Opleiding volgen loont Lekker in het groen De leukste banen vind je op onze site Belangrijkste nieuwsfeiten op een rij Als ik bang ben is hij er Digitaal leven Henk Spaan Landal GreenParks ■a Speeltuinkind Mark Rutte Hij waakt over mij Vacatures Actueel Diascanner Column Kans op betere positie, leuk werk en hoger inkomen Win bioscoopkaarten voor Arthur 3! Lezersactie Naar Landal GreenParks vanaf 85 p.p. bij 2 personen Huishoudbeurs Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 26 januari 2011 De Faam pagina 4'1 www.deweekkrant.nl/banen www.deweekkrant.nl/webwinkel www.de-faam.nl www.deweekkrant.nl/baasenbeest m "mrm m m w FOTO PETER ELENBAAS Het spijt me dat ik altijd in de lach schiet als ik Mark Rutte kenniseconomiehoor zeggen. Het is sterker dan mezelf. Ik kan alleen maar gissen naar de reden voor mijn spontane vro lijkheid. Is het omdat hij moeite zou hebben met het uitspreken van het woord kenniseconomie? Nee, Rutte moet in staat worden geacht een woord van zes lettergrepen aan te kunnen, ook al heeft hij zeven jaar over zijn studie gedaan. Ik associeer hem gewoon niet met kennis! Mark Rutte associeer ik veeleer meteen speeltuin, ja. Ik zie hem als een harts tochtelijk spelend kind aan de toestellen van de parlementaire democratie. Ooit, toen hij een conflict had met, kom, hoe heet die rechtse uitzetvrouw uit Utrecht ook alweer, Verdonk ja, deelde ik met hem een kleedkamer in Hilversum. We waren te gast bij dezelfde talkshow. Opgetogen vertelde hij dat voor het eerst in zijn politieke car rière topmensen uit de VVD de telefoon opnamen als hij belde. Hij genoot zichtbaar van zijn belangrijkheid. Ik zag in hem: het spelende kind. Nooit hadden die topmensen uit de VVD kunnen bevroeden dat Mark Rutte Rita Verdonk met 130 ki lometerper uur rechts zou passeren op de snelweg van de radi- - calisering en zijn politieke lot zou laten afhangen van animal cops en brievenbuspissers. Ik ben niet tegen bezuinigingen. Ik ben tegen het zichtbare ple zier waarmee sommige politici van dit bewind de wetenschap en de kunst leeghalen. Tegen het gnuiven van Fred Teeven toen de crime fighter aan NRClHandelsblad vertelde nooit een boek te lezen. Op de vraag waarom niet antwoordde hij te genieten van de ophef die zijn uitspraak zou maken bin nen 'de grachtengordel'. Met andere woorden: hij las wel eens een boek, maar zei lekker van niet. Hoe kinderachtig kan een crime fighter zijn? Niet willen weten datje een fan bent van Appie Baantjer. Het was een indrukwekkende foto in de kranten: die van de in hun toga demonstrerende hoogleraren. Ik weet zeker dat Mark Rutte er even bij heeft stilgestaan, zoals een spelend kind vol ontzag en schuldbewust kan opkijken tegen een politieman te paard. Fabius Opleidingen verzorgt diverse opleidingen voor veel gevraagde kantoorfuncties. Deze opleidingen zijn ge schikt voor starters, werken den en herintreders. De opleidingen zijn zo opgezet dat de cursist zonder voorop leiding of kantoorervaring kan starten en al binnen zes maan den (met één ochtend of avond per week les) in het bezit kan zijn van het diploma Receptio niste/Telefoniste. De opleiding voor Administratief Medewer ker duurt negen maanden en die voor Secretaresse en Financieel Administratief Medewerker een jaar. Zoals je hieronder kunt le zen, betekent iedere stap meer kans op een beter betaalde baan. Bovendien betaalt de fiscus mee aan de opleiding! Inkomen Opleiding en diploma's hebben invloed op de hoogte van het inkomen. Een voorbeeld: de op leiding Secretaresse duurt een jaar en de opleiding Receptio niste/Telefoniste zes maanden. De opleiding Secretaresse duurt dus zes maanden langer maar het gemiddelde brutoloon per maand voor een Secretaresse is 2.050 en voor een Receptio niste/Telefoniste is dat 1.700 (bron: loonwijzer.nl; het be treft een indicatief salaris voor een fulltime baan). Die extra 6 maanden opleiding geeft dus het vooruitzicht op een veel hoger inkomen. Met andere woorden: het volgen van een opleiding loont (letterlijk) Kans op werk Uit onderzoek blijkt ook dat een gebrek aan opleiding en diplo ma's