De kledingbank draait goed Lees de dagelijkse belevenissen Componisten: hun muziek en steden Nieuws én het beeld Voorspelling van Piet Paulusma Insight Hybrid Al vanaf 19.990,- Beeld en muziek Belinda Meuldijk Vastgelegd Het weer "De kleding is goed gesorteerd, netjes en niet duur..." Jan van Dijk Brielle Jan van Dijk Goes yy Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 26 januari 2011 De Faam pagina 45 www.deweekkrant.nl/baasenbeest www.deweekkrant.nl/webwinkel www.de-faam.nl Een handvol auto's en evenzoveel fietsen verraden dat er iets gaande is. Binnen is het gezellig, koffie wordt geschonken en geroezemoes klinkt door de hal. Het is don derdagochtend, de kleding bank is open. Ria Schuitert, Korpsofficier van het Leger des Heils Walcheren, is blij dat steeds meer mensen de weg naar de kledingbank vinden. Met een verkooppunt in Middelburg en Vlissingen voorziet de kledingbank een groeiend aantal mensen van goede gebruikte kleding. Carien Midavaine Middelburg "Tot anderhalf jaar geleden zaten we in de binnenstad. Een lokatie die prima bereikbaar was. Met de verhuizing naar ons nieuwe pand, naast de brandweerka zerne, nam het bezoekersaan tal flink af. Sinds kort merken Vrijwilligers sorteren de aangeboden kleding met zorg. FOTO: JASPER KARMAN Het is gezellig en je kunt op don derdag voor een prikkie soep en een broodje kopen. De kleding is goed, zorgvuldig gesorteerd, netjes en niet duur. Waarom een dure jas kopen als het hier voor minder kan?" Middelburg is open: dinsdag 12.30-14.30 en donderdag 9.00-13.00 uur. Vlis singen woensdag 9.00-12.00 en vrijdag 13.30-15.30 uur. Vraag neemt door de crisis toe De Nederlandse kleding- banken merken dat een groeiende groep mensen egn beroep doet op de verkoop van gebruikte kleding. Door de crisis neemt de vraag toe, terwijl de voorraad kleding niet groot is. Naast werklo zen doen ook steeds meer werkenden met een laag in komen een beroep op de kle dingbank. we dat steeds meer mensen de weg naar onze nieuwe lokatie vinden. Per opening lopen zo'n 30 a 40 mensen binnen", legt Schuitert uit. Zij vraagt vrijwil- -liger en resse naar de geschiedenis van de kledingbank in Middelburg. Floresse: "Vanaf de jaren 60 zat de winkel in het Pakhuis aan de Hoogstraat. Het was daar klein, maar fijn. Nu hebben we meer ruimte en de mogelijkheid om koffie te schenken." Met negen vrijwilligers draait de Middel burgse kledingbank op dinsdag en donderdag op volle toeren. Schuitert droomt ervan de win kel iedere dag open te hebben, maar dan moet de ploeg vrijwil ligers groeien. Er is veel werk te verzetten voordat de kleding aan de rekken hangt. Is er voldoende kledingaanbod? Ria legt uit dat de ondergrondse kledingcontai- ners in de stad helaas voor hun hiervan gaat naar een centraal opslagpunt in Roosendaal. Lie ver zien we dat mensen gebruik maakt van het kledingluik in ons gebouw. Dat luik is bijna 24 uur per dag open. De kleding die daardoor binnenkomt, wordt gekeurd en hangt snel in onze 'winkel'. Het aanbod van spullen is gevarieerd, dames-, heren- en kinderkleding, schoenen, tassen, accessoires en soms wat onder goed. De vraag naar goede kle ding is echt groot." Vandaag vult de ruimte zich met 50-plussers. Ria praat verder: "Regelma tig komen gezinnen langs. Een ander deel gaat naar mensen die via Maatschappelijk Werk worden doorverwezen. Het pu bliek is heel gevarieerd." Vaste bezoeker Elly komt aangelopen. "Ik kom hier iedere donderdag. Honda Insight met A-label. Brandstofverbruik: min. 11/22,7 km, max. 11/21,7 km. CÖ2-uitstoot: min. 101 gr/km, max. 105 gr/km. Seggelant Zuid 8, 3237 ME Vierpolders. Telefoon: 0181 - 413777. Fax: 0181 - 413445. www. janvandijk. nl Amundsenweg 19, 4462 GP Goes. Telefoon: 0113 - 237070. Fax: 0113 - 237079. www. janvandijk. nl Honda NL behoudt zich het recht voor deze actie te kunnen beëindigen bij gewijzigde voorwaarden van de overheid. Afbeelding kan afwijken van standaarduitvoering en voorzien zijn van accessoires. The Power of Dreams Geen BPM 14% bijtelling Geen wegenbelasting

de Faam | 2011 | | pagina 45