Het woord aan raadslid Jeannette de Vis-Berrelkamp Genomineerden Lange Jan Awards 2010 www.middelburg.nl Camperclub prijst Middelburg Agenda raadsvergadering januari Raad op de radio Radiozender CoolFM is iedere raadsvergadering aanwezig om verslag te doen. In het programma Politiek Lokaal kunt u luisteren naar het verloop van de raadsvergadering van 24 januari en reacties van bestuurders en bezoekers. De uitzending staat op voor vrijdag 28 januari vanaf 20.00 uur. Herhaling op maandag 31 januari ook vanaf 20.00 uur. De radiozender is via de kabel te beluisteren op frequentie 94.4. De etherfrequentie is 105.3 FM. Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 19 januari 2011 De Faam pagina 8 De agenda's, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de raad en commissies zijn te lezen via www.middelburg.nl Gemeenteraad Raadsinformatie. Ook liggen de stukken ter inzage in de informatiehoek in het stadskantoor. De Nederlandse Kampeerautoclub heeft Middelburg voor 2011 als de op twee na beste kampeerautovriendelijkste gemeente van Nederland uitge roepen. Middelburg heeft de plek vooral te danken aan de snelheid waar mee zij vorig jaar aparte plaatsen voor kampeerauto's heeft gemaakt. Op dinsdag 25 januari worden voor het eerst de Lange Jan Awards uitgereikt in de stadsschouw burg. De Lange Jan Award is een initiatief van de gemeente Middelburg in samenwerking met Stichting Welzijn Middelburg. Hiermee willen de organisaties haar waardering en dank uitspreken voor het vele werk dat door al die Middelburgse vrijwilligers belangeloos wordt verricht. De Lange Jan Awards worden uitgereikt in vier ver schillende categorieën: De Initiatief Award voor hét vrijwilligersinitiatief dat vernieuwend en onderscheidend is; Genomineerden Natuurspeelterrein van Speelhof Hoogerzael, Adopteer een tulp van Stichting Wijk Dauwendaele, Entertain- mentplatform SpitZ van SWM jongerenwerk De Samen Award voor dé groep vrijwilligers of dé vrijwilligersorganisatie die zich vrijwillig inzet voor de Middelburgse samenleving; Genomineerden Voedselbank Walcheren, De Van Dixhoorn Reddingsbri gade Middelburg, Zeeuws Archief De Stimuleringsaward voor dé jonge vrijwilliger voor jongeren tot en met 23 jaar; Genomineerden Petra de Ridder haar inzet voor KV TOP Arnemuiden, de Oranjevereniging Arnemuiden, het Zeeuwse korfbal en de Nederlands Hervormde Kerk in Arnemuiden. Ivo Boot bij het Johan Friso Junior Drumcorps. Wille- mijn Kesteloo bij de Zeeuwse Muzikanten van Arduin De Spotlight Award voor dé individuele vrijwilliger, die zich op een speciale manier onderscheidt; Genomineerden Frank van der Plas bij Stichting de Veste, Voices of Freedom en tennisvereniging MLTC, Floor van Kan bij 't Gilde Waicheren, Ard Ridderbos bij Oranjevereniging Nieuw en Sint Joosland. www.langejanawards.nl De gemeenteraad komt op maandag 24 januari bij elkaar voor haar maandelijkse raadsvergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte uitgenodigd om de vergade ring bij te wonen vanaf de publieke tribune. De agenda is onder voorbehoud. 1) Opening, mededelingen en vaststelling agenda 2) Vaststellen notulen raadsvergadering van 13 december 2010 3) Ingekomen stukken 4) Voorstel tot het wijzigen van de begroting 2011 5) Verzoek om suppletie uit het Gemeentefonds i.v.m. het opsporen en ruimen van niet gesprongen explosieven uit de Tweede Wereldoorlog 6) Wijziging van de verordening op de Raadscommissies 7) Gunning opdracht accountantsdiensten boekjaren 2011 - 2014 8) Vaststellen van het Overzicht uitgaven uit het fractiebudget 2011 9) Uitbreiding winterterrassen 10) Europese subsidie Toorenvliedt door deel te nemen aan het Europese project 'World War II Heritage' 11) Uitgangspuntennotitie bestemmingsplan 'Arnestein' 12) Vaststellen bestemmingsplan 'Griffioen' 13) Vaststellen herziene exploitatieopzet Clasinastraat, Arnemuiden 14) Vaststellen exploitatieopzet Veerseweg-Zuid 15) Vaststellen herziene exploitatieopzet Arnestein-Zuid 16) Vaststellen herziene exploitatieopzet Ramsburg-Oost 17) Beslissing op bezwaar bouw woning Als ik dit schrijf, hebben de raadsle den en alle belanghebbenden van Middelburg de informatie over de ombuigingen (lees bezuinigingen) binnen. Gelukkig, het minimabeleid blijft ge handhaafd. Deze groep wordt ge spaard. Verder zullen alle ombuigingen in 2015 gerealiseerd moeten zijn. Voor de mensen die bij de ge meente werken betekent dit dat er minder banen zullen zijn. En er wordt aan de arbeidsvoorwaarden geknabbeld. Voor de inwoners een belastingverhoging. De ombuigingsnota telt 76 pagina's, het zijn er dus nogal wat. Een kleine greep. De nieuwe brandweerpost aan de Rooseveltlaan wordt soberder uitge voerd, prima als de brand maar ge blust wordt. Openbare verlichting, bij vervanging wordt er gekozen voor energiezui nige lampen. "Nu pas!" denk ik dan. Parkeeropbrengsten, vervelend dat de binnenstad bewoners meer voor hun vergunning moeten betalen. Zeeuwse bibliotheek 10% bezuini gen, dat is nogal wat. De speeltoestellen blijven vervangen worden als ze stuk zijn. Dat is weer fijn, maar laten we er zuinig op zijn. Als de beiaardier met pensioen gaat wordt hij niet vervangen, jammer. Subsidiebundel; alle gesubsi De genomineerde vrijwilligers voor de Lange Jan Awards. Foto: Aart van Belzen dieerde organisaties moeten op zoek naar alternatieve financie ringsbronnen en samenwerking. En een gepast niveau aan eigen bijdragen van de leden, lees; de lidmaatschapen zullen omhoog gaan. Wat dit voor veel organisa ties gaat betekenen weten we nog niet, maar ik houd mijn hart vast. De molens gaan minder draaien, onderhoud gebouwen omlaag. En we hebben onlangs waarschijn lijk onze laatste stadsdichter geïn stalleerd. Zeeland Nazomer Festival en het Vriendelijke groet, Jeannette de Vis-Berrelkamp Duurzaam Rood jeannette@hcdevis.demon.nl Foto: Jan Koole Zeeuws Museum behoorlijk min der subsidie. Maar het nieuwe theater moet er komen!!! Middelburg wees toch zui nig op wat je hebt en hou ons Mo lenwater park vrij van bebouwing!!! Dit zou pas een ombuiging zijn. Reiniging van de kolken riolering kan ook iets minder, als dat voor de fiet sers onder ons maar geen natte voeten betekend. Zwerfvuil blijft opgeruimd, hoera. Minder promotie van Middelburg, dat kan ook wel na een jaar van feesten die veel aandacht kregen. Onderhoud openbaar groen, moet ook minder. Zo worden we nooit de groenste stad van Nederland. Om maar niet te spreken over duurzaam groen beleid. De Wmo ontkomt ook niet aan om buigingen. Gemeente Middelburg biedt haar bezoekers als gastvrije gemeente graag voldoende verblijfsmogelijkheden aan. Campers kunnen nu sinds vorig jaar ook voor een tussenstop in Middelburg terecht. Op parkeer plaats Hof van Tange zijn vijf camperplaatsen geopend. Daarnaast zijn er drie camperplaatsen op de parkeerplaats aan de Kanaalweg, naast het station. Bezoekers kunnen maximaal twee nachten gebruik maken van de camperplaatsen. Gedacht wordt het aantal camperplaatsen dit jaar nog uit te breiden met plaatsen op het parkeerterrein Oude Veerseweg. Al met al wordt het er niet leuker en ook niet mooier op. Er zal veel cre ativiteit nodig-zijn van allerlei men sen en organisaties om in de toekomst onze mooie gezellige stad dat te laten blijven. Jammer is ook dat er geen geld is voor de campagnes Millennium en of Fair Trade Gemeente. Wethouder Frank Streng (I) ontvangt uit handen van de regiovoorzitter Zuidwest van de NKC, de heer Henk Helmich, de bij de camperprijs behorende oorkonde. Foto: Jan Koole

de Faam | 2011 | | pagina 8