r r Ombuigingsnota 2012-2015 Middelburg Nieuwjaarsbijeenkomst druk bezocht www.middelburg.nl De BoodschappenPlusBus... Stap in! €5,10 Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijn, zorg en opgroeien in Middelburg. In het loket werken Maatschappelijk Werk Wal cheren, Stichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugd zorg, de GGD, Manteling en de gemeente Middelburg samen. Hier wordt uitvoering gegeven aan de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (Wmo) en Portos vormt het Middelburgs Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG). Bent u slecht ter been? Gaat u liever niet alleen om boodschappen? Of wilt u gewoon een gezellig dagje uit? Stap dan in de BoodschappenPlusBus van Stichting Welzijn Middelburg. De BoodschappenPlusBus is een be geleidingsdienst voor 55+-ers in Mid delburg. Stichting Welzijn Middelburg hoopt met de bus een bijdrage te kun nen leveren aan het hernieuwen of op nieuw aangaan van sociale contacten door ouderen. Gezelligheid staat dan ook voorop! De BoodschappenPlusBus organiseert tegen een kleine vergoeding elke don derdag een winkeluitstapje naar de AH in Vlissingen. Na afloop wordt nog gezellig een kopje koffie gedronken. Daarnaast zijn er maandelijks een aantal leuke recreatieve activiteiten, zoals een museumbezoek of een bezoek aan een groot winkelcentrum. Voor alle uitstap jes geldt dat u thuis wordt opgehaald en gebracht. Alle prijzen zijn inclusief en- treekosten, begeleiding en vervoer. En bij elke rit is er voldoende begeleiding voor een arm of een praatje. Het volledige programma is te vinden op www.welzijnmiddelburg.nl. Voor meer informatie of aanmelden kunt u contact opnemen met Nel Klap op dinsdag en woensdag van 10.00 uur tot 12.00 uur, telefoon 0118- 751400. Programma BoodschappenPlusBus (le kwartaal 2011) Elke donderdag 14.00 uur Elke woensdag 26 januari 14.00 uur 8 februari 11.00 uur 8 maart 11.00 uur Boodschappen AH Vlissingen, incl. koffie 3,- Activiteiten in Ter Reede, Vlissingen 4,- Bezoek Vlindertuin, Kwadendamme 16,- Bezoek Shopping Center Wijnegem (B) 17,- Bezoek IKEA Breda 20,- Grand Café Zorgcentrum Eben Haezer Dé ontmoetingsplek in de Griffioen voor alle wijkbewoners Van maandag tot en met zaterdag, koffietijd 's ochtends vanaf 10.00 uur en 's middags vanaf 14.30 uur. Varierende dagmenu's (exclusief soep en dessert) van maandag t/m zaterdag van 12.00 -13.15 uur. Gezellig lunchen in een gastvrije omgeving, dat is zorgcentrum Eben-Haëzer. De vriendelijke bediening en sfeervolle omgeving zorgen ervoor dat u zich direct thuis voelt. Kom ook eens proeven! Tijdens de afgelopen maanden is het college van burgemeester en wethou ders druk bezig geweest met het opstellen van de ombuigingsnota 2012- 2015. Hierin zijn de voorstellen opgenomen waarmee het college de ombuigingsdoelstelling wil behalen. Dat is nodig omdat de gemeente vanaf 2012 gekort wordt op de bijdrage van het rijk en omdat zich nog een aantal andere financiële tegenvallers hebben gemanifesteerd. Deze week zijn de ombuigingsvoorstellen aan de gemeenteraad aangeboden. In de ombuigingsnota staan de voorstellen opgenomen waarmee de ombui gingsdoelstelling van 6,7 miljoen behaald kan worden. Als u meer wilt weten kijkt u dan op de website van de gemeente Middelburg www.middelburg.nl. U vindt daar vanaf woensdagmiddag een directe link met de ombuigingsnota. De gemeenteraad zal de ombuigingsvoorstellen in maart en april bespreken, waarna de raad op 18 april 2011 hierover een besluit kan nemen. Vooraf gaand aan het besluit worden op 26 januari en 23 februari inspraakavonden georganiseerd. Deze inspraakavonden vinden plaats in de raadzaal van het stadskantoor en beginnen om 19.30 uur. Als u van deze inspraakmogelijkheid gebruikt wilt maken, kunt u het woord richten tot de leden van de gemeente raad. Die zijn vervolgens in de gelegenheid om vragen aan u te stellen. Van de inspraakavonden wordt een verslag gemaakt. U kunt zich aanmelden voor deze inspraakavonden via griffie@middelburg.nl. Vermeldt u daarbij op welke avond u uw inspraakreactie wilt geven, namens wie of welke organisatie u komt inspreken en wat uw contactgegevens zijn. U kunt zich ook telefonisch aanmelden. Neem daarvoor contact op met Ans de Nooijer, (0118) 67 54 81 of met Ko Noordhoek (0118) 67 54 82. U ontvangt na aanmelding een bevestigingsmail van de griffie. Meldt u zich uiterlijk de dag voor de inspraakavond bij de griffie aan. U kunt uw inspraakreactie tot en met 23 februari ook schriftelijk indienen. U kunt uw reactie mailen aan griffie@middelburg.nl of sturen aan: Gemeenteraad van Middelburg de griffie Postbus 6000 4330 LA Middelburg Ik kan als ik wil op de wereld verblijven Op iedere plek kan ik vreemdeling zijn Maar waar ik ook ben en weer stellig verdwijn Steeds roept mij die stad waar ik mij kan schrijven Daar spreken de gevels en zwijgen de luiken De kerk klimt er boven de daken uit En als zaterdagnacht de kroegen sluit Dan kan je op zondag de schepping nog ruiken Die stad roert mijn hart in wat het verlangt Ik wandel haar straten zij vult mijn gezicht Zij voert er mijn hand en ik schrijf haar gedicht In een mantel van eeuwen die om mij hangt Dit is mijn huis, de stad die mij ziet Hier heb ik lief, en meer hoef ik niet Henri Looymans Stadsdichter 2011 Voorgedragen tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van de gemeente Middelburg op 8 januari 2011. Foto's: Aart van Belzen rannni Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 woensdag 12 januari 2011 De Faam pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Honderden Middelburgers brachten afgelopen zaterdag een bezoek aan de gemeentelijke nieuwjaarsbijeen komst. Het programma in wijkcen trum Palet was dan ook de moeite waard, met als thema Bouwen, Wonen en het Huis van de Toekomst Bezoekers kwamen alles te weten over energiezuinig wonen, bouwpro jecten, vrije grondkavels en monu menten. Naast de gemeente presenteerden onder andere ook Woongoed, Delta NV en studenten van de Rietveld Academie zich. Ra diomaker Theo Rietveld gaf leiding aan het politiek café. En er was een speciale gast: Bob de Bouwer! Ook is de nieuwe stadsdichter be kend. Zijn naam is Henri Looymans. Zijn eerste gedicht over Middelburg leest u elders op deze pagina. Stadsdichter Henri Looymans Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2011 | | pagina 9