leidt tot minder kans op werk. Niet alleen worden de genen zonder opleiding minder snel aangenomen, zij zijn vrijwel altijd ook de eersten die worden ontslagen bij economische te genwind. Bovendien zijn lager geschoolden veelal werkzaam in ongeschoolde banen. Meer op leiding betekent dus ook meer kans op leuk werk! Informatieavond Om cursisten goed te informeren organiseert Fabius Oplei dingen door heel het land informatieavonden op meer dan 50 locaties, dus ook bij jou in de buurt. Op de website van Fabius (www.fabiusopleidingen.nl) staan de locaties en de data waarop deze informatieavonden plaatsvinden. Je kunt natuurlijk ook bellen op 0800 - 446 446 4(gratis). Fabius Opleidingen is een door het CRKBO erkende opleider en verzorgt al 25 jaar praktijkgerichte opleidingen en trainingen voor volwassenen. De examens zijn goedgekeurd door het onaf hankelijke IVIO-Examenbureau. Er zijn meer dan 50 leslocaties door heel Nederland. Ieder jaar kiezen duizenden cursisten voor een opleiding of training van Fabius Opleidingen. Wil je een brochure of meer informatie? Bel dan gratis 0800 - 446 446 4 of ga naar zvww.fabiusopleidingen.nl Werken met plezier én een goed inkomen, dankzij Fabius Opleidingen. Heerlijk een weekend of een midweek weg in eigen land? Bij Landal GreenParks valt van alles te zien, te doen en te beleven. De bungalowpar ken, met veelal vrijstaande bungalows, vindt u in de mooiste natuurgebieden van Nederland. De parken zijn voorzien van verschillende faciliteiten om uw vakantie volledig af te stemmen op uw persoonlijke wensen. Van een restaurant en fietsverhuur tot een zwem bad met waterattracties. Wegener arrangement Speciaal voor u heeft Landal GreenParks een Wegener Comfortarrangement sa mengesteld. Met het Com fortarrangement hoeft u zelf nergens aan te denken en be gint uw vakantie meteen bij aankomst! Het arrangement bestaat uit een verblijf in een standaard bungalow, fles wijn en welkomstpresentje in de bunga low, bedlinnen en opgemaakte bedden bij aankomst, keuken- en handdoekenpakket, toeristenbe lasting en reserveringskosten. Het Comfortarrangement is geldig bij de volgende parken: Landal Aelderholt (Drenthe), Landal Twenhaarsveld (Overijs sel), Landal Coldenhove (Gel derland), Landal Rabbit Hill (Gelderland), Landal De Lom- merbergen (Limburg), Landal Esonstad (Friesland) en Landal Orveltermarke (Drenthe). Informatie en reserveren Voor meer informatie, reserve ringen en voorwaarden: bel naar Landal GreenParks via tel 0900 - 8842 0,20 p. min.) o.v.v.: WEG27L of kijk op de website www.landal.nl/WEG27L. Voordelig naar Landal GreenParks al vanaf 85 p.p. (bij 2 personen) 3e t/m 6e persoon 17,50 p.p. Prijsvoorbeeld Prijzen zijn p.p. bij 2 pers. in 2011 Midweek (ma-vr) 7.14 februari 14, 21, 28 maart, 4 april 11,18 april 9,16,23 mei Weekend (vr-ma) 4, 11 februari 11,18,25 maart, 1 april 8.15 april 6,13, 20,27 mei 3e t/m 6e persoon Landal Landal Aelderholt Twenhaarsveld (Drenthe) (Overijssel) €85 €85 €99 €99 €99 €99 129 119 €99 €99 109 €109 109 109 139 129 17,50 p.p 17,50 p.p. De Huishoudbeurs wordt dit jaar van 12 tot en met 20 fe bruari 2011 gehouden in de Amsterdam RAI. Ruim 450 exposanten laten het grote publiek kennismaken met de nieuwste producten en dien sten op het gebied van mode, verzorging, wonen, vrije tijd en lekker eten en drinkefl. Het centrale plein van de Huishoudbeurs wordt omge toverd tot een verrassend fes tivalterrein op klein formaat: Festival Fantastique. Met het festival speelt de Huishoudbeurs in op de groeiende vraag naar ver rassend vermaak rondom de bekende koopjesparade. Daarbij staan zachte waarden als vriendschap, gezellgheid, muziek, theater en warmte centraal. Het programma van het fes tival wordt nog even geheim gehouden, maar het zal te maken hebben met vriendin nen, muziek, tenten in allerlei bonte kleuren en een kleur rijke parade over het festival terrein, waarin de nieuwste producten en laatste mode trends worden getoond. umnt;.huishoudbeurs.nl Of één van de andere prijzen. ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie

de Faam | 2011 | | pagina 41