Begerenswaardig werken L- - Zeeuwse weg Showroom Van grote patsers tot kleine mini's Van de luchtige Mercedes SLK met variodak presenteert het merk al weer de derde verschijningsvorm. En wat voor een.... Met recht is deze auto een plaatje te noemen toch? Middenklasse wordt bij Ford de toekomst Schetsen Kia Rio zijn veelbelovend Hyundai Veloster toont vlotte lijnen Twee nieuwe Toyota hybrides woensdag 26 januari 2011 Als er één Amerikaans merk is dat goed op weg is naar de toekomst:, dan is het wel Ford. De Ame rikaanse en Europese pro gramma's worden meer en meer in elkaar geschoven. Het nieuws concentreert zich de komende tijd op het zogenaamde Oplat form waarvan we de nieuwe l'o- cus en C-MAX al kennen. De volgende volledig nieuwe auto is de opvolger van de Europese Kuga en Amerikaanse Escape, die als concept Vertrek heet, een naam die op z>n Engels moet worden uitgespro ken, Verder kondigt Ford een elektrische Focus aan en twee hybrides op basis van de C-MAX. W De schetsen die Kia heeft vrij gegeven van de nieuwe Rio zijn veel belovend, de Rio heeft een dynamische snit. Krachtig en stoer zijn de lijnen van de auto, die in maart op de autoshow in Geneve in volle glorie wordt ge toond. De hatchback is langer en breder dan zijn voorganger. De Rio krijgt een kwalitatief hoog waardig interieur. Met een reeks speciale uitrustingsopties levert Kia de koper maatwerk. De Rio wordt geleverd met nieuwe, mo derne motoren. De naam was bekend van een conceptstudie, de daadwerkelijke productieversie van de Hyundai Veloster is zeker zo bijzonder. Het gaat om een nieuwe coupé op het onderstel van de volgende generatie Accent. De bescheiden gedimensioneerde auto heeft aan bestuurderskant één lang por tier, terwijl rechts twee deuren zijn gemaakt om de achterbank toegankelijker te maken. De prijs ligt onder de 25.000 euro voor een auto met direct ingespoten 1.6 liter benzinemotor. Heel begrijpelijk wil Toyota het succes van haar hybrides verder uitbreiden. Dat gaat dit jaar dan ook nog gebeuren met de Prius V, waarbij de V staat voor versa tility. Deze Prius V is een heuse ruimtewagen op hetzelfde on derstel als de Prius vijfdeurs. De techniek is eveneens identiek, nu maar hopen dat de C02-uitstoot binnen de strenge Nederlandse normen blijft. Later komt er een hybride in het compacte B-seg ment waarvan Toyota in Detroit een concept liet zien. Waar het huidige model stoerder is dan zijn voorganger, gaat het nieuwe mo del nog een stap verder met een front dat duidelijk trekjes vertoont van de machtige SLS AMG. Deze vernieuwin gen zijn vooral te zien aan de vorm en plaatsing van de grille met forse ster. Motorisch heeft er het nodige aan ver nieuwingen plaatsgevonden en mede door toevoeging van een start/stop sy steem wordt de nieuweling maar liefst 25 procent zuiniger dan zijn voorgan ger. Maar bij deze veranderingen blijft het niet want Mercedes lanceert Mercedes nog een aantal nieuwe vindingen zoals een glazen dak waarvan de helder heid kan worden bijgesteld (Magic Sky Control) en roterende schijven aan de rolbeugel die de luchtstroom regelen. Heel handig want hierdoor wordt de windstop overbodig gemaakt. Bewonderaars van deze prachtige ca- brio moeten nog heel even geduld heb ben want iMercedes start de levering van de nieuwe SLK komende zomer. Dit houdt natuurlijk wel in dat de eer ste kopers nog volop van de zon kunnen genieten in de zomer van 2011! Een overzicht van de belangrijkste wegwerkzaamheden op Walcheren en in Noord- en Zuid-Beveland tot 9 februari Koudekerke De reconstructie van de Middelburgsestraat en de Duin straat is gestart. De bedoeling is om de werkzaamheden eind oktober af te ronden. Vooruitlopend op de start van de recon structie worden de nutsvoorzieningen aangepast. Dit werk is nu volop aan de gang. Middelburg Deze hele maand is de Segeerssingel afgesloten tussen de Buitenruststraat en het Parelplein. Vanaf deze week wordt de gasleiding gesaneerd. Als het weer het toelaat, zal dit werk begin februari afgerond zijn. Het vervangen van het riool en het herstraten zal halverwege dit jaar gebeuren. Er wordt een omleidingsroute ingesteld. Het ongemak dat het werk aan de singel met zich meebrengt zal tot een minimum beperkt worden. De woningen in de directe omgeving zullen te allen tijde te voet toegankelijk blijven. Reimerswaal De reconstructie van de provinciale weg N289 Luchtenburg - Kruiningen heeft door de vroeg invallende winter vertra ging opgelopen. Het frezen van het asfalt en het aanbrengen van nieuw asfalt kan daardoor pas in maart uitgevoerd wor den, als de asfaltfabrieken weer opnieuw gaan produceren. Het verkeer wordt naar verwachting tot medio maart over de noordelijke rijbaan geleid. Afrit 32 (Kruiningen) van de A58 blijft gedurende deze periode afgesloten. Verkeer op de A58 vanuit richting Rilland met bestemming Kruiningen wordt omgeleid via afrit 33 (Yerseke). Serooskerke Er wordt hard gewerkt aan de N57, dat kan geen Walcherse automobilist ontgaan. De rechtstreekse verbinding vanuit Serooskerke naar de Vrouwenpolderseweg langs molen De Hoop is nog tot juni van dit jaar afgesloten voor autoverkeer. Er is een omleidingsroute ingesteld die loopt langs de zuid zijde van het dorp. Vlissingen Tot dinsdag 1 februari worden in heel de gemeente Viissin- gen rioolputten opengemaakt en gemeten. Dit is nodig om de onderhoudsstaat van het rioolnet op te nemen. Deze op names zorgen lokaal voor lichte verkeersoverlast. Goes Door sloop van bestaande bebouwing en door aansluitende nieuwbouwwerkzaamheden is de Korenbloemstraat in Goes tot het einde van dit jaar afgesloten of slecht begaanbaar. De ingestelde omleidingsroute loopt via de Fluitekruidstraat, de J.P. Coenstraat en de Roggeveenstraat.

de Faam | 2011 | | pagina 23