Burgernet in Zeeland Inspraakavond voor bezuinigingen ÏU.I Natuurlijk genezen! Wie heeft zijn Valentijnswens al ingestuurd? Voor de actuele berichten van uw gemeente Samen op de foto Cursusbureau SWM Homer Verras uw (stille) liefde! Samen met je hond of kat op de foto en win een prijs. Ga naar www.deweekkrant.nl/baasenbeest Woensdag 26 Januari 2011 ROC Zeeland opent Plaza Kijk verderop voor gratis onbeperkt internet. In dit nummer AUTONIEUWS van de merkendealers Midden-Zeeland Kijk op onze website Burgers gaan politie helpen Kijk op onze website De Faam Jaargang 112 Nummer 4 Oplage 54.435 Het Kompas in Oost-Souburg is sinds begin dit jaar één van de gelukkigen die mee kan doen aan het Europese Schoolfruitpro- gramma. De kinderen krijgen acht weken lang, drie keer in de week fruit en groente uitgedeeld onder schooltijd. Donna vindt de snoeptomaatjes het lekkerst, Thomas houdt van appels en Meryan van mandarijnen. foto: jasper karman Middelburg In de raadzaal van het stadskan toor in Middelburg is vanavond (26 januari) een inspraakavond over de ombuigingsvoorstellen. De avond begint om 19.30 uur. De ombuigingsnota 2012-2015, met de ombuigingsvoorstellen, is aan de gemeenteraad aangebo den. In de ombuigingsnota staan de voorstellen opgenomen waar mee de ombuigingsdoelstelling van 6,7 miljoen euro behaald kan worden. De gemeenteraad zal de om buigingsvoorstellen in maart en april bespreken, waarna de raad op 18 april hierover een besluit kan nemen. Voordat een besluit wordt ge nomen is er een mogelijkheid tot inspraak. Wie van deze in spraakmogelijkheid gebruik wil maken, kan het woord richten tot de leden van de gemeenteraad. Zij kunnen vervolgens vragen stellen aan de bezwaarmaker. Op woensdag 23 februari is een tweede inspraakavond. Aanmel den voor één van de avonden Middelburg Stichting Welzijn Middel burg (SWM) begint vanaf 1 februari met een reéks nieuwe cursussen en activiteiten. Volwassenen en senioren kunnen bij het Cursusbureau terecht voor computercur sussen, dans-, taal-, kook- en bewegingsactiviteiten. Het doel is het opdoen van kennis, sociale contacten uit breiden en de zelfredzaam heid van de deelnemers sti muleren. In februari wordt onder an dere gestart met de cursus sen Kokenvoor Mannen, Verhalen leren Schrijven, Vriendschapscursus voor Vrouwen en Meer Bewegen voor Ouderen. Naast Middelburg is het Cursusbureau van Stichting Welzijn Middelburg ook werkzaam in Arnemuiden en Nieuw en Sint Joosland. Meer informatie of aanmel den kan via het telefoonnum mer: 0118-751400. kan via: griffie@middelburg. nl met vermelding van orga nisatie en contactgegevens. Ook kan telefonisch aan gemeld worden via: Ans de Nooijer, telefoonnummer: -0118-675481 of Ko Noord- hoek 0118-675482. Mensen mogen ook schriftelijk reage ren via: griffie@middelburg. nl of sturen aan: Gemeente raad van Middelburg, de griffie, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Middelburg Burgemeester Schouwenaar opende vrijdag het ROC Zeeland Plaza op het ZEP. Vestigingen van Tènce! Uit zendbureau, SES Compu ters, en Beans Espressobar werden verwelkomt. Het Plaza is opgezet voor- en door studenten. Zij doen er werkervaring op en maken gebruik van de aangeboden diensten. Het Plaza is voor alle bezoekers van het ZEP in Middelburg toegankelijk. www.KlassiekeHomeopattiie.nl Vlissingen Wilt u een (stille) liefde of ie mand die u dierbaar is verras sen? Stuur dan een e-mail met een korte toelichting en eventueel een foto aan De Faam. Berich ten kunnen eventueel zonder de naam van de afzender geplaatst worden. Alle inzendingen wor den, zoveel mogelijk, in de krant van 9 februari geplaatst. De in zendingen die al binnen zijn staan op de website www.de- faam.nl. Vergeet uw naam en adres niet te vermelden, want we hebben leuke prijzen voor de liefste en origineelste be richten. Zo is er een uitge breid Valentijnontbijt voor twee personen van FoodTaxi en ook een heerlijk menu van Hotel 't Waepen van Veere. De oerste winnaar vandaag In De Faam! www.de-faam.nl www.de-faam.nl www.deweekkrant.nl/baasenbeest In Zeeland wordt het Bur gernet waarschijnlijk dit jaar ingevoerd. Het is een uniek samenwerkingsverband tussen burgers, gemeente en politie om de veiligheid in de woon- en werkomgeving te bevorderen. Gezamenlijk kunnen zij sneller zaken oplossen. Ellen De Vriend O Middelburg Burgernet is al actief in Fries land, Gelderland, Groningen, Gouda, Haaglanden, Twente, Utrecht en Limburg-Noord. Dit en volgend jaar wordt het ingevoerd bij allé regionale po litiekorpsen en in minstens vijf tig gemeenten. Burgernet is een vervolg op SMS-Alert. Door de ogen en oren van burgers te gebruiken hoopt de politie zaken sneller op te kunnen los sen. Iedereen wil immers leven en wonen in een veilige om geving én kan nu meehelpen om de veiligheid in de eigen leefomgeving prettig te hou den. Het systeem wordt in gezet voor dringende zaken, waarbij een duidelijk signa lement beschikbaar is: voor dieftal, inbraak, doorrijden na een aanrijding, tasjesroof, geweld of vermiste personen. De meldkamer van de politie ontvangt een melding. Politie wordt op de melding afge stuurd.. Bij een duidelijk sig nalement schakelt de meld kamer direct ook Burgernet in. Alle Burgernetdeelnemers in het gebied van de melding krijgen de oproep doorge stuurd via een ingesproken bericht via de (mobiele) tele foon of een tekstbericht pér SMS. Wie een actieve rol wil spe len bij het Burgernet kan zich aanmelden zodra de gemeen te hieraan meedoet.

de Faam | 2011 | | pagina 1