Vrijwilligers helpen bij het verhuizen www.trouwenin2011 .nl Lees alle columns van Henk Spaan Geef een asieldier een nieuw thuis Wakker worden met licht en muziek Wanneer wordt het huisvuil opgehaald? CITY BOX VAN WESTEN Op onze site Kijk op de website Wake-up light Serviceberichten "Een mooi begin voor een 'nieuw' Nieuw- Middelburg" Een uniek project van Bruidshuis Ellen uit Oostburg en van Westen mannenmode uit Zaamslag: een trouwmodeshow die alleen via internet te zien is. Opgenomen in een monumentaal gebouw volop in renovatie, tussen drilboren en graafmachines. Surf naar trouwenin2011.nl, bekijk de video, laat je informeren, beantwoord de vragen en maak kans op een GRATIS trouwpak. Scan mij met je mobiel en ga gelijk naar de website trouwerrin201T.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 19 januari 2011 De Faam pagina 6 www.deweekkrant.nl/spaanwww.de-faam.nl -'-"-y-tet»'" www.deweekkrant.nl/webwinkel Door een grootschalig en langdurig renovatietraject van woningen in Nieuw Mid delburg moeten bewoners (tijdelijk) verhuizen. Het team vrijwilligers van renovatie project 'Weer thuis in je huis' geeft hen desgewenst ondersteuning bij die verhui zingen. Het project is een samenwerkingsverband tus sen Woongoed en Stichting Welzijn Middelburg. Angelique van den Berg Middelburg Saskia Eggermont, wijkwerker Middelburg noord en begeleider van het rènovatietraject vertelt: "Het is best pittig voor de be woners dat ze twee keer moeten verhuizen." Dat merkte ze uit de huisbezoeken die ze heeft afgelegd met Marloes Krie- ger, sociaal projectleider vanuit Woongoed. Woongoed heeft volledig ingerichte wisselwo ningen geregeld in de wijk. In de woning blijven is geen optie. Deze wordt volledig gerenoveerd en geïsoleerd en daarmee ener giezuiniger. Projectleider Carla van de Schraaf: "De renovatie gaat in delen. De eerste fase is pas van start gegaan. Het zijn nu zo'n 40 woningen, waarvan een tiental bewoners hulp nodig heeft. Voor die hulp.zijn vrijwil ligers nodig. Vandaar dat we ad vertenties hebben geplaatst met een oproep. Het vrijwilligers- team bestaat nu uit negen perso nen. Maar, wie nog wil helpen, is welkom!" Peter Vossen heeft gereageerd en zich als vrijwil liger aangemeld. Als bewoner van Nieuw Middelburg zal ook hij op termijn moeten verhuizen. Daarom wil hij graag meehel pen. Peter: "Zo kan ik meteen zien hoe dat allemaal gaat." Vrij williger André Lorier reageerde eveneens op de oproep. Hij woont nu in De Griffioen, maar is opgegroeid in Nieuw Middel burg. "Mijn wortels liggen hier. Ik voelde mij verantwoordelijk." Ook hij heeft huisbezoeken af gelegd en in kaart gebracht wat de hulpvraag is. "De één heeft hulp nodig bij het behangen en schilderen de ander bij de gehele verhuizing. We merkten dat be woners soms in de stress zaten en-dat ze weer opgelucht waren na ons huisbezoek", aldus een enthousiaste André. Mirjam van Es, bewoner van Leliestraat 43 vindt het super. "Ik ben erg blij met deze hulp. Het was even wennen. Ik wilde alles zelf doen, maar deze hulp is fantastisch." Mirjam verwacht eind maart een gerenoveerde woning in de Jasmijnstraat te be trekken. Er zijn meer bewoners die niet meer naar hun oude wo ning terugkeren, maar naar een andere straat verhuizen of zelfs naar een andere wijk. Vrijwilligers, projectleiders en familie lopen inmiddels in en uit Leliestraat 43. De eerste ver huizing is dan ook in volle gang. Mooi om te zien hoe mensen hier elkaar de helpende hand bieden. Een mooi begin voor een 'nieuw' Nieuw Middelburg. Vrijwilligers zijn nog welkom! Vrijwilligers voor het project in Middelburg zijn nog van harte welkom. Zij kunnen zich aanmelden bij Carla van de Schraaf via: 0118-751433 of 06- 24550764, c.vandeschraaf@ welzijnmiddelburg.nl of Sas kia Eggermont: 0118-681603, 06-24550087, s.eggermont@ welzijnmiddelburg.nl. www.de-faam.nl OP SLAG MEER RUIMTE Bewoners van de wijk zijn blij met de vrijwilligers die helpen. FOTO: JASPER KARMAN PLAY MOVIE

de Faam | 2011 | | pagina 6