BLAUW GERUITE KIEL FEESTELIJKE AFSLUITING VAN DRIE JAAR FOTOWEDSTRIJD VLISSINGEN VERGADERINGEN STRANDPAVILJOEN EN STRAND BEWAKINGSPOST GAAN SAMEN VLISSINGEN EN DE HUIDIGE CRISIS, INVESTEREN OF BEZUINIGEN Wie wint de Foto von het Jaar 2010? NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 26 JANUARI 2011 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GVVIissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: Ruben Oreel, gemeente Vlissingen Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Gemeenteraad Donderdag 27 januari 2011 Agenda 1. Opening 2. Commissie Geloofsbrieven 3. Vaststellen van de agenda 4. Spreekrecht burgers 5. Vragenhalfuur raadsleden 6. Vaststelling notulen 7 a. Schriftelijke vragen 7 b. Afhandeling moties 8. Over te leggen stukken 9. Te behandelen punten: 9.1 Niet eisen van een ver klaring van geen beden kingen (Wabo); delega tie al dan niet vaststellen exploitatieplan (Wro) 9.2 Walcherse welstands- en monumentencommissie 9.3 Vriendendienst Man teling 9.4 Benoeming Ie plaats vervangende voorzitter gemeenteraad 10. Moties 11. Sluiting Stadhuis Vlissin gen Commissie Ruimte Dinsdag 1 februari 2011 Agenda 1. Opening en vaststelling agenda 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 4. Rondvraag 5. Sluiting Commissie Algemeen Bestuur Donderdag 3 februari 2011 Agenda 1. Opening en vaststellen agenda 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 4. Rondvraag 5. Sluiting Burgers kunnen bij de commis sies inspreken. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Na een intensieve periode van voorbereiding is de bouwver gunning aangevraagd voor het bouwen van een gemeentelijke strandbewakingspost en het strandpaviljoen Panta Rhei. De strandpost wordt geïntegreerd in het nieuwe strandpaviljoen. De heer W.J. Buijs, eigenaar van Panta Rhei, heeft de heer S. Goud (architect) opdracht gegeven voor het maken van een exclusief ont werp voor zijn nieuwe strandpavil joen. Een schitterend paviljoen met twee verdiepingen op één van de prachtigste plekken van Vlissin gen. Mede gelet op die locatie heeft de gemeente Vlissingen aangege ven haar strandpost in het pavil joen te willen integreren. De gemeentelijke strandpost is een basisbehoefte voor onder andere het Bad- en het Nollestrand. Deze strandpost wordt mede gefinan cierd uit de Europese Interreg-sub- sidie. De strandpost zal medio juni 2011 gereed zijn. Het strandpaviljoen zal na het strandseizoen van dit jaar worden gerealiseerd. De verwach ting is dat in het voorjaar van 2012 Panta Rhei in het nieuwe strandpa viljoen zal starten. Tot die tijd blijft Panta Rhei op haar huidige locatie. Impressie Panta Rhei Via deze column wil ik u een probleem voorleggen waar ik al een tijdje mee worstel. Zoals iedereen weet, zitten we op dit moment nog in de naweeën Van de financiële en economische crisis dié zo ongeveer in 2008 begon. Wat is het dilemma? Als gemeenteraadslid sta je elk moment weer voor de keuze, moeten we investeren of moeten we bezuinigen. Als raadslid vind ik dat je hier ook weer niet met een simpel antwoord kan volstaan. Elk voorstel tot inves tering moet worden beoordeeld op de mogelijke positieve economi sche effecten. Nog steeds zijn er investeerders bereid om geld uit te trekken voor leuke en goede plannen. Wel is het zo dat we als Vlissin gen op dit moment eigenlijk geen geld hebben om zulke voorstellen financieel te ondersteunen. We kunnen en moeten er natuurlijk wel alles aan doen om die voorstellen mogelijk te maken door mee te den ken en eventuele "obstakels" op te ruimen of te omzeilen. Dit betekent dat we als gemeente nog fors moeten bezuinigen en heel veel met de hand op de knip moeten werken. Ondanks dat zie je als- burger dat er toch nog steeds geld wordt uitgegeven. Bijvoorbeeld aan het onderhoud van wegen en rioleringen waar we nog steeds een ach terstand aan het inlopen zijn. Kortom, er is niet een simpele uitspraak over investeren of bezuini gen. Bezuinigen waar het kan, maar ook nog investeren waar het moet of op termijn voordeel biedt. Als iemand hier wel een simpele oplossing voor heeft, dan wil ik dit natuurlijk graag van u horen. En natuurlijk gaat het nooit zo snel als je eigenlijk zou willen, maar dat stond al in mijn vorige column. Raadslid fan Kleinepier, fractie Lokale Partij Vlissingen Telefoon: 0118-440696, E-tnail: jki@vlissingen.nl www.lokalepartijvlissingen.nl Wethouder Rob van Doorën maakt dinsdagavond 1 februari 2011 in Bibliotheek Vlissingen bekend wie de winnaar is van de Vlissingse fotowedstrijd 2010. Daarnaast wordt ook de winnaar van de Vlissingse gedichtenwedstrijd bekend gemaakt. Thema van beide wedstrijden was 'Typisch Vlis singen', Tot slot wordt de drie jarige fotowedstrijd die avond officieel beëindigd. Al drie jaar is de Foto van het Jaar wedstrijd een daverend succes. Bibliotheek Vlissingen organiseert deze digitale fotowedstrijd in samenwerking met Stichting Vlis singen Promotie om Vlissingen mooi in beeld te krijgen. En dat is gelukt: in de afgelopen drie jaar ontving de fotojury in totaal bijna 4000 foto's via haar website. Gemiddeld werden er per maand zo'n 100 foto's ingezonden, waar uit de jury iedere maand een aantal genomineerden koos. Eén daarvan werd maand winnaar. Tijdens de grote jaaruitreiking wordt uit de 12 maandwinnaars een jaarwinnaar gekozen. Feestelijke afsluiting De jury sluit de wedstrijd definitief af op dinsdag 1 februari, inloop vanaf 19.00 uur. De jaarwinnaar van 2010 wordt deze avond bekend gemaakt. Hij/zij wint een super prijzenpakket met o.a. een digitale camera. Iedereen is deze avond welkom, de deuren zijn geopend tot 19.30 uur. Uniek fotoboek Tijdens de feestelijke afsluiting wordt ook een 168 pagina's tellend fotoboek gepresenteerd. In dit unieke boek zijn alle genomi neerde foto's van de afgelopen drie jaar gepubliceerd. De maand- en jaarwinnaars beslaan een speciaal plekje. Een prachtig uniek boek werk, wat Vlissingen kernachtig in beeld en woord samenvat. Dit boekwerk is geen commerciële uit gave en wordt zonder winstoog merk uitgegeven. Het fotoboek is vanaf 2 februari 2011 te koop bij Boekhandel 't Spui en boekhandel de Drukkery in Middelburg voor 14,95. Het fotoboek is ook te bestellen via www.typischvlissin- gen.nl. Gedichtenwedstrijd De foto's in het boek zijn gelar deerd met Vlissingse gedichten. Die gedichten zijn verkregen uit £en gedichtenwedstrijd die de bibliotheek in 2010 organiseerde. De speciale gedichtenjury ontving bijna 100 gedichten, waaruit zij 10 genomineerden koos. De winnaar van de gedichtenwedstrijd wordt ook tijdens de feestelijke afsluiting bekendgemaakt. Hij/zij wint een extra grote publicatie in het boek en een overnachting tijdens het poëziefestival in Den Bosch in april 2010. Foto van het jaar expositie De genomineerden van de gedich tenwedstrijd en de fotowedstrijd van het afgelopen jaar valt nog meer roem ten deel. Hun foto- en dichtwerken zijn t/m 7 maart 2011 te bewonderen in Bibliotheek 't Spui. De expositie is tijdens ope ningstijden van de bibliotheek vrij te bezichtigen voor publiek. De gedichten zijn op grote banieren gedrukt en ook in de binnenstad van Vlissingen te zien in leeg staande winkeletalages. Een terugblik: wie zijn de inzenders? Vooral Vlissingers waren gechar meerd van deze wedstrijd. Zowel de foto's en de gedichten die de afgelopen drie jaar zijn ingezon den, waren voor een groot deel afkomstig van Vlissingers. Ruim 19% van de inzendingen kwam uit de rest van Zeeland, 18,% uit ove rig Nederland en bijna 4% uit het buitenland. De dichters en foto grafen lieten zich vooral inspire ren tot werken over zee, meeuwen, seizoenen, strand, de boulevard, vervlogen tijden en uiteraard Michiel de Ruyter. www.vlissingen.nl/ fotowedstrijd Inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven bezwaarter mijn is verstreken, ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Bezwaar Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belang hebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders van Vlissingen,. afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlis singen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningenrechter van de recht bank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffie recht verschuldigd. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de 3 weken op een donderdag, aan vang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woens dagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- enJ woningtoezicht in gediend zijn. U kunt de behan-. delde plannen, vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/ welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsvergaderin gen zijn 3 en 24 februari 2011. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende melding in het kader van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Barim) als bedoeld in artikel 8.40 Wet milieubeheer hebben ontvangen: Besluit algemene regels voor inrich tingen milieubeheer van Buitenhaven Vlissingen Beheer B.V. voor het oprichten van een inrichting. De inrich ting is gelegen op het perceel Poortersweg 15 te Vlissingen. Verwijdering kinderopvang voorziening uit het Landelijk Register Kinderopvang Met ingang van 20 januari 2011 zijn de gegevens van onderstaande gastouder uit het Landelijk Register Kinderopvang (LRK) verwijderd: Naam: E. Jakobsen-Koning Opvangadres: Paul Krugerstraat 296, 4381 WR in Vlissingen Het Landelijk Register Kinderop vang kunt u raadplegen op het internet: www.landelijkregisterkin- deropvang.nl. Voor eventuele vragen kunt u con tact opnemen met mevrouw M.S. Besuijen van de afdeling Strategie Beleid en Projecten, bereikbaar via telefoonnummer 0118-487117. Nota van toelichting 2010 bij gemeentelijke beleidsvisie Externe Veiligheid gemeente Vlissingen Burgemeester en wethouders ma ken bekend dat zij bij besluit van 28 september 2010 de "Nota van toelichting 2010 bij gemeentelijke beleidsvisie Externe Veiligheid gemeente Vlissingen" hebben vast gesteld. Het doel van de nota van toelichting is het verduidelijken van beleidsaspecten o.a. ten gevolge van gewijzigde wetgeving. De nota van toelichtingen treedt in werking daags na publicatie en is niet vatbaar voor bezwaar en beroep. De nota van toelichting kan worden ingezien in het stad huis, Paul Krugerstraat 1. Ook zijn deze stukken in te zien op de gemeentelijke website www.vlis- singen.nl/nota. Vlissingen, 26 januari 2011 B&W Vlissingen Postbus 3000 4390 GV Vlissingen

de Faam | 2011 | | pagina 11