Baby's lezen graag Zeeland niet in top fietsprovincies 7 scholen kandidaat voor Onderwijsprijs O Oproep voor Valentijnsdag Lees het gemeentenieuws op onze website Geef een asieidier een nieuw thuis! Coronel doet elke dag verslag Deze week laatste kans op mooie prijzen met je eigen 'Dakarfoto' op www.deweekkrant.nl/dakar. Woensdag 12 Januari 2011 3 www.fietsen.123.nl Dromen van Vrede In dit nummer AUTONIEUWS van de merkendealers Midden-Zeeland Gratis onbeperkt internet. intratuin Boekjes lezen met een baby is leuk Gemeentenieuws Kijk op de website Volg Dakar De Faam Jaargang 112 Nummer 2 Oplage 54.435 Middelburg Zeeland staat niet in de top drie van de aantrekkelijkste fietspro vincies van Nederland. De web site Fietsen. 123 presenteert die ranglijst elk jaar. Fietsen. 123 hanteert daarbij, als criterium, het aantal fietsroutes in elke provincie die via de site gezocht wordt. 20,6 procent van de bezoekers kiest voor Gelder land, 15,4 procent voor Noord- Brabant en dit jaar is Zuid-Hol land de verrassende derde met Middelburg Zeeland doet voor de tiende "keer mee aan de Nationale Onder wijsprijs, die tweejaarlijks wordt uitgereikt. Dit jaar dingen zeven Zeeuwse scholen mee naar deze prijs, de Oscar in de het onder wijs. George van Heukelom, gede puteerde voor onderwijs, zal vanmiddag (12 januari) de win naars bekend maken. De natio nale prijs is een enorme stimu lans voor scholen in de provincie Zeeland om naar buiten te tre den en om goede voorbeelden, ideeën en projecten met anderen elf procent. Gelderland is daar mee wederom fietsprovincie van het jaar geworden. Het heeft met de Veluwe, de Achterhoek en de Betuwe dan ook drie erg aantrekkelijke fietsregio's. Niet vreemd dat Zeeland nog iets minder scoorde op deze website, want er staan 'slechts' 67 fiets routes op de website. Van Gel derland staan er 371 op de site en Noord-Brabant en Zuid-Hol land hebben respectievelijk 210 en 238 fietsroutes op de website te bekijken. te delen. De genomineerden in de categorie primair onderwijs zijn: Holtkampschool in Goes; CBS de Regenboog in Nieuw- dorp en de Zomerschool Vlissin- gen. In de categorie voortgezet onderwijs zijn de genomineer den: Reynaertcollege in Hulst; Nehalennia SSG in Middel burg; Calvijn College in Tholen en het Scheldemond College in Vlissingen. De jury bestaat dit jaar uit: Ra chel Blok-Elenbaas, lid Provinci ale Staten (CU); Theo Rietveld, docent basisonderwijs, program mamaker radio CoolFM; Frans België In België is de bakermat van het fietsknooppuntennetwer£, de provincie Limburg op de eerste plaats geëindigd (26%), op de voet gevolgd door Antwerpen (23,6 procent) en West-Vlaan- deren (16 procent). De provincie Limburg maakt haar naam als 'fietsparadijs' hiermee waar. Veijgen, directeur De Lonne- boot, winnaar Onderwijsprijs Zeeland 2007-2009. De beide winnaars gaan door naar de finale van de Nationale Onder wijsprijs in maart 2011 De prijs is een initiatief van het Instituut voor Nationale Onder- wijspromotie (INOP) i.s.m. alle provinciebesturen. De Nationa le Onderwijsprijs is ingesteld om de creativiteit en inventiviteit in het onderwijs voor het voetlicht te brengen. De beide winnaars gaan door naar de finale van de Nationale Onderwijsprijs in maart 2011. Middelburg De werkgroep Wcreldvre- desvlam Cadzand houdt op donderdag 20 januari de le zing Dromen van Vrede in de bibliotheek van Middelburg. Ook wordt het schoolles pakket het Lopend Vuurtje gepresenteerd, wat speciaal voor het basisonderwijs is ontwikkeld. Aanvang is om 20.00 uur. Vanaf een 2-jarig Relax 190 Internet vanaf 25,- p.m. Aansluitkosten 24,95. Gratis internet voor gebruik in Nederland: Intratuin Koudekerke Galgewecj 5 www.intratuin.nl ■Druk- en zetfouten voorbehouden. Geldig van woensdag t/rh zaterdag. Max. 3 artikelen per klant. In januari en februari GEEN koopavond. De bibliotheek in Vlissingen doet sinds december mee aan het BoekStartproject. Ouders kunnen zo ontdekken dat het lezen van boekjes, samen met hun baby, erg leuk en leerzaam is. Vlis- singse ouders met een baby van drie maanden ontvangen een Babybiebbon. Met deze bon kunnen ze een gratis Boekstart pakket ophalen bij Bibliotheek 't Spui. Ellen De Vriend Vlissingen Kinderen kunnen al vanaf jonge leeftijd met hun ouders spelen derwijs genieten van boekjes. Samen plaatjes kijken en samen praten of zingen is goed voor het contact met de baby, en de taal ontwikkeling van het kind. Gemeente In het Boekstartproject werken de bibliotheek en de gemeente samen. Wanneer een baby drie maan den oud is, ontvangen ouders een brief van de gemeente met een Babybiebbon. Met deze bon kunnen de ouders een gratis Boekstart- koffertje, met onder meer babyboekjes, ophalen bij Bi bliotheek 't Spui. Boekstarthoek Naast het gratis Boekstart- koffertje biedt de biblio theek ouders nog meer. Tot de leeftijd van achttien jaar is een lidmaatschap voor kinderen van de bibliotheek gratis. In de bibliotheek is ook een speciale Boekstart hoek waar een bescheiden collectie is opgenomen met speciale boekjes voor baby's die geleend mogen worden. De bibliotheekmedewerkers kunnen tips geven over voor lezen en geschikte babyboek jes aanwijzen. www.bibliotheekulis- singen.nl Vlissingen Wilt u een (stille) liefde of ie mand die u dierbaar is verras sen? Stuur dan een e-mail met een korte toelichting en eventu eel een foto aan De Faam. Berichten kunnen eventueel zonder de naam van de afzender geplaatst worden. Dat kunt u in uw bericht erbij zetten. Alle inzendingen worden, zoveel mogelijk, in de krant van woensdag 9 februari ge plaatst. En anders op de web site www.de-faam.nl. Vergeet uw naam en adres niet te vermelden, want we hebben leuke prijzen voor de liefste en origineelste be richten. Hierover meer in de volgende kranten. Deze week: Helleborus Niger (Kerstroos/Nieskruid), bloeit van jan. t/m april, wintergroen. Van 7,99 NU PER I STUK www.de-faam.nl

de Faam | 2011 | | pagina 1