.v. 30,- per stuk Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 26 januari 2011 De Faam pagina 4 www.de-faam.nl www.de-faam.nl MIDDELBURG - Sinds afgelo pen zaterdag gaat de Middel burgse Stichting Agogische Zorgcentra Zeeland (AZZ) verder als Juvent! De nieuwe naam is onthuld tijdens een manifestatie voor de betrok ken kinderen en pleegouders in Mini Mundi. Marcel uan der Voort Middelburg "De naamsverandering heeft te maken met de verandering van het zorglandschap. Vroeger ge beurde ons werk veel op lokaties van AZZ, nu ook bij pleegou ders. En dat past niet langer bij de oude naam", legt woordvoer der Jeroen Rempt uit. Er zijn in Zeeland ongeveer 1200 kinde ren aan Juvent! verbonden. Voor hen zijn er circa vijfhonderd pleeggezinnen. "Pleegouders zijn nodig nodig. Het gaat om verschillende situaties. Er zijn pleegouders die de kinderen in het weekeinde opvangen, of via de hulpverleningsvariant waar bij de kinderen langdurig bij hen hulp krijgen", laat hij weten. Bestuurder Hein Abbing fluistert de nieuwe naam in het oor van één van de 150 kinderen. FOTO: JASPER KARMAN Pleegouders moeten tenminste 21 jaar zijn en samen met alle huisgenoten beschikken over een verklaring van geen bezwaar, die is afgegeven door de Raad van Kinderbescherming. Ook alleenstaanden kunnen pleeg ouder zijn. Rempt: "Als mensen interesse hebben kunnen ze zich bij ons aanmelden. Vervolgens laten wij weten waar er vraag naar is. Er zijn ook informatie avonden waar geïnteresseerden met vragen terecht kunnen." Ju vent! zoekt een gezin dat zo goed mogelijk aansluit bij de achter grond en de specifieke situatie van het pleegkind. Kinderen en jongeren tot 23 jaar, die te maken hebben met gedragsproblemen, ontwikkelingsstoornissen of pro blemen van psychiatrische aard kunnen bij Juvent! terecht. De presentatie van de nieuwe naam is gevierd met een speurtocht en een (f) luisteren record. www.deweekkrant.nl/webwinkel www.juvent.nl www.de-faam.nl Vlissingen Na een intensieve periode van voorbereiding wordt deze week de bouwvergun ning aangevraagd voor het bouwen van een gemeente lijke strandbewakingspost en het strandpaviljoen Panta Rhei. De strandpost wordt geïntegreerd in het nieuwe strandpaviljoen. De eigenaar van Panta Rhei heeft de ar chitect S. Goud opdracht gegeven voor het maken van een exclusief ontwerp voor zijn nieuwe strandpaviljoen. Mede gelet op die locatie heeft de gemeente Vlissingen aangegeven haar strandpost in het paviljoen te willen inte greren. De strandpost is een basisbehoefte voor het Bad en het Nollestrand. Deze wordt mede gefinancierd uit de Europese Interreg-subsi die. De strandpost zal half juni gereed zijn. Het strand paviljoen zal na het strandsei- zoen van dit jaar worden ge realiseerd. De verwachting is dat in het voorjaar van 2012 Panta Rhei in het nieuwe strandpaviljoen zal starten. Tot die tijd blijft Panta Rhei op haar huidige locatie. Middelburg De musical Stationsstraat 169huis speelt dinsdag 15 februari in de Stadsschouw burg in Middelburg. Het script is geschreven door Eva Mathijssen. De productie speelde al in 2008 bij M-Lab en komt dit seizoen terug als tourversie. Stationsstraat 169huis is een popmusical vol humor over vijf bewoners in een studen tenhuis. Niet dat ze de beste vrienden zijn, ze wonen nu eenmaal met elkaar in één huis. Dit zorgt voor hilarische botsin gen en frustraties, maar ook voor ontroerende momenten. Om de huisbaas tevreden te houden, gaan ze samen op zoek naar een nieuwe huisgenoot voor de leeg staande kamer. www.m-lab.nl Kaarten kosten 15 euro. De Faam mag 2 kaarten weggeven. Interesse? Stuur dan een e-mail: red.faam@whm.wegener.nl. De musical Stationsstraat 169 huis is 15 februari in Mid delburg te zien. FOTO: BOB BRONSHOFF Uuft** 2e pak halve prijs nsjmarttenigiBte JdlifeiuS - - Aanbiedingen zijn geldig t/m 20-02-2011 Eventuele prijswijzigingen, druk- en zetfouten voorbehouden.

de Faam | 2011 | | pagina 4