Ook zijn er volop op elijke acties Vlaketunnel voor Pasen gereed Wij hebben vorig jaar genoten van uw komst. Een groot aantal prachtige showroommodellen vragen uw speciale aandacht: zij hebben er veel voor over om te mogen pronken in uw woning! Reden genoeg voor een bezoek, kijk ook op binnenuitverkoop.nl Hoe staat het met de files vandaag? Auditie Stichting Dansz Bekijk video van de dag In het nieuws Verkeersinformatie Rijkswaterstaat start deze maand reparatie toeritten Bedrijfsleven blij met een spoedig herstel Antiek- en brocante markt Maljers en Crucq bij TOP Samen dineren bij RestoRank woensdag 19 januari 2011 De Faam pagina 38 NIET OP RUIMING k Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 www.binnenuit.nl www.de-faam.nl Rijkswaterstaat start 25 januari met het herstel van de Vlaketunnel. Bij de oostelijke en westelijke toerit worden nieuwe trekankers geplaatst om de toeritten te repareren. Rijkswaterstaat verwacht dat het herstel voor het Paas weekeinde afgerond is. Van onze redactie Goes Tijdens de werkzaamheden blijft steeds zoveel mogelijk één rijstrook per richting open voor het verkeer. Rijkswaterstaat heeft eind december met kijkproeven geconstateerd dat bij meer dan de helft van de onderzochte trekankers de stalen staven gebroken waren. Trekankers zorgen voor de verbinding van het wegdek van de toerit met de bodem. Uit de analyse van de resultaten blijkt dat onvoldoende kwaliteit van het staal de oorzaak is van het breken. De combina tie van extreme regenval en ge tijdewerking op het kanaal was de aanleiding dat het wegdek op 12 november 2010 omhoog kwam. Met de juiste kwaliteit staal zouden de trekankers op deze omstandigheden berekend zijn geweest. De analyse van de resultaten geeft aanleiding om ook te twijfelen aan de kwaliteit van het staal in de westelijke toe rit van de tunnel. Daarom wor den bij zowel de oostelijke als de westelijke toerit nieuwe trekan kers geplaatst. Stichting Dansz houdt op 29 januari in de Kuiperspoort in Middelburg een auditie om de groep dansers uit te breiden. Iedereen vanaf 12 jaar, die graag danst, is welkom. Belang stellenden kunnen inschrijven door een brief met ervarin- genlijst voor 27 januari te sturen naar info@dansz.nl. Veere In de Grote Kerk in Veere is er op zaterdag 22 en zon dag 23 januari een kunst-, antiek- en brocantemarkt. Op deze twee dagen staan kunstenaars en kramen met een veelheid aan antiek, brocante, design, meubilair, boeken, aardewerk, zilver en prente"n klaar om bezoekers te ontvangen. Tien kunstschilders gaan een enorme Parijse Salon muur vullen met alle schilderijen door elkaar. De tien beeld houwers vullen een aantal nissen. Een bijzondere deel nemer is Jo Dumontak met een vooruitblik van het pa norama van Walcheren van vijf bij twee meter. "We hebben bewust gekozen de kunst de combineren met antiek en brocante. Vooral brocante komt net als kunst erg goed tot zijn recht in de Grote Kerk, die sinds 1809 geen kerk meer is. Want nadat de Engelsen het dak eraf ge schoten hadden heeft Na poleon er een Hospitaal van gemaakt", vertelt Jan Mosmans van het comité Grote Kerk in de winter. De kerk is beide dagen geopend van 12.00 tot 17.00 uur. Entree kost 3,00 euro. Kinderen tot en met twaalf jaar mogen gratis naar binnen. Rijkswaterstaat bekijkt of er mogelijkheden zijn voor aan sprakelijkheidsstelling met betrekking tot de "levering van dit staal. Bedrijfsleven De Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland, BZW Zeeland en MKR-Zeeland zijn blij dat Rijkswaterstaat voortvarend aan de slag gaat met het herstel van de Vlake tunnel. Sinds de zware scha de hebben weggebruikers veel hinder van filevorming. Door de vertraging heeft het bedrijfsleven al miljoenen euro's schade opgelopen. De planning om het herstel van de Vlaketunnel vóór het Paasweekeinde af te ronden, waarbij één rijstrook beschik baar blijft, komt tegemoet aan de wensen van het be drijfsleven. Amemuiden Korfbalvereniging TOP uit Arnemuiden wordt vanaf het seizoen 2011/2012 ge traind en gecoacht door Pe ter Crucq en Erik Maljers. De twee trainers volgen sa men hun voorganger Edwin Coppoolse op die na vijf succesvolle seizoenen stopt. Peter Crucq en Erik Maljers zijn geen onbekenden in de Zeeuwse korfbalcompeti tie. Peter Crucq heeft bij de Zuidwesters, Seolto en For ds trainingen gegeven. Erik Maljers stond eerder al als trainer en coach voor Animo, TOP, TOGO, Zuidwesters en diverse Swiftploegen. Momenteel is hij trainer van Swift 2. Oost-Souburg Op 21 januari is er Resto Rank in De Rank in Oost- Souburg. Hier kunnen men sen die het moeilijk vinden de eindjes aan elkaar te knopen en mensen die alleen zijn, samen met anderen van een warme maaltijd genieten. RestoRank wordt elke derde vrijdag van de maand geor ganiseerd in De Rank, de zaal achter De Wijngaard- kerk in de Kanaalstraat. De maaltijden beginnen om 18.00 uur, de zaal is open vanaf 17.00 uur. Aanmelden is verplicht en kan via 0118- 629928,0118-470860 of per mail: restorank@gmail.com. De kosten zijn 2,50 euro per persoon, voor een gezin maximaal 7,50 euro. www.de-faam.nl

de Faam | 2011 | | pagina 38