f f Restauratie kademuur Rouaansekaai porthos Welke rechten heeft u als burger? Inspraakavonden ombuigingsvoorstellen n*.* Huiselijk geweld is niet normaal... Burgemeester leest voor KORTINGSACTIE: yy Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 19 januari 2011 De Faam pagina 9 Elke gemeente in Nederland beheert de gemeentelijke basisadministratie per soonsgegevens (GBA). Iedere burger heeft op grond van de wet GBA plich ten, bijvoorbeeld het melden van een verhuizing. Maar daartegenover staan ook rechten. Wat zijn uw rechten? Het recht op geheimhouding, correctierecht, protocollering gegevensvers trekking en inzagerecht. Geheimhouding Het recht op geheimhouding is beperkt. De gemeente is verplicht om aan be paalde instanties zoals politie, justitie en de belastingdienst uw gegevens te verstrekken. Aan sommige andere instanties, zoals advocaten, worden niet zondermeer gegevens over u verstrekt. Als u om geheimhouding heeft verzocht wordt u in zo'n geval eerst in kennis gesteld van het verzoek waarop u dan uw ziens wijze kunt geven. De gemeente moet daarna de afweging maken of door verstrekking van ge gevens uw persoonlijke levenssfeer onevenredig wordt geschaad. Voor commerciële doeleinden en particulieren zijn uw persoonsgegevens nooit beschikbaar. Een verzoek tot geheimhouding leidt niet automatisch tot geheimhouding van uw gegevens in eventuele voorgaande gemeenten waar u gewoond heeft. Als u ook geheimhouding van deze gegevens wilt kunt u een verzoek naar die ge meenten sturen, vergezeld van een kopie van uw identiteitsbewijs. In geval van verhuizing naar een andere gemeente kunt u bij de verhuisaan- gifte in de vestigingsgemeente aangeven dat voor uw zogenaamde verwijsge gevens in de vorige gemeente geheimhouding moet gelden. Correctierecht Als u van mening bent dat uw gegevens fout zijn geregistreerd in de GBA dan kunt u vragen deze te laten corrigeren. U moet dan bewijsstukken aanleveren die de fout(en) aantonen. Protocollering gegevensverstrekking De gemeente legt vast welke gegevens over burgers verstrekt worden en aan wie. U kunt schriftelijk verzoeken of in het jaar voorafgaande aan uw verzoek ge gevens zijn verstrekt. Inzagerecht U kunt de gemeente vragen welke persoonsgegevens van u zijn opgenomen in de GBA. U kunt gebruik maken van het inzagerecht door te verzoeken uw persoonsgegevens aan de balie te bekijken. Ook kunt u vragen om hiervan schriftelijk een bewijs te krijgen. Dit kost 14,90. Als u een schriftelijk verzoek indient voor één van bovengenoemde rechten, krijgt u binnen vier weken antwoord. U kunt uw verzoek richten aan: Burgemeester en wethouders van Middelburg, afdeling Publiekszaken, Postbus 6000, 4330 l_A Middelburg. Op woensdag 26 januari en woensdag 23 februari vinden er in spraakavonden over de ombuigingsvoorstellen plaats in de raadzaal van het stadskantoor. De avonden beginnen om 19.30 uur. Vorige week zijn middels de ombuigingsnota 2012-2015 de ombuigings voorstellen aan de gemeenteraad aangeboden. In de ombuigingsnota staan de voorstellen opgenomen waarmee de ombuigingsdoelstelling van 6,7 miljoen behaald kan worden. Als u meer wilt weten kijkt u dan op de website van de gemeente Middelburg www.middelburg.nl. U vindt daar een directe link met de ombuigingsnota. De gemeenteraad zal de ombuigingsvoorstellen in maart en april bespreken, waarna de raad op 18 april 2011 hierover een besluit kan nemen. Voordat een besluit wordt genomen is er een mogelijkheid tot inspraak. Ais u van deze inspraakmogelijkheid gebruik wilt maken, kunt u het woord richten tot de leden van de gemeenteraad tijdens de inspraakavonden. Die zijn vervol gens in de gelegenheid om vragen aan u te stellen. Van de inspraakavonden wordt een verslag gemaakt. U kunt zich aanmelden voor deze inspraakavonden via griffie@middelburg.nl. Vermeldt u daarbij op welke avond u uw inspraakreactie wilt geven, namens wie of welke organisatie u komt inspreken en wat uw contactgegevens zijn. U kunt zich ook telefonisch aanmelden. Neem daarvoor contact op met Ans de Nooijer, (0118) 67 54 81 of met Ko Noordhoek (0118) 67 54 82. ont vangt na aanmelding een bevestigingsmail van de griffie. Meldt u zich uiter lijk de dag voor de inspraakavond bij de