Walcheren DNA van Walcheren wordt steeds duidelijker Nieuw adres voor Huurdersvereniging Middelburg Nieuw: SES Computers Uit het Zakenhart van... HappyFitness Healthcentre Een cheque van 5000 euro voor Stichting Beursvloer Zeeland Na de gemeente Veere lanceerde Vlissingen nu het eigen DNA boek Stuur uw mening over het DNA van uw gemeente naar ons opl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 12 januari 2011 De Faam pagina 21 Middelburg Stichting Beursvloer Zeeland krijgt een bijdrage van 5000 euro van het Oranje Fonds voor de Beursvloer die ze op woensdag 23 maart houden. Deze is van 15.30 tot 19.30 uur in de Nieuwe Kerk in Middelburg. De Beursvloer is een evene ment waar vraag en aanbod van vrijwilligerswerk in de meest brede zin worden ver handeld en richt zich deze editie vooral op de regio Walcheren. Bedrijven, lokale overheden, serviceclubs, scho len, maatschappelijke- en vrij willigersorganisaties ontmoeten elkaar in een informele en dyna mische sfeer. Er wordt gehandeld met geslo ten beurzen, matches worden gemaakt en partijen kunnen -drempelloos contact met elkaar leggen. Deze matches gaan om de inzet van menskracht, kennis, toegang tot netwerken, materiaal, creati viteit of faciliteiten. Oranje Fonds Het Oranje Fonds is het groot ste, nationale fonds, op sociaal gebied. Per jaar keert het onge veer 24 miljoen euro uit aan or ganisaties en projecten in Neder land, de Nederlandse Antillen en Aruba. Hierdoor bevordert het Oranje Fonds betrokken heid in de samenleving. Het Oranje Fonds wordt gesteund door de Nationale Postcode Lo terij en de Lotto. De Prins van Oranje en Prinses Maxima zijn beschermpaar van het Oranje Fonds. Organisaties die actief zijn aan de sociale kant van de samenleving kunnen een geroep doen op een financi ële bijdrage van het Oranje Fonds. Contact Meer informatie via project leider Resy van Loon 0118- 470830. Heeft uw organisatie een vraag of wilt uw bedrijf een bijdrage leveren? Meld u dan tijdig aan op de website. •beursuloerzeeland.nl Middelburg Huurdersvereniging Middel burg is vanaf 11 januari te vin den in het Porthos gebouw, Sint Sebastiaanstraat 12. Anneke de Vries, spreekuurhouder en beleidsmedewerker: "De voor naamste reden om te verhuizen is dat wij al samenwerkten met Stichting Welzijn Middelburg en dan is het prettig als je samen in één gebouw zit." Met alle vragen op het gebied van huren, zowel huurders als verhuurders, kan men er terecht. "Er zijn nogal wat kleine verhuurders in Mid delburg en omgeving die niet precies de regelgeving kennen. Ik kan advies geven. Wat ik veel doe is bemiddelen bij conflicten tussen huurder en verhuurder. Ik help met het opstellen van brie ven en e-mails. De meeste vra gen komen van de huurder. Of de huurbaas doet wat hij moet doen onder andere bij gebreken. Dat zijn zaken die voorkomen. Controleren of er geen onjuist heden staan vermeld in het huurcontract. De meeste men sen denken dat ze vastzitten aan een getekend huurcontract. Als in het huurcontract zaken staan die niet in overeenstemming zijn met de Nederlandse Huur wet dan is wat in de huurwet staat bepalend." Iedere huurder heeft recht om het huurbedrag te laten toetsen. Controleren of niet te veel wordt betaald. Dat geldt voor kamerhuur en wonin gen, ook al staat de huur in het huurcontract. Daar voorziet de Huurwet in. "Wij verhuren niet zelf", geeft De Vries aan, "Maar wil je advies, kom langs. Je hoeft een huurcontract nooit direct te tekenen, je kunt het thuis rus tig even inzien." Dinsdag t/m vrijdag inloopspreekuur van 9.00-12.00 uur en telefonisch bereikbaar. Huurdersvereniging Middel burg, Sint Sebastiaanstraat 12, Middelburg, telefoon 0118- 751400. Vlissingen Sportinstituut Smid kreeg vo rige week een nieuwe naam: HappyFitness Healthcentre. Onthuld door burgemeester Roep van Vlissingen. Het was niet het enige heuglijke feit, want bij deze heropening werd tevens het dertigjarig bestaan van Sportinstituut Smid gevierd. Verder is de v.o.f. uitgebreid met een derde partner Andrea Verberkmoes en is een deel van de sporttoestellen vervangen. De avond werd druk bezocht en met muziek van een jembeband was het gezellig. Vanaf 5 januari 1981 staat het sportinstituut in Vlissingen op de kaart. Volgens eigen zeggen het eerste sportin stituut op Walcheren dat fitnes- slessen verzorgde in combinatie met zelfverdedigingsporten. Het staat onder leiding van Di ana en Peter Smid en Andrea Verberkmoes, alle drie rijkser- kend in een aantal disciplines. "Er zijn een aantal nieuwe toestellen waaronder summit- trainer, waves, cross over, hetzelfde als waves maar dan veel uitgebreider. Een paar maanden geleden hebben we nieuwe spinningfietsen gekocht", zegt Peter. Naast fitness in alle vormen heeft Happyfitness Healthcentre als groepslessen fitness, ca- lonettix, pilates+methode, taebo, spinning, zumba en bodypump. Het Amuseer Je Slankprogramma dat altijd werkt, en in zelfverdediging judo (vanaf 4 jaar), karate en ju-jitsu vanaf 8 jaar en Brazi lian ju-jitsu vanaf 14 jaar. De nieuwe partner Andrea, die er al drie jaar werkt, verzorgt ju-jitsu, bodypump, tai-bo, judo. En Peter Brazilian ju- jitsu en karate ju-jitsu (vanaf 16 jaar). Klantvriendelijkheid staat hoog in het vaandel en een proefles kan altijd. Hap pyFitness Healthcentre: tele foon 0118-471001. www.happyfitness.nl Filiaalmanager Joel Patty van SES. FOTO: LEON JANSSENS Middelburg SES Computers is een initiatief van Sander van Setten en Sander Schmidt, twee jonge, ambitieuze ondernemers. Zij begonnen met de eerste winkel met een start kapitaal van 100 euro, draaien inmiddels een miljoenenomzet en zijn in snel tempo markt aandeel in Nederland aan het veroveren. SES Computers is gespecialiseerd in het verkopen en onderhouden van nieuwe- en ex-lease (gebruikte) computers en laptops voor bodemprijzen. "Zo heb je al een goede ex-lease laptop vanaf 129 euro en een ex- lease computer vanaf 49 euro. En met doorwerkgarantie", zegt Van Setten overtuigend. "De ex- lease-computers en laptops zijn ingezet in veelal grote bedrijven en zijn daarom van sublieme kwaliteit en gemaakt voor inten sief en langdurig gebruik. SES Computers kijkt deze systemen helemaal na en biedt deze ver volgens weer aan. "De klant die bij SES een computer of laptop koopt krijgt gratis de doorwerkgarantie. Deze unieke doorwerkgarantie houdt in dat alle klanten in geval van storingen binnen vijf minuten weer aan de slag zijn. Lukt dit niet, dan bie den wij kosteloos leenlaptops en leencomputers aan zodat je altijd door kunt werken. Deze service overtuigt heel veel mensen", weet Schmidt. Een andere mogelijkheid is een -laptop gratis krijgen bij een goedkoop abonnement, te betalen in termijnen of de nieuwe laptop of computer te verzekeren. "Een nieuwe computer is te koop vanaf 269 euro en laptop vanaf 249 euro. De prijzen zijn voor ie dereen interessant." SES Computers, Podium 17, Middelburg, telefoon: 0118- 606868. www.sescomputers.nl Diana en Peter Smid en Andrea. FOTO: JASPER KARMAN De provincie Zeeland lanceer de vorig jaar het Zeeland DNA boek en de bijbehorende cam pagne 'Zeeland echt waar'. Daarmee wil de provincie een ander beeld neerzetten dan het stereotype Zeeland van rust en ruimte. Na Veere heeft Vlissingen vorige week een eigen DNA-boek gepre senteerd. Middelburg is nog aan het profiel bezig. Tara De Vriend Vlissingen Het DNA-boek is geen promo tiecampagne, maar moet in de toekomst dienen als uitgangs punt voor promoties en typisch Zeeuwse zaken versterken. Ma kelaars, ondernemers, de re creatiesector en scholen willen allemaal mensen naar Zeeland trekken. Een samenhang tussen alle initiatieven levert meer op. De Zeeuwse identiteit is te zien in kleuren, materialen, beelden en verhalen. "Veere heeft ook een DNA-boek gemaakt. Het is leuk om de verschillen met Vlissingen te zien", stelt Pien Wildeman van de gemeente Vlissingen. "Veere is voorname lijk lieflijk en Vlissingen is meer stoer. In het boek hebben we ge probeerd te laten zien, met cita ten en beelden, hoe de stad is. We zijn uitgegaan van de term 'stad aan zee'. In Vlissingen hebben we het boek vanuit de gemeente gemaakt en in Veere hebben de FOTO: JASPER KARMAN Het DNA-boek van Vlissingen is te lezen op www.vlissingen. nl/citymarketing. Doet u mee? De Faam wil graag een steen tje bijdragen aan het Walcherse DNA-profiel en hoort graag hoe u over uw eigen gemeente denkt. Stuur uw zin naar: red.faam@ whk.wegener.nl of via de post naar Redactie De Faam, Fruit- laan 4c, 4462 EP Goes. Reacties plaatsen we op de website: www. de-faam.nl en de leukste komen .in de krant. ondernemers het project opge pikt. Het DNA-boek vormt de basis voor de citymarketing van Vlissingen." Vlissingen komt in het profiel naar voren als een maritieme stad waar het pret tig wonen, studeren, werken en recreëren is. Leuk is dat in het DNA-boek van Vlissingen zo'n veertig citaten staan van inwo ners die hun Vlissingen-gevoel verwoorden. Zo stelt onderne mer Anhony van den Berg dat Vlissingers survivors zijn, onge polijst en vaak ongecompliceerd. Programmeur beeldende kunst Leon Riekwel haakt daarop in met "De meeste Vlissingers moet je niet in een zondags pak steken, daar worden ze onge lukkig van." Fotograaf Lex de Meester zegt: "Vlissingen is prachtig en oerlelijk, echt en artificieel, 't lijkt nergens op, no copies." Het DNA profiel van Vlissingen is gemaakt. Anneke de Vries voor het Porthos pand. FOTO: LEON JANSSENS

de Faam | 2011 | | pagina 21