griffie aan. U kunt uw inspraakreactie tot en met 23 februari ook schriftelijk indienen. U kunt uw reactie mailen aan griffie@middelburg.nl of sturen aan: Gemeenteraad van Middelburg de griffie Postbus 6000 4330 LA Middelburg Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Na in 2009 de kademuur Achter de Houttuinen te hebben gerestau reerd, gaat de gemeente Middel burg 24 januari van start met de restauratie van de kademuur aan de Rouaansekaai. Bouwgroep Péters gaat de restau ratie in delen uitvoeren. Het eerste deel van de restauratie, tussen de Bellinkbrug en de steiger van de watersportvereniging de Arne, is in april gereed. Met het laatste deel tot aan de Spij- kerbrug start de aannemer in okto ber. Door in delen te werken wordt de overlast voor het verkeer en het parkeren zoveel mogelijk beperkt. Het project is aangemerkt als leer lingbouwplaats bij het Restauratie Opleidings Project van Fundeon. In samenwerking met LétÉ stimuleert dit project re-integratie en werkge legenheid. Foto: Aart van Belzen "—.--7 Burgemeester Koos Schouwenaar leest woensdag 19 januari voor op de cbs Acaciahof en 20 januari op de Regenboogschool. Voorlezen aan kinderen is belang rijk. Het prikkelt de fantasie, ont wikkelt het taalgevoel en bezorgt hun veel plezier. De Nationale Voorleesdagen starten op woens dag 19 januari met het voorlees ontbijt op kinderdagverblijven, peuterspeelzalen en basisscholen. Ze duren tot en met 29 januari. Het doel van De Nationale Voor leesdagen is het voorlezen aan kinderen die zelf nog niet kunnen lezen, te bevorderen. Voorlezen aan kinderen is belangrijk. Het prikkelt de fantasie, ontwikkelt het taalgevoel, vergroot hun woorden schat en draagt bij aan hun inter actieve vaardigheden. Maar bovenal bezorgt het hun heel veel plezier! Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijn, zorg en opgroeien in Middelburg. In het loket werken Maatschappelijk Werk Wal cheren, Stichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugd zorg, de GGD, Manteling en de gemeente Middelburg samen. Hier wordt uitvoering gegeven aan de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (Wmo) en Porthos vormt het Middelburgs Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG). Huiselijk geweld is een van de omvangrijkste geweldsvormen in onze samenleving. De politie no teert landelijk jaarlijks 64.000 in cidenten op het gebied van huiselijk geweld. In 2010 is in Middelburg naar aanleiding van huiselijk geweld vier keer door de burgemeester een huisver bod opgelegd aan iemand die ernstig en onmiddellijk gevaar opleverde voor de veiligheid van een huisgenoot. De veroorzaker van het huiselijk geweld mag in het geval van een huisverbod niet meer in zijn of haar woning komen. Het verbod kan opgelegd worden voor een periode van tien dagen en verlengd worden tot in totaal 28 dagen. Het huisverbod is geen strafmaatregel, maar dient om erger te voorkomen. Dit in het belang van degene die het huisver bod krijgt opgelegd en de achter blijvers. Tijdens het huisverbod dient de uithuisgeplaatste een hulpverleningstraject te volgen. Ook de slachtoffers krijgen hulp, gecoördineerd door het Advies- en Steunpunt Huiselijk Geweld. Praat erover! Over huiselijk geweld praat je liever niet. Je denkt dat het vanzelf weer over gaat, dat het echt de laatste keer was. Maar als je niets doet, gaat het niet vanzelf over. Blijf daarom niet alleen staan, maar zoek hulp. Praat erover met mensen die weten waar huiselijk geweld mee te maken heeft. Mensen die naar u luisteren en met u kijken naar mogelijkheden om het ge weld te stoppen. Bij Porthos vindt u deze mensen. U bent welkom zonder afspraak. Kom langs, bel, chat of stuur een e-mail. Uw naam hoeft u ons niet te melden maar wij komen graag met u in gesprek! Grand Café Willem Oranjelaan 17, Middelburg Het ontmoetingspunt voor alle bewoners in de wijk. Viert u bij ons uw verjaardag dan krijgt u op die dag het eten gratis van ons! Ook voor de krant lezen of uw mail checken (consumptie niet verplicht) zijn wij er voor u. Zaterdag 5 februari: Thema-avond Onbeperkt spareribs eten inclusief frietjes en salade voor 17,50 U bent welkom vanaf 17.00 uur. Reserveer nu, telefoon: 61 87 67.

de Faam | 2011 | | pagina